Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

WAŻNE TRZY PUNKTY W BARCZEWIE

Trudno przypomnieć sobie, kiedy ostatni raz Błękitni przed meczem nie zmagali się z urazami czy kartkami. Tym razem do Barczewa udali się bez dwóch podstawowych zawodników Kamila Świercza i Aleksandra Dobrzyńskiego. Z lekkim urazem w kadrze znalazł się Szymon Chrzanowski, który mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Cały czas do zdrowia dochodzą jeszcze Bartosz Kowalewski czy Patryk Jagiełło. Jednak kibice mogli być pewni tego, że w Barczewie zobaczą interesujące spotkanie, ponieważ pojedynki Błękitnych z Pisą zawsze są emocjonujące.

Mecz mógł się rozpocząć bardzo dobrze dla jedynych reprezentantów powiatu szczycieńskiego w IV lidze. Kilka minut po rozpoczęciu gry na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Balcerzak, niestety trafił w poprzeczkę. Pisa wkrótce również miała okazje do zdobycia bramki. Gospodarze stwarzali zagrożenie głównie ze stałych fragmentów gry, ale albo uderzali niecelnie, albo dobrymi interwencjami popisywał się Paweł Brzozowski.

Najgroźniejszą okazją do zdobycia bramki przez Błękitnych w tej części meczów była kontra zakończona niecelnym strzałem Dawida Mikulaka. W 37. minucie prowadzenie objęli piłkarze Pisy Barczewo, gdy jeden z ich zawodników celnie dośrodkował w pole karne, a napastnik bez problemu umieścił piłkę w siatce. Błękitni chcieli jak najszybciej wyrównać i udało się to pod koniec pierwszej połowy. Za akcją ruszył środkowy obrońca Bartosz Nosowicz, zdecydował się dośrodkować w pole karne, gdzie piłka trafiła w rękę jednego z defensorów Pisy. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł właśnie kapitan Bartosz Nosowicz, pewnym strzałem pokonał bramkarza i tym samym dał swojej drużynie remis. Tuż po tej sytuacji arbiter zaprosił obie drużyny do szatni.

Błękitni nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku drugiej połowy! Prostopadłą piłkę ze środka pola zagrał Maciej Balcerzak, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Patryk Malanowski, który wykorzystał sytuację i wyprowadził Błękitnych na prowadzenie. Kilka minut później grający trener pasymian musiał z powodu urazu opuścić boisko. Po tej bramce rozpoczęła się również duża ulewa, która razem z silnym wiatrem mocno utrudniła obu drużynom grę w piłkę.

W 70. minucie Maciej Balcerzak w polu karnym podał do Patryka Kowalewskiego, który minął obrońcę i umieścił piłkę tuż obok słupka. To druga w tym sezonie bramka niespełna 19-letniego pomocnika Błękitnych. Zawodnicy Pisy nie zamierzali jednak spocząć na laurach i ruszyli do ataku, by wywalczyć chociaż remis. Około dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zdobyli kontaktową bramkę. Piłkarz gospodarzy uderzył z linii pola karnego i piłka po rękach Pawła Brzozowskiego trafiła do siatki. Mimo starań zawodników z Barczewa wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się wygraną Błękitnych 3:2.

- Był to typowy mecz walki. Mocny, dobrze zorganizowany przeciwnik i ciężkie boisko, które nieco utrudniało grę. Na szczęście to, co los zabrał nam w spotkaniach z Elblągiem, Korszami czy Rybnem, oddał nam w meczu przeciwko Pisie. – powiedział po meczu Bartosz Nosowicz. – Jako drużyna pokazaliśmy dużą wolę wali i zaangażowanie, co dało nam upragnione trzy punkty – dodał kapitan Błękitnych.

Skład Błękitnych: 1. Brzozowski – 6. Walczak, 8. B. Nosowicz, 26. Stańczak, 18. Mikulak – 13. Kępka (87’ 5. Chlebowski), 16. P. Kowalewski, 7. M. Nosowicz, 77. Balcerzak (90’ 9. Chrzanowski), 17. Kulesik (72’ 3. Młotkowski) – 10. Malanowski (58’ 12. Gołaszewski).

Niewykorzystani rezerwowi: 22. Zink, 69. Jędrzejewski.