Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

W Artystycznej Stodole Chochół praca wre! (zdjęcia)


- Zaczęliśmy od teatru radiowego – mówi Ewa Wasilewska ze Stowarzyszenia Twórców i Orędowników Kultury Anima. - Wspólnie z Radiem Olsztyn pracujemy nad serią słuchowisk opartych na naszych wcześniejszych inscenizacjach do autorskich scenariuszy Roberta Wasilewskiego. Są to: "Dzika jabłoń", "Brama" i "Zające na kordonie".Praca teatralna i realizacje nagraniowe prowadzone są w samej Stodole Chochół oraz w jej bliskim i dalszym otoczeniu, które to - dzięki staraniom ludzi wielkiego serducha dla kultury - Nadleśnictwa Spychowo - zyskały nowy blask i nowy obiekt - wiatę z modułem socjalnym.

 

Poniżej prezentujmey fotomigawka z wtorkowych działań przy "Dzikiej jabłoni" w reż. Jacka Malinowskiego, a za parę dni - "Zające na kordonie" w reż. Dariusza Błaszczyka oraz - "Brama" w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego.

 

Obsada to znakomici aktorzy z kilku teatrów - w tym w głównej mierze z rodzimych: Teatru Jaracza i Teatru Lalek z Olsztyna. Reżyserem dźwięku we wszystkich słuchowiskach jest mistrz Andrzej Brzoska z Polskiego Radia s.a., a nagrań w stodole dokonuje świetna ekipa naszego Radia Olsztyn pod wprawną ręką Pawła Aksiuty. Radio Olsztyn jest producentem a ANIMA realizatorem tego radiowo - teatralnego zamieszania artystycznego.


Reklama

 

- Poza tym wszystko jak co roku, a więc pracujemy nad dwoma premierami z sierpniowo- wrześniowym epilogiem w Stodole i "wyjazdowymi" akcjami teatralnymi w kilku miejscach naszego powiatu – mówi z uśmiechem pani Ewa. - Widzimy się i słyszymy niebawem. Czuj duch!

 

 

Źródło i foto: Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury Anima.

 

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Reklama

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze