Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Volkswagen wjechał w autobus, za nami drugi majowy weekend


Za nami drugi majowy weekend. Okazał się on dość spokojny dla szczycieńskich policjantów. Mundurowi nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Na drogach naszego powiatu doszło do kilku stłuczek i kilku kolizji. Na szczęście żaden z uczestników tych zdarzeń nie ucierpiał i nie wymagał dalszej hospitalizacji medycznej. Nadal jednak w „ręce” funkcjonariuszy wpadają nieodpowiedzialni kierowcy, którzy świadomie łamią obowiązujące przepisy i świadomie narażają się na konsekwencje prawno – karne.W miniony piątek (07.05.21r.) parę minut po godzinie 08:00 na ulicy Polnej w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego zauważyli pojazd marki Mercedes, którego kierowca poruszał się, pomimo, iż jego auto miało rozbitą szybę czołową oraz klosz lampy tylnej. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli.

 

Okazało się, że za kierownicą siedział dobrze im znany z wcześniejszych interwencji 27-latek. Mundurowi dla pewności zweryfikowali dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych. Ich przypuszczenia potwierdziły się 27-letni mieszkaniec gminy Szczytno posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania. Wsiadając za kierownicę popełnił przestępstwo z art. 180a Kodeksu karnego, który „mówi” o tym, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Reklama

 

Również w sobotę (08.05.21r.) około godz. 17:30 w miejscowości Wyżegi w gminie Wielbark, funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki VW. Okazało się, że za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Zachowanie mężczyzna od razu wzbudziło podejrzenie w mundurowych, dlatego kierujący został natychmiast poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie badania „wydmuchał” blisko 1,5 promila. Teraz za popełnione przestępstwa 37-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

 

Natomiast dzisiaj (10.05.21r.) o godz. 06:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi doszło do zderzenia się pojazdu osobowego z autobusem.

Reklama

 

Przybyli na miejsce zgłoszenie funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” ustalili, że kierujący pojazdem marki VW, 39-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Autosan, w wyniku, czego najechał na jego tył. Zarówno 39-latek jak i kierowca autobusu, 52-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, byli trzeźwi. Nikt z uczestników nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama