Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Uziemiony śmigłowiec odleciał z Gromu


Dziś (7 lutego) udało się uruchomić, uziemiony od poniedziałku, śmigłowiec w Gromie. Maszyna z mechanikiem i pilotem na pokładzie odleciała do specjalistycznego warsztatu w Warszawie. Tam przejdzie szereg badań technicznych. Helikopter, jak donosi nasz czytelnik, wystartował po godz. 9.Przypomnijmy. Od poniedziałku, 4 lutego, na jednej z posesji w Gromie, stał „zaparkowany” śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna przyleciała po ciężko chorego pacjenta. Nie mogła jednak odlecieć, bo w wirnik wkręciła się folia z rolniczych beli. 52-letniego mężczyznę do szpitala w Olsztynie przetransportowano w końcu karetką.

 

 

Po zabezpieczeniu pacjenta załoga śmigłowca LPR o usterce poinformowała bazę. Na miejsce wezwano mechaników i inżyniera. - Na razie trudno ocenić czas usunięcia tej usterki – mówiła „Tygodnikowi Szczytno” jeszcze we wtorek rzeczniczka LPR. - Być może uda się to zrobić na miejscu. Ale i tak może to potrwać kilka godzin. Jeśli nie uda się tego zrobić w Gromie śmigłowiec trzeba będzie przetransportować do specjalistycznego warsztatu.


 

 

Jak zapewnia Kinga Czerwińska do usterek maszyn LPR dochodzi bardzo rzadko. Ale się zdarzają. - W takich przypadkach opracowane są szczegółowe procedury, które zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom danego regionu, w którym dyżur śmigłowca został zawieszony – mówi pani Kinga. - „Opiekę” nad regionem przejmują statki powietrzne z sąsiadujących baz, czyli w przypadku Warmii i Mazur z: Gdańska, Suwałk, Bydgoszczy, Płocka, czy Białegostoku. Przypomnę, że na terenie Polski takich baz jest 21, a śmigłowców 27.

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-06-26 18:41:50

Ochotnicy z Gromu z nowym wozem bojowym

  • Czwartek, 2016-02-04 10:59:07

Kormorany... odleciały do godnych


Komentarze