Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

WIELKIE OTWARCIE ZAMKU KRZYŻACKIEGO W SZCZYTNIE (sprawdź szczegóły)


Już od soboty, 5 czerwca 2021r. mieszkańcy Szczytna i turyści z całej Polski będą mogli odwiedzać Zamek Krzyżacki w Szczytnie zrewitalizowany w ramach projektu unijnego "Zamek krzyżacki w Szczytnie - nowy produkt turystyczny na mapie województwa warmińsko – mazurskiego”. Jest to największa inwestycja realizowana przez miasto do tej pory.Historia Zamku Krzyżackiego w Szczytnie sięga już XIV wieku, kiedy widniał on jako drewniana strażnica wzniesiona przez Krzyżaków. Pełnił różne funkcje obronną, siedziby starosty książęcego, czy nawet rezydencji myśliwskiej, co było spowodowane bliskością puszczy zasobnej w zwierzynę łowną.

 

Ze względu na pełnione przez niego różne funkcje otwarcie będzie zaaranżowane po części w stylu średniowiecznym, po części w stylu myśliwskim. Od godziny 13.00 Mieszkańcy oraz Turyści będą mogli zobaczyć całą okazałość budowli, podziwiać historyczne mury i wykopane pomieszczenia, a w sali całorocznej będzie można obejrzeć również wystawę reliktów, które zostały odnalezione podczas wykonywania prac.


Reklama

 

Przez cały dzień na zamku będą się odbywać różne atrakcje, m.in. strzelanie z łuku, średniowieczne gry i zabawy, wystrzały z armaty, wioska rycerska i wiele innych. Wydarzeniami towarzyszącymi otwarciu będą oficjalne wręczenie certyfikatu Cittaslow, występ Tomasza Karolaka z zespołem oraz pokaz teatru ognia.

 

Po otwarciu Zamek będzie dostępny nieodpłatnie dla wszystkich odwiedzających przez cały rok. Odbywać się tam będą również różne wydarzenia kulturalne, spotkania i wystawy sezonowe.

ReklamaKomentarze do artykułu

Artur

Zanim zaczniecie krytykować popatrzcie np na, Ełk. Gdzie sprzedano przedsiębiorcy ruiny zamku i 10 lat już trwają\" wytężone pracę.\"Końca nie widać.obecnoe jest to. Miejsce oddawania moczu przez pupilków mieszkańców czyli pieski.

McGregor

Może teraz czas pomyśleć o nowym basenie dla mieszkańców.

Do sąsiada

To se nazwij...

Adalbert

Proszę nie obrażać architektury,to nie zamek,a jakieś dziwactwo,taki nieudany zamek jak ten nieudany burmistrz.Zapraszam blisko Olsztyn ,Nidzica tam są prawdziwe zamki.A i tak za te nowe ruiny trzeba podziękować pani burmistrz Górskiej. .

Jamka lech jan

Niemcy się cieszą. Powrót do przeszłości. Ja bym wolał jakąś ulicę nazwać imieniem Stefana Pabisia.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40