Reklama


Reklama

Usiłowali „rozgrabić” były ośrodek w Wałpuszu (zdjęcia)


Zarzut usiłowania kradzieży metalowym elementów konstrukcji budynków należących do byłego ośrodka wypoczynkowego w Wałpuszu, usłyszało dwóch mieszkańców Szczytna. 45-latek i jego 50-letni znajomy nie zdążyli nacieszyć się „łupem”. Złodziejaszków zauważył wędkarz i wezwał policjęW sobotę, 20 czerwca około godziny 8:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy skierował policjantów z referatu patrolowo – interwencyjnego na teren dawnego ośrodka wypoczynkowego, położonego w Wałpuszu w gminie Szczytno. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, początkowo nic nie wzbudziło w nich podejrzeń. Mundurowi postanowili się jednak rozejrzeć.

 

 

W pewnym momencie usłyszeli huk, łomu z daleka zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odrywali blachę od metalowych elementów konstrukcji jednego z budynków stojących na działce ośroidka.


Reklama

 

Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się nerwowo.

 

 

- 50-latek i jego 45-letni znajomy początkowo tłumaczyli się tym, iż wykonują prace demontażowe na zlecenie – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Na nic dały się ich tłumaczenia, gdyż szybko okazało się, że usiłowali oni „rozgrabić” metalowe elementy konstrukcji budynków, należących do byłego ośrodka wypoczynkowego.

 

Reklama

Obaj panowie zostali zatrzymani przez szczycieńskich policjantów i przewiezieni do komendy. 45-letni mieszkaniec Szczytna w chwili zdarzenia miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast jego o 5 lat starszy kolega blisko 2 promile. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji, sprawcy usiłowania kradzieży nie zdążyli długo nacieszyć się „łupem”. Teraz obaj panowie staną przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania.Komentarze do artykułu

Ola

Kupię za złotówkę

Szafiro

Co tam kraść, już nawet kamień na kamieniu tam nie został. Miała być inwestycja a będzie jak z wieżą ciśnień

Ja

Dzień bez \"sukcesów\" policji dniem straconym...

mol

Ten ośrodek kiedyś był gminy Szczytno i został sprzedany, a wg mnie zmarnowany. Pieniądze za ten ośrodek dawno przeżarte, dług gminy coraz większy a to co kiedyś przyciągało setki mieszkańców Szczytna zniszczone i już niedostępne. To możemy uznać za symbol gospodarności miejscowego gospodarza gminy, wójta Wojciechowskiego. Brak słów i serce boli.

sdvdvsd

stoi i sie marnuje. To i tak na smietnik pojdzie ...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39
 • Pożar domu przy ulicy Olsztyńskiej w Pasymiu
  Witam. W imieniu rodziny prosimy o najmniejsza pomoc, albo udostępnienie innym https://zrzutka.pl/xna66k

  M. P


  2021-01-16 19:24:30
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Zgadza się. Chiński produkt. Firma istnieje 10 lat na świecie. Nie sprawdzona na rynku europejskim. Kolejny eksperyment na żywym organizmie... ręce opadają.

  Spec


  2021-01-16 18:45:46
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Do \"lekarza\"- chcialem Panu powiedzieć że większość tomografów komputerowych jest chińskiej produkcji . Koszt jego produkcji jest tam po prostu o wiele niższy niż w innych krajach. A co do firmy to aparat jest bardzo dobrej jakości i na pewno pomoże mieszkańcom Szczytna w walce z Covid19.

  Technik


  2021-01-16 18:09:34