Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Uwaga! – sarna, koziołek, dzik... kolejne leśne ofiary na drodze


Tylko w piątek na drogach naszego powiatu doszło aż do 3 kolizji z udziałem sarny, koziołka i dzika. Policjanci apelują do kierowców o większą ostrożność, bo sezon letni to zwiększona liczba migrujących zwierząt leśnych. - Ich szlaki często przecinają drogi – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.Niektórzy kierowcy zapominają, że jadąc drogą przez tereny leśne muszą zachować szczególną ostrożność, bo wkraczają w królestwo zwierząt. Przy braku odpowiedniej uwagi i nadmiernej prędkości kierowców może spotkać niemiła niespodzianka. Gdy na jezdnię wybiega nagle dzikie zwierzę, to zwyczajnie nie ma szans, aby na czas odpowiednio zareagować.

 

 

Tak było na przykład w piątek (19.06.20 r.) na terenie powiatu szczycieńskiego, gdzie doszło aż do 3 zdarzeń drogowych z leśną zwierzyną.

 

 

O godzinie 12:30 na trasie Młyńsko – Jerutki pod koła jadącego forda wpadła sarna, natomiast parę minut po godzinie 21:00 w miejscowości Głuch w gminie Wielbark, vw caddy zderzył się z koziołkiem. Jeszcze tego samego dnia około godz. 22:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem zwierzyny leśnej.  Na trasie Nidzica - Jedwabno,  kierujący renault megane uderzył w dzika. Zwierzę wyskoczyło z przydrożnego rowu i wpadło prosto pod koła nadjeżdżającego pojazdu.


Reklama

 

 

Żaden z kierowców nie ucierpiał. Powiat szczycieński ma najwyższy udział lasów i gruntów rolnych w województwie, a co za tym idzie mnóstwo wędrującej zwierzyny.

 

- Jedźmy, zatem skupieni, rozważni oraz dostosujmy prędkość nie tylko do warunków atmosferycznych, ale także drogowych – apeluje Izabela Cyganiuk. - Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być piesi, rowerzyści, ale może to być również, dzika zwierzyna.

 

 

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do teksu

Reklama

Fot. Piotr KrzyzanowskiKomentarze do artykułu

szary obywatel

Ha, jasne, trzeba uważać. Tylko kiedy wykoszone zostaną pobocza i rowy dróg (dotyczy większości tych wojewódzkich, powiatowych, jak i gminnych). Popadało, jest ciepło i trawy, chaszcze jak nigdy!!! No ale wina kierowców :(

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama