Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Uwaga! – sarna, koziołek, dzik... kolejne leśne ofiary na drodze


Tylko w piątek na drogach naszego powiatu doszło aż do 3 kolizji z udziałem sarny, koziołka i dzika. Policjanci apelują do kierowców o większą ostrożność, bo sezon letni to zwiększona liczba migrujących zwierząt leśnych. - Ich szlaki często przecinają drogi – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.Niektórzy kierowcy zapominają, że jadąc drogą przez tereny leśne muszą zachować szczególną ostrożność, bo wkraczają w królestwo zwierząt. Przy braku odpowiedniej uwagi i nadmiernej prędkości kierowców może spotkać niemiła niespodzianka. Gdy na jezdnię wybiega nagle dzikie zwierzę, to zwyczajnie nie ma szans, aby na czas odpowiednio zareagować.

 

 

Tak było na przykład w piątek (19.06.20 r.) na terenie powiatu szczycieńskiego, gdzie doszło aż do 3 zdarzeń drogowych z leśną zwierzyną.

 

 

O godzinie 12:30 na trasie Młyńsko – Jerutki pod koła jadącego forda wpadła sarna, natomiast parę minut po godzinie 21:00 w miejscowości Głuch w gminie Wielbark, vw caddy zderzył się z koziołkiem. Jeszcze tego samego dnia około godz. 22:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem zwierzyny leśnej.  Na trasie Nidzica - Jedwabno,  kierujący renault megane uderzył w dzika. Zwierzę wyskoczyło z przydrożnego rowu i wpadło prosto pod koła nadjeżdżającego pojazdu.


Reklama

 

 

Żaden z kierowców nie ucierpiał. Powiat szczycieński ma najwyższy udział lasów i gruntów rolnych w województwie, a co za tym idzie mnóstwo wędrującej zwierzyny.

 

- Jedźmy, zatem skupieni, rozważni oraz dostosujmy prędkość nie tylko do warunków atmosferycznych, ale także drogowych – apeluje Izabela Cyganiuk. - Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być piesi, rowerzyści, ale może to być również, dzika zwierzyna.

 

 

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do teksu

Reklama

Fot. Piotr KrzyzanowskiKomentarze do artykułu

szary obywatel

Ha, jasne, trzeba uważać. Tylko kiedy wykoszone zostaną pobocza i rowy dróg (dotyczy większości tych wojewódzkich, powiatowych, jak i gminnych). Popadało, jest ciepło i trawy, chaszcze jak nigdy!!! No ale wina kierowców :(

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  Wielkie mi hallo ! , kolizja jakich wiele wszędzie.

  Ale mi sensacja.


  2020-07-07 14:11:17
 • Dowóz uczniów z „postojowym”
  A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

  Żeby za darmo nie płacić.


  2020-07-07 14:02:53