Wtorek, 26 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Uwaga na fałszywych serwisantów terminali płatniczych


Oszuści znowu atakują. Tym razem podszywają się pod serwisantów terminali płatniczych. Okradli w ten sposób już dwa punkty handlowe w naszym powiecie. Straty sięgają kilkuset złotych. Jak wygląda nowa metoda oszustów?Policjanci ostrzegają przed fałszywymi serwisantami terminali płatniczych. Oszuści maja nową metodę "wykradania" pieniędzy.

Nas czym ona polega?

- Na telefon właściciela niewielkiego sklepu dzwoni (najczęściej) mężczyzna i przedstawia się jako przedstawiciel firmy serwisującej terminale płatnicze – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Pod pretekstem konieczności zaktualizowania oprogramowania w urządzeniu, prosi aby rozmówca, wykonywał na terminalu płatniczym czynności zgodnie z podanymi przez niego wskazówkami.

 


Reklama

- Najpierw fałszywy serwisant upewnia się, czy zainstalowany terminal posiada funkcję wystawiania kart doładowujących telefon oraz kodów, którymi można płacić za niektóre transakcje - kontynuuje policjantka. - Niczego nieświadomy pracownik obsługujący terminal, wykonując krok po kroku polecenia oszusta, generował kod, który podyktował potem oszustowi przez telefon, rzekomo w celu potwierdzenia i sprawdzenia czy wszystko działa poprawnie.

Kody, o których mowa, mogą zostać wykorzystanie do opłacenia wybranych zakupów internetowych.

 

Pamiętajmy, serwisanci nie pracują w sposób zdalny i nie serwisują sprzętu wyręczając się rękoma osoby obsługującej terminal – apeluje policjantka. - Jeżeli zdarzy się sytuacja, że zadzwoni do Państwa ktoś podający się za pracownika firmy obsługującej terminale płatnicze, proszę zapisać jego dane oraz nazwę firmy a następnie rozłączyć się i zweryfikować prawdziwość tego połączenia. Weryfikacja nastąpi poprzez kontakt z biurem obsługi klienta, firmy, która dostarcza doładowania do telefonów. Takie sprawdzenie już we wstępnej fazie rozmowy pozwoli ustalić, czy osoba, która niedawno dzwoniła, naprawdę jest pracownikiem firmy, czy oszustem.

Reklama

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Miasto właścicielem placu zabaw
  Atrakcją byłaby tężnia solankową , trochę kasy własnej plus dotacją unijną bo można dostać na to , korzystny wpływ ma ona na układ oddechowy człowieka.

  Pięknie i zdrowo może być.


  2020-05-25 18:20:41
 • Trwają konsultacje, będą kolejne remonty ulic
  A o ul Pomorskiej to nikt nią pamięta

  Mieszkaniec


  2020-05-25 16:29:16
 • Przedszkola i szkoły wracają, ale burmistrz Mańkowski apeluje
  Ja na szczęście nie mam czego żałować, bo nie głosowałam na Mańkowskiego. Czułam, że to bardzo nieciekawy osobnik i intuicja mnie nie zawiodła. Burmistrz nie musi apelować do rodziców, bo oni doskonale wiedzą, co jest najlepsze dla ich dzieci.

  nina


  2020-05-25 14:41:06
 • Przedszkola i szkoły wracają, ale burmistrz Mańkowski apeluje
  Ja też szczerze....facet nie wie co to jest zarządzanie organizacją. Jedynie wie ,że nic nie wie. Najgorsze, to że nauczyciele zamiast uczyć dzieci, zajmują się polityką i pieniędzmi. Oni nie wiedzą nic po za \"ściemnianiem innym ,że pracują\", wiedzą jak tylko żyć na koszt ludzi. Mamy obecnie najgorsze czasy dla dzieci. Nauczyciele, co nie chcą uczyć dzieci \"DOBRZE\" , tylko utrzymać się na stołkach państwowych.

  Marian


  2020-05-25 13:21:07
 • Maseczki zza krat trafiły do potrzebujących
  I to się chwali:)

  ***


  2020-05-25 06:29:53
 • Przedszkola i szkoły wracają, ale burmistrz Mańkowski apeluje
  Szczerze to żałuję że głosowałem-am na burmistrza Mankowskiego..W d....ma z czym zwracają sie mieszkańcy porażka!!!!!!

  Szczytno


  2020-05-25 00:11:58
 • „Morsowe” maseczki trafiły do medyków
  Ludzie! Nie róbcie sobie PR na gruncie pandemii. Te maseczki mogą używać tylko prywatni ludzie - a nie medycy! Trzeba było stanąć pod Kauflandem, Carefour-em, Lidlem, Biedronką, czy innym supermarketem i rozdawać je przechodniom. Z drugiej strony - czy wiadomo, że osoby, które szyły te maseczki nie są nosicielami koronawirusa? Jak szef szpitala może tak nieodpowiedzialnie postępować?

  Taki sobie czytelnik


  2020-05-24 18:05:10
 • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
  Nie masz racji. Taka operacja jest wykonywana w wielu szpitalach. Oczywiście są ograniczenia medyczne - nie u każdego tego rodzaju zabieg można wykonać (nie piszesz jaka to przepuklina). Niemniej cieszę się, że u Ciebie można było laparoskopię przepukliny wykonać. I cieszę się także, że laparoskopowo wykonuje się w Szczytnie parę innych zabiegów.

  Do Pacjenta


  2020-05-24 17:48:20
 • Nowoczesność tak, byle nie kosztem zdrowia
  Nikt nie zbadał szkodliwości paneli fotowoltaicznych więc niech nie wciskają kitu że wszystko jest ok. Niech budują takie instalacje w szczerym polu oddalonych od zabudowań o kilometr. Ja też nie chciałbym żeby przy moim domu była taka instalacja.

  Taka prawda


  2020-05-24 14:29:16
 • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
  ale przepuchliny laparoskopem to tylko w niektórych szpitalach operują. W Szczytnie operują.

  Pacjent


  2020-05-24 11:57:50