Czwartek, 18 Kwiecień
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy -

W Lipniku odbył się IV Festiwal Biegów Jurunda (zdjęcia)

Magdalena Trzeciak wśród kobiet, a Adam Szydlik wśród mężczyzn – to zwycięzcy biegu głównego na 12 kilometrów w ramach IV Festiwalu Biegów Jurunda. Najlepszym biegaczem z naszego powiatu był Denis Guzowski, który zajął 3 miejsce.

W głównej rywalizacji wystartowało prawie 100 uczestników, a zwyciężył Adam Szydlik z Łomży. Drugi ma metę dobiegł Tomasz Siemiątkowski z Olsztyna, a trzeci Denis Guzowski ze Szczytna.

Wśród pań najszybsza okazała się Magdalena Trzeciak (Olsztyn) przed Patrycją Bosiak (Kubań) i Marta Barcewicz (Olsztyn).

Zwycięzcy kategorii to: U16/19: Zuzanna Rosińska i Krzysztof Brzostek (oboje Szczytno), U20: Magdalena Trzeciak i Tomasz Siemiątkowski, U30: Marta Barcewicz i Rafał Kot (Szczytno), U40: Liliana Gloger (Szczytno) i Adam Szydlik, M50: Henryk Dankiewicz (Białystok), M60 Mariusz Pozdrawiam (Łomża)

Rozegrano też bieg towarzyszący na 5 km. Wśród pań zwyciężyła znakomita przed laty lekkoatletka Anna Jesień (Jęcznik). Drugie miejsce zajęła Ewelina Kłak (Szczytno), a trzecie Beata Kurpiewska (Pisz). W rywalizacji mężczyzn triumfował Marcin Witek (Kętrzyn) przed Wiktorem Pogorzelskim (Kamionek) i Michałem Piotrowskim (Szczytno).

Odbyły się również wyścigi dla dzieci i młodzieży.