Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

WIELBARK – LIDER GOSPODARCZEGO ROZWOJU


Promocja. Mija właśnie połowa bieżącej kadencji samorządu lokalnego. Niedawno, bo 27 maja, samorządowcy obchodzili też swoje święto, ustanowione na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r. To dobre powody, by podsumować minione 2,5-letnie działania wielbarskiego samorządu nie zapominając o dokonaniach z lat wcześniejszych.Na przestrzeni ostatnich lat Gmina Wilebark zmieniła sie radykalnie, głównie za sprawą inwestorów, którzy zdecydowali się na naszym terenie rozpocząć swoją gospodarczą działalność. Ten trend, ponad 10 lat temu, rozpoczęła IKEA i od tej pory gminie nieustannie przybywa liczących się zakładów pracy, nie maleje też zainteresowanie kolejnych inwestorów, którzy swoją gospodarczą przyszłość chcą zwiazać z Wielbarkiem. Warto przy tym podkreślić, że na ów rozwój gospodarczy ma wpływ dobra współpraca samorządu z inwestorami, którzy nie tylko budują i prowadzą własne przedsiębiorstwa, ale aktywnie włączają się w działania, podejmowane i realizowane przez samorząd, uczestniczą w codziennym życiu mieszkańców.

Wszystkie te działania powodują, że zmienia się Wielbark i cała gmina, a wraz z tymi zmianami rośnie standard życia mieszkańców. Widać to na każdym kroku. Wielbark zyskał nowy wygląd, jest atrakcyjniejszy dla turystów i inwestorów, a dla mieszkańców stał się miastem, w którym żyje się wygodniej i bezpieczniej. Budżet miasta i środki, które zostały zainwestowane w jego rozwój świadczą o tym, że jako samorząd dobrze wykorzystaliśmy ten czas.

 

Kanalizacja, która objęła jak dotąd ponad połowę obszaru miasta, wodociągi, drogi – to niezmiennie inwestycyjne priorytety, które również przyczyniają się do tego, że Gmina Wielbark jest atrakcyjna dla inwestorów. Dzięki nim niemal całkowicie zostało zlikwidowane bezrobocie, a mieszkańcy, pewni stabilnej przyszłości, oczekują od samorządu realizacji ich potrzeb, już innych niż bytowe. Wiele uwagi poświęcił więc samorząd inwestycjom o charakterze rekreacyjno-sportowym oraz związanym z poprawa estetyki gminy.

 

 

Do jednych z najważniejszych inwestycji o tym charakterze zalicza się zagospodarowanie terenu przy rzece Sawicy, tj. utworzenie Parku Niepodległości przy ul. Ks. Jana Szadowskiego. Wykonano alejki i zrobiono nasadzenia roślinności. Uzupełnieniem tego działania było zagospodarowanie brzegu rzek Sawica i Omulew i utworzenie ścieżki pieszo-rowerowej.

 

Gmina na przestrzeni lat dbała także o budowę nowoczesnych miejsc rekreacji dla dzieci i rodzin. Na terenie gminy znajdują się nie tylko place zabaw, ale również obiekty infrastruktury sportowej. Zgodnie z przyjętym przez Radę Miejską programem, co roku w jednej z gminnnych, mniejszych miejscowości budowane jest sportowe boisko wielofunkcyjne.

 

W roku 2020 został odnowiony dawny ratusz, czyli obecna siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Biblioteki. Budynek zyskał nową elewację i dach oraz wyremontowano stary zabytkowy zegar. Podobnie, w poprzednich latach, wykonana została rewitalizacja zabytkowego kościoła ewangelickiego.

 

Ponadto jedną z najważniejszych inwestycji, które będą miały wpływ na poprawę estetyki Wielbarka jest rewitalizacja kamienic na ul. Jagiełły. Na początku kwietnia b.r. ruszyły prace remontowe kamienic przy ul. Jagiełły 13,15 i 17. W przygotowaniu jest już kolejny projekt dotyczący innych zabytkowych obiektów.

 

Podsumowując – Gmina Wielbark co rok nie tylko rośnie w gospodarczą siłę, ale też pięknieje i zielenieje, bo dokonuje się tu też wiele nowych nasadzeń drzew i krzewów. - I takie kierunki działań będą, zgodnie z planami, kontynuowane w kolejnych latach – zapewnia burmistrz Grzegorz Zapadka.Komentarze do artykułu

Dlugolecki

A co on niby takiego zrobil ? Ikea sama przyszla. Ikei i mieszkancom za podatki dziekowac. Kiedy scieki przestana sie przelewac w oczyszczalni? Bo ryb polowic juz nawet nie mozna.

Contigo

szkoda, że kosztem naszych lasów

dr

Gratulacje Panie Burmistrzu. Szczytno potrzebuje takiego gospodarza jak Pan a niestety ciągle trafia na nieudaczników.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze