Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

W Artystycznej Stodole Chochół praca wre! (zdjęcia)


- Zaczęliśmy od teatru radiowego – mówi Ewa Wasilewska ze Stowarzyszenia Twórców i Orędowników Kultury Anima. - Wspólnie z Radiem Olsztyn pracujemy nad serią słuchowisk opartych na naszych wcześniejszych inscenizacjach do autorskich scenariuszy Roberta Wasilewskiego. Są to: "Dzika jabłoń", "Brama" i "Zające na kordonie".Praca teatralna i realizacje nagraniowe prowadzone są w samej Stodole Chochół oraz w jej bliskim i dalszym otoczeniu, które to - dzięki staraniom ludzi wielkiego serducha dla kultury - Nadleśnictwa Spychowo - zyskały nowy blask i nowy obiekt - wiatę z modułem socjalnym.

 

Poniżej prezentujmey fotomigawka z wtorkowych działań przy "Dzikiej jabłoni" w reż. Jacka Malinowskiego, a za parę dni - "Zające na kordonie" w reż. Dariusza Błaszczyka oraz - "Brama" w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego.

 

Obsada to znakomici aktorzy z kilku teatrów - w tym w głównej mierze z rodzimych: Teatru Jaracza i Teatru Lalek z Olsztyna. Reżyserem dźwięku we wszystkich słuchowiskach jest mistrz Andrzej Brzoska z Polskiego Radia s.a., a nagrań w stodole dokonuje świetna ekipa naszego Radia Olsztyn pod wprawną ręką Pawła Aksiuty. Radio Olsztyn jest producentem a ANIMA realizatorem tego radiowo - teatralnego zamieszania artystycznego.


Reklama

 

- Poza tym wszystko jak co roku, a więc pracujemy nad dwoma premierami z sierpniowo- wrześniowym epilogiem w Stodole i "wyjazdowymi" akcjami teatralnymi w kilku miejscach naszego powiatu – mówi z uśmiechem pani Ewa. - Widzimy się i słyszymy niebawem. Czuj duch!

 

 

Źródło i foto: Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury Anima.

 

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Reklama

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama