Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

W Dźwierzutach strzelali do siebie... słowami


Potężną awanturą zakończyła się dyskusja na temat strzelnicy w Dźwierzutach. Po jednej stronie członkowie strzeleckiego klubu sportowego Bielik, po drugiej wójt Marianna Szydlik, a pomiędzy nimi rodzina mieszkająca przy strzelnicy. O co poszło?Konflikt narasta wokół strzelnicy, która przez ostatnie lata działała wydaje się legalnie, bo z jej usług korzystali policjanci, wojskowi, posłowie, samorządowcy, uczniowie... a nawet była ona kontrolowana przez prokuraturę.

 

Legalność strzelnicy kwestionuje jednak wójt Marianna Szydlik, która kategorycznie zabroniła wykorzystywania terenu, na którym znajduje się strzelnica na cele... strzelnicze. Jej zdaniem obiekt nie ma odpowiedniej certyfikacji i zezwoleń.

 

Regulamin najważniejszy

 

Na dźwierzuckiej sesji byli przedstawiciele stowarzyszenia Bielik, które zarządza strzelnicą i próbowali radnym, sołtysom przybliżyć jej działalność. Zrobili to prezes klubu Piotr Mielecki i skarbnik Wiesław Danowski. - Wszystkie zezwolenia i dokumenty, które pozwoliły nam powołać strzelnicę posiadamy – tłumaczył Danowski. - Dla nas najważniejszy jest regulamin strzelnicy, który określa zachowania strzelców i sprawia, że obiekt jest w pełni bezpieczny. Jest on podpisany przez wójta, a teraz widzimy, że ten legalny dokument jest negowany.

 

Wójt chce potwierdzenia

 

- Wystąpiliście panowie sami do mnie o wydanie decyzji administracyjnej w sprawie strzelnicy, czyli jak rozumiem takiego dokumentu nie posiadacie, a jest on niezbędny w myśl ustawy o broni i amunicji – odpierała zarzuty wójt Marianna Szydlik. - A ja, dopóki nie będę miała dokumentów potwierdzających bezpieczeństwo na strzelnicy, takiej decyzji nie wydam. Chcę zobaczyć dokument, który dopuszcza tę strzelnicę do użytku. Muszę mieć pewność, że mieszkańcom naszej gminy, którzy mieszkają w pobliżu tego obiektu, nic nie grozi.


 

Każdy ma swoje argumenty

 

Konflikt wydaje się być nierozwiązywalny, bo - jak twierdzą przedstawiciele SKS Bielik - nie ma w naszym kraju instytucji, która certyfikowałaby, czy dopuszczałaby do użytku takie obiekty jak strzelnice sportowe. - Najważniejszy jest regulamin, a taki dokument, podpisany przez wójta, posiadamy – mówi Wiesław Danowski. - Dlatego naprawdę nie rozumiemy tego zamieszania i dziwnych działań ze strony urzędu. Ostatnio pracownicy pani wójt, jak sądzę, posunęli się nawet do tego, że chcieli wylegitymować, fotografować nasze siły zbrojne, które ćwiczyły na strzelnicy. Czy było to zastraszenie? Nie wiem, co o tym myśleć.

 

Mieszkańcy się boją

 

Na sesji obecni byli też mieszkańcy, których znajduje się w pobliżu strzelnicy. Żądali oni natychmiastowego zaprzestania jej działalności. - Naprawdę, gdy strzelają służby mundurowe to boimy się wyjść z domu – tłumaczyli nie kryjąc emocji. - Prosimy o jej przeniesienie bądź zamknięcie.

Z kolei przedstawiciele Bielika zapewniali, że strzelnica jest bezpieczna, i jak dotąd żaden pocisk nie wydostał się poza jej strefę.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48