Poniedziałek, 30 Marzec, Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

V Jubileuszowy Walentynkowy Piknik Morsów


Aneta Kochańska wśród kobiet, a Denis Guzowski wśród mężczyzn – to najlepsi biegacze podczas V Walentynkowego Pikniku Morsów. Wśród wędrujących z kijkami najlepsi byli Marzena Wierzbicka i Marcin Brewa.Imprezę zorganizowały szczycieńskie morsy. A że są wyjątkowo kreatywne, to brak zimy i śniegu w ogóle nie przeszkodził im w morsowaniu.


Reklama

 

- Aby nadać nieco zimowego klimatu naszemu wydarzeniu przywieźliśmy z miejskiego lodowiska cztery przyczepki śniegu i usypaliśmy z niego dwa zimne serca – śmieje się Jarosław Kordek z Morsów Reset Szczytno. - Jedno powstało przy podium, a drugie przy plaży. Dodatkową atrakcją była kra na jeziorze, która powstała nocą. Cóż natura nam sprzyjała tego dnia.

 

W pikniku wzięło udział około 180 osób. Na wspólne morsowanie odważyło się około 100.

Reklama

 

- Były też dodatkowe atrakcje – mówi Kordek. - Strażacy robili pokaz oraz akcję bezpieczeństwo na wodzie i w wodzie. Ochotnicy z Dźwierzut zadbali o mobilną saunę. Przypomnę tylko, że cel naszej imprezy też był szlachetny, bo zbieraliśmy na leczenie i rehabilitację Julki Buczko.

 

Bez wątpienia imprezę urozmaicili też goście z Rosji.

 

- Są to zaprzyjaźnione z nami morsy – mówi Kordek. - Była okazja do wspólnego świętowania i wymiany doświadczeń. Do innych niezwykłości należy fakt, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w morsowaniu. W wodzie znalazła się z nami na przykład pani, która jeździ na wózku. Mamy do niej ogromny szacunek.

 

Fot. Archiwum prywatne Jarosław KordkaKomentarze do artykułu

szuwarekj

nawet Kulasek \"9000 to mało \" się zjawił to Kordek ma parcie juz nie tylko na wodowanie i bieganie ale tez na polityke. Hoho czlowiek orkiestra, teraz czas na spiewanie i zespol ludowy \"Morsowiacy\"

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Po prostu śmieszne. Przecież wiadomo, że z pieniędzy unijnych, których Polska nie wykorzystała, nasz kraj może finansować działania na rzecz ograniczania epidemii koronawirusa. Pan Kiersikowski lubi się lansować i umie to robić. Ale ja wolałbym, aby te min. 40 tys. zł. zostało aplikowane na wyposażenia szpitala powiatowego i przychodni (chociażby i natury elektronicznej). To nie jest sytuacja, w której priorytetem są laptopy, czy tablety (wystarczy, że radni je mają - nie wiem, po co). Ważny jest respirator, kombinezon ochronny, przyłbica, jednorazowe rękawice i maski dla lekarzy. Panie Kiersikowski - chyba urwał się Pan z choinki.

  Śmieszek


  2020-03-29 19:28:16
 • [Aktualizacja] Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, stan na 29 marca
  niestety stan ten się może zmienić na gorsze. mamy najazd warszawiaków. ludzie uważajcie na nich, mają się za młodych z wielkich miast, których COVID-19.

  mol


  2020-03-29 18:01:24
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Dalej szczujcie i podsycajcie nastroje, to \"więcej\" pożytku z tego będzie. Ludzie czego się czepiacie. Opamiętajcie się w tej zajadłości nie wiadomo po co i przeciw Komu!!! Dziękujcie Bogu żeście zdrowi.

  Obserwator


  2020-03-29 17:00:40
 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  z 500plus nie kupuje sie laptopow, bo dzieci to ekranowcy co im skutecznie wybijamy z glowy, ja kupuję banany i ciuchy z pepko, w zyciu bym synowi nie kupila tableta, prędzej rower, zobacz na te dzieci, ze szkoly idą z ekranem przed nosem, to im wybijalismy z glowy!!!

  do turkuc podjadek


  2020-03-29 14:46:11
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  A w wioskach palą ogniska, smród na całą wieś a w ognisku wszystko .

  Dbanie o czyste powietrze.


  2020-03-29 13:09:15
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  Komuś przeszkadzało....

  Ania


  2020-03-29 09:56:47
 • Ceny śmieci w Pasymiu... odleciały
  Pierd...nie głupot, ze ceny generują nieruchomości rekreacyjne! Większej bzdury nie słyszałem. Na działce łącznie prze cały rok nie jestem nawet dwa miesiące, a płacić muszę przez cały rok. Taka dojna krowa dla gminy, skandal!

  Letnik


  2020-03-28 21:19:04
 • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
  Po części wszyscy mamy kwarantannę.

  Do mieszkańca.


  2020-03-28 19:31:11
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

  Andrzej


  2020-03-28 18:04:49
 • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
  Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

  Irek


  2020-03-28 10:04:13