Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

W 2021 roku uczczą pamięć o Krzysztofie Klenczonie


Miejskich radnych nie poróżniła przynajmniej muzyka. Jednomyślne przyjęli uchwałę o tym, aby rok 2021 był rokiem Krzysztofa Klenczona. Z takim wnioskiem wyszedł burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski. W kwietniu minie dokładnie 40 lat od śmierci muzyka, dzięki któremu i na Szczytno spłynęło nieco jego sławy.Krzysztof Klenczon to znakomity muzyk, który co prawda urodził się w Pułtusku (14 stycznia 19942 roku), ale to Szczytno stało się jego domem. Chętnie tu wracał również w swoich piosenkach. Krzysztof Klenczon mieszkał w Szczytnie w domu przy ulicy 3 maja 8. Lider Czerwonych Gitar i Trzech Koron, twórca wielu nieprzemijających przebojów właśnie w naszym mieście ukończył szkołę podstawową i średnią, i stąd wyruszył na muzyczne estrady.

 

W 1973 na stałe wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie komponował, nagrywał i występował.


Reklama

 

Reklama

Ranny w wypadku samochodowym zmarł 7 kwietnia 1981 w Chicago. Urnę z prochami złożono 25 lipca 1981, w dniu jego imienin, na cmentarzu komunalnym w Szczytnie.

 

- Aktualnie opracowywany jest plan imprez związany z tymi obchodami – mówi Andrzej Materna, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. - W obecnej sytuacji trudno o czymś ostatecznie przesadzać. Planujemy na przykład, w kwietniu, w rocznicę śmierci, organizację dużego koncertu. Chcielibyśmy też zaprezentować pełnometrażowy film o Krzysztofie Klenczonie, o którego istnieniu (filmu) mało kto wie, ale pełnym nagraniem dysponuje Hanka, siostra Krzysztofa. Wzorem laty ubiegłych główny koncert podczas Dni i Nocy Szczytna byłby poświęcony muzykowi, ale na ten moment wciąż nie wiemy, czy w ogóle organizacja święta grodu będzie możliwa. Myślę, że na przełomie stycznia i lutego będziemy już mieli gotowy scenariusz zamierzeń związanych z rokiem Krzysztofa Klenczona w Szczytnie, natomiast czy i co będzie można zrealizować, niestety, pozostaje niewiadomą.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama