Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Uwaga na fałszywych serwisantów terminali płatniczych


Oszuści znowu atakują. Tym razem podszywają się pod serwisantów terminali płatniczych. Okradli w ten sposób już dwa punkty handlowe w naszym powiecie. Straty sięgają kilkuset złotych. Jak wygląda nowa metoda oszustów?



Policjanci ostrzegają przed fałszywymi serwisantami terminali płatniczych. Oszuści maja nową metodę "wykradania" pieniędzy.

Nas czym ona polega?

- Na telefon właściciela niewielkiego sklepu dzwoni (najczęściej) mężczyzna i przedstawia się jako przedstawiciel firmy serwisującej terminale płatnicze – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Pod pretekstem konieczności zaktualizowania oprogramowania w urządzeniu, prosi aby rozmówca, wykonywał na terminalu płatniczym czynności zgodnie z podanymi przez niego wskazówkami.

 

- Najpierw fałszywy serwisant upewnia się, czy zainstalowany terminal posiada funkcję wystawiania kart doładowujących telefon oraz kodów, którymi można płacić za niektóre transakcje - kontynuuje policjantka. - Niczego nieświadomy pracownik obsługujący terminal, wykonując krok po kroku polecenia oszusta, generował kod, który podyktował potem oszustowi przez telefon, rzekomo w celu potwierdzenia i sprawdzenia czy wszystko działa poprawnie.


Kody, o których mowa, mogą zostać wykorzystanie do opłacenia wybranych zakupów internetowych.

 

Pamiętajmy, serwisanci nie pracują w sposób zdalny i nie serwisują sprzętu wyręczając się rękoma osoby obsługującej terminal – apeluje policjantka. - Jeżeli zdarzy się sytuacja, że zadzwoni do Państwa ktoś podający się za pracownika firmy obsługującej terminale płatnicze, proszę zapisać jego dane oraz nazwę firmy a następnie rozłączyć się i zweryfikować prawdziwość tego połączenia. Weryfikacja nastąpi poprzez kontakt z biurem obsługi klienta, firmy, która dostarcza doładowania do telefonów. Takie sprawdzenie już we wstępnej fazie rozmowy pozwoli ustalić, czy osoba, która niedawno dzwoniła, naprawdę jest pracownikiem firmy, czy oszustem.

 

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2019-03-03 19:58:18

UWAGA! KONKURS! Fraszką ozdabiamy Szczytno

  • Poniedziałek, 2017-10-30 11:02:10

Uwaga wypadki! Noga z gazu

  • Czwartek, 2016-07-14 11:06:10

Uwaga. Przetarg Gmina Wielbark

  • Piątek, 2015-11-06 11:43:39

Uwaga! 1 listopada zmiana ruchu


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
    Autor: Uczennica
    2019-05-26 17:52:21
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
    Autor: Ola
    2019-05-26 17:41:57
  • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
    Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
    Autor: Gorszy sort
    2019-05-25 12:02:38
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
    Autor: Pytam się
    2019-05-24 22:50:07
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
    Autor: mieszkaniec
    2019-05-24 21:30:07
  • Świetlica ze sportowym zapleczem
    Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
    Autor: Zzzz
    2019-05-24 17:19:19
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo
    Autor: Fan
    2019-05-24 13:27:23
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo Romku!
    Autor: Kolega
    2019-05-24 12:41:49
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec