Reklama


Reklama

V Jubileuszowy Walentynkowy Piknik Morsów


Aneta Kochańska wśród kobiet, a Denis Guzowski wśród mężczyzn – to najlepsi biegacze podczas V Walentynkowego Pikniku Morsów. Wśród wędrujących z kijkami najlepsi byli Marzena Wierzbicka i Marcin Brewa.Imprezę zorganizowały szczycieńskie morsy. A że są wyjątkowo kreatywne, to brak zimy i śniegu w ogóle nie przeszkodził im w morsowaniu.


Reklama

 

- Aby nadać nieco zimowego klimatu naszemu wydarzeniu przywieźliśmy z miejskiego lodowiska cztery przyczepki śniegu i usypaliśmy z niego dwa zimne serca – śmieje się Jarosław Kordek z Morsów Reset Szczytno. - Jedno powstało przy podium, a drugie przy plaży. Dodatkową atrakcją była kra na jeziorze, która powstała nocą. Cóż natura nam sprzyjała tego dnia.

 

W pikniku wzięło udział około 180 osób. Na wspólne morsowanie odważyło się około 100.

Reklama

 

- Były też dodatkowe atrakcje – mówi Kordek. - Strażacy robili pokaz oraz akcję bezpieczeństwo na wodzie i w wodzie. Ochotnicy z Dźwierzut zadbali o mobilną saunę. Przypomnę tylko, że cel naszej imprezy też był szlachetny, bo zbieraliśmy na leczenie i rehabilitację Julki Buczko.

 

Bez wątpienia imprezę urozmaicili też goście z Rosji.

 

- Są to zaprzyjaźnione z nami morsy – mówi Kordek. - Była okazja do wspólnego świętowania i wymiany doświadczeń. Do innych niezwykłości należy fakt, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w morsowaniu. W wodzie znalazła się z nami na przykład pani, która jeździ na wózku. Mamy do niej ogromny szacunek.

 

Fot. Archiwum prywatne Jarosław KordkaKomentarze do artykułu

szuwarekj

nawet Kulasek \"9000 to mało \" się zjawił to Kordek ma parcie juz nie tylko na wodowanie i bieganie ale tez na polityke. Hoho czlowiek orkiestra, teraz czas na spiewanie i zespol ludowy \"Morsowiacy\"

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Każde zachowane życie to szczęście, no chyba że jest się takim zawistnym skur**synem jak Pan. Chłopak zapierniczał i dostał za to nauczkę poprzez skasowaną furę i uraz który po tym pozostanie. Zresztą skąd Pan wie kto niby finansował ten samochód? A może chłopak zapierniczał żeby się na to dorobić kilka dobrych lat zamiast pisać pierdoły w internecie ;)

  Drogi Panie Kowal


  2020-08-12 19:41:20