Sobota, 6 Czerwiec, Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

V Jubileuszowy Walentynkowy Piknik Morsów


Aneta Kochańska wśród kobiet, a Denis Guzowski wśród mężczyzn – to najlepsi biegacze podczas V Walentynkowego Pikniku Morsów. Wśród wędrujących z kijkami najlepsi byli Marzena Wierzbicka i Marcin Brewa.Imprezę zorganizowały szczycieńskie morsy. A że są wyjątkowo kreatywne, to brak zimy i śniegu w ogóle nie przeszkodził im w morsowaniu.


Reklama

 

- Aby nadać nieco zimowego klimatu naszemu wydarzeniu przywieźliśmy z miejskiego lodowiska cztery przyczepki śniegu i usypaliśmy z niego dwa zimne serca – śmieje się Jarosław Kordek z Morsów Reset Szczytno. - Jedno powstało przy podium, a drugie przy plaży. Dodatkową atrakcją była kra na jeziorze, która powstała nocą. Cóż natura nam sprzyjała tego dnia.

 

W pikniku wzięło udział około 180 osób. Na wspólne morsowanie odważyło się około 100.

Reklama

 

- Były też dodatkowe atrakcje – mówi Kordek. - Strażacy robili pokaz oraz akcję bezpieczeństwo na wodzie i w wodzie. Ochotnicy z Dźwierzut zadbali o mobilną saunę. Przypomnę tylko, że cel naszej imprezy też był szlachetny, bo zbieraliśmy na leczenie i rehabilitację Julki Buczko.

 

Bez wątpienia imprezę urozmaicili też goście z Rosji.

 

- Są to zaprzyjaźnione z nami morsy – mówi Kordek. - Była okazja do wspólnego świętowania i wymiany doświadczeń. Do innych niezwykłości należy fakt, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w morsowaniu. W wodzie znalazła się z nami na przykład pani, która jeździ na wózku. Mamy do niej ogromny szacunek.

 

Fot. Archiwum prywatne Jarosław KordkaKomentarze do artykułu

szuwarekj

nawet Kulasek \"9000 to mało \" się zjawił to Kordek ma parcie juz nie tylko na wodowanie i bieganie ale tez na polityke. Hoho czlowiek orkiestra, teraz czas na spiewanie i zespol ludowy \"Morsowiacy\"

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Widziałem kilkukrotnie,jak wyglądają ,,odłowy\" panów rybaków. ,,Legalni kłusownicy\"- to najlepsze określenie tych bandytów.

  Otwarte oczy


  2020-06-05 09:29:07
 • Pijane rekordy na drogach powiatu
  Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

  Kaja


  2020-06-05 04:08:30
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  Ptaki ważniejsze od asfaltu na drodze dla burmistrza.

  Wachacz


  2020-06-04 22:38:30
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan dyrektor widocznie nie wie co się nad wodą dzieje.

  Enduro


  2020-06-04 18:43:14
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  A kiedy będzie asfalt na drodze w tej wiosce ?

  Zainteresowany


  2020-06-04 15:14:19
 • Bukiet dostarczył kurier
  To jest wygodna opcja, też wysyłałam babci na urodziny bukiet i kosz słodyczy pocztą kwiatową. Z racji korony nie ma co narażać seniora poprzez osobisty kontakt, a można złożyć życzenia telefonicznie.

  Maria


  2020-06-04 15:10:03
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43