Wtorek, 31 Marzec, Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

W Dźwierzutach strzelali do siebie... słowami


Potężną awanturą zakończyła się dyskusja na temat strzelnicy w Dźwierzutach. Po jednej stronie członkowie strzeleckiego klubu sportowego Bielik, po drugiej wójt Marianna Szydlik, a pomiędzy nimi rodzina mieszkająca przy strzelnicy. O co poszło?



Konflikt narasta wokół strzelnicy, która przez ostatnie lata działała wydaje się legalnie, bo z jej usług korzystali policjanci, wojskowi, posłowie, samorządowcy, uczniowie... a nawet była ona kontrolowana przez prokuraturę.

 

Legalność strzelnicy kwestionuje jednak wójt Marianna Szydlik, która kategorycznie zabroniła wykorzystywania terenu, na którym znajduje się strzelnica na cele... strzelnicze. Jej zdaniem obiekt nie ma odpowiedniej certyfikacji i zezwoleń.

 

Regulamin najważniejszy

 

Na dźwierzuckiej sesji byli przedstawiciele stowarzyszenia Bielik, które zarządza strzelnicą i próbowali radnym, sołtysom przybliżyć jej działalność. Zrobili to prezes klubu Piotr Mielecki i skarbnik Wiesław Danowski. - Wszystkie zezwolenia i dokumenty, które pozwoliły nam powołać strzelnicę posiadamy – tłumaczył Danowski. - Dla nas najważniejszy jest regulamin strzelnicy, który określa zachowania strzelców i sprawia, że obiekt jest w pełni bezpieczny. Jest on podpisany przez wójta, a teraz widzimy, że ten legalny dokument jest negowany.


Reklama

 

Wójt chce potwierdzenia

 

- Wystąpiliście panowie sami do mnie o wydanie decyzji administracyjnej w sprawie strzelnicy, czyli jak rozumiem takiego dokumentu nie posiadacie, a jest on niezbędny w myśl ustawy o broni i amunicji – odpierała zarzuty wójt Marianna Szydlik. - A ja, dopóki nie będę miała dokumentów potwierdzających bezpieczeństwo na strzelnicy, takiej decyzji nie wydam. Chcę zobaczyć dokument, który dopuszcza tę strzelnicę do użytku. Muszę mieć pewność, że mieszkańcom naszej gminy, którzy mieszkają w pobliżu tego obiektu, nic nie grozi.

 

Każdy ma swoje argumenty

 

Konflikt wydaje się być nierozwiązywalny, bo - jak twierdzą przedstawiciele SKS Bielik - nie ma w naszym kraju instytucji, która certyfikowałaby, czy dopuszczałaby do użytku takie obiekty jak strzelnice sportowe. - Najważniejszy jest regulamin, a taki dokument, podpisany przez wójta, posiadamy – mówi Wiesław Danowski. - Dlatego naprawdę nie rozumiemy tego zamieszania i dziwnych działań ze strony urzędu. Ostatnio pracownicy pani wójt, jak sądzę, posunęli się nawet do tego, że chcieli wylegitymować, fotografować nasze siły zbrojne, które ćwiczyły na strzelnicy. Czy było to zastraszenie? Nie wiem, co o tym myśleć.

Reklama

 

Mieszkańcy się boją

 

Na sesji obecni byli też mieszkańcy, których znajduje się w pobliżu strzelnicy. Żądali oni natychmiastowego zaprzestania jej działalności. - Naprawdę, gdy strzelają służby mundurowe to boimy się wyjść z domu – tłumaczyli nie kryjąc emocji. - Prosimy o jej przeniesienie bądź zamknięcie.

Z kolei przedstawiciele Bielika zapewniali, że strzelnica jest bezpieczna, i jak dotąd żaden pocisk nie wydostał się poza jej strefę.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2020-03-17 16:50:38

GOK w Dźwierzutach działa... wirtualnie

  • Poniedziałek, 2020-03-16 21:07:54

W Dźwierzutach o Wyklętych

  • Poniedziałek, 2020-01-27 19:49:48

Czwarty DKK w województwie jest w Dźwierzutach

  • Sobota, 2019-12-07 21:36:50

Nowy przystanek w Dźwierzutach

Reklama


Komentarze

  • Podpalaczem kamienic zajmie się w końcu sąd
    He Pawełek kurde nie możliwe że sam sobie załatwił uniwersalny klucz xD ktoś mu pomagał kto go chociaż trochę zna to wie ze na takie rzeczy był po prostu za głupi ....ktoś inny podsunął mu taki pomysł :]

    Łukasz


    2020-03-31 19:14:59
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    To, że to niebezpieczne i głupie zachowanie - nie ulega wątpliwości - podobnie jak jazda po pijanemu. Ale nie uważam, aby z tego powodu napiętnować wszystkich 60+. O wiele więcej takich delikwentów znajduje się w populacji 60-. O czym świadczą dzisiaj wprowadzone dodatkowe restrykcje. Z poważaniem dla tych, którzy umieją się sprawnie wypowiadać tylko w polskiej łacinie, a brak im słów w języku polskim.

    Śmieszek


    2020-03-31 16:50:41
  • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
    Przykro mi, że z 19 wersów tekstu zrozumiałeś tylko ten \"z jajami\" - będącego, nota bene, alegorią. Nie świadczy to o Twojej wysokiej inteligencji. Ponieważ mało rozumiesz, streszczę Ci resztę. To nawiązanie do ślubowania składanego przez Burmistrza cyt. \"powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta\". Jak można mówić o pomyślności mieszkańców i - w trosce o nich - braku zgody (na szczeblu samorządowym) na organizację wyborów, jak się ma na przeciwwadze jedynie słowne zapewnia o swojej \"odwadze\"!!!

    Do Wyborca


    2020-03-31 16:46:29
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Wpierdol i na łańcuch

    Gieniu


    2020-03-31 16:29:12
  • Strażak i radny ostrzega przed naciągaczami na... czujnik
    problem stanowi polskie prawo, które pozwala wszelkiego rodzaju naciągaczom na rozwinięcie \"biznesu\". Nawet w razie udowodnienia oszustwa będzie mała szkodliwość czynu. Niestety do grona naciągaczy dołączają również takie firmy jak Energa-Obrót S.A., która poprzez swoich przedstawicieli krążących po domach w czasie epidemii, wmawia mieszkańcom konieczność zawarcia aneksów do umów o dostarczanie energii. Wezwana policja stwierdziła jedynie, że przedstawiciel \"jest prawdziwy\".

    novi59


    2020-03-31 16:07:44
  • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
    Już dawno trzeba było Zarębe wypędzić. Nowemu no cóż życzyć powodzenia chodź nie będzie miał łatwo!!

    Alisherov


    2020-03-31 14:52:12
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Jestem zdania, że zamiast nowego samochodu Pan powinien dla przykładu otrzymać karę w wysokości przeznaczonych funduszy na auto. A tak poważnie. Jak można podczas tak poważnej sytuacji \"myśleć\", że już można wyjść. Czy ludzie nie mają kalendarzy, zegarków, notatników? Jeśli został mu jeden dzień to dosolić dla przykladu 3000-4000 zł kary. Być odpowiedzialnym to również ponosić konsekwencje...

    Tomcio


    2020-03-31 14:29:48
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Takie osoby co olewają to dać im mandat 30.000 zł to będą przestrzegać!

    Paweł


    2020-03-31 13:31:39
  • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
    Tu po tych niektórych komentarzach widzę, że nie zdają sobie sobie sprawy z tego do czego te wybory w okresie panującej zarazy mogą doprowadzić. Teraz z wieży Ratusz za pomocą głośników jest głoszone - NIE WYCHODZ Z DOMU. A oni widzę, że chętnie by to ostrzeżenie zamienili na - JDZ NA WYBORY. Żeby być takim usłużnym władzy rządzącej - to wielka przesada !!!

    Jestem przeciw wyborom


    2020-03-31 12:59:38
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Zdecydowana większość z nas siedzi w domach, a wychodzi, kiedy musi. Zaciskamy zęby i cierpimy, bo to nie jest normalne. Ale niestety, wielu ma to w d...e i szydzi z ludzi odpowiedzialnych. Mam nadzieję, że sąd właściwie oceni takie postępowania.

    szary obywatel


    2020-03-31 12:18:58