Poniedziałek, 21 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Urzędnik w asyście straży miejskiej, czy to próba zastraszenia?


Radny Paweł Malec pytał na ostatniej sesji burmistrz Danutę Górską, czy w Szczytnie doszło do próby zastraszenia mieszkańca Szczytna przez urzędnika i straż miejską? Do incydentu doszło tuż po publikacji artykułu na temat parkingu przy cmentarzu, w którym mieszkaniec się wypowiadał.



Jeden z tygodników lokalnych opisał sprawę fatalnego stanu parkingu przy cmentarzu od strony ulicy Mrongowiusza. W artykule wypowiedział się między innym mieszkaniec, który na co dzień dzierżawi od miasta plac pod sprzedaż zniczy. - W dniu, w którym ukazał się artykuł u tego pana dwukrotnie zjawił się urzędnik w asyście straży miejskiej – mówi Malec. - Obecność urzędnika, sposób rozmowy oraz asysta straży miejskiej została odebrana przez tego pana jako próba uciszenia i zniechęcenia do dalszych takich krytycznych działań. Nie rozumiem dlaczego akurat tego dnia pojawiły się wątpliwości co do dzierżawienia placu pod sprzedaż zniczy.

 

Insynuacja podszyta strachem?

 

Radny pytał, czy burmistrz nie nadużyła swoich kompetencji angażując straż miejską do podjęcia interwencji w sprawie, w której tej interwencji nie powinno być.


Reklama

- Najgorszą sprawą są takie jakieś sugestie, a niektórzy radni mają taką zdolność – tłumaczyła się z incydentu na ostatniej sesji Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Że ktoś coś złego miał na myśli.

- Ja tylko pytam – mówił radny Malec.

- Akurat dziś podejmowaliście państwo uchwały dotyczące dzierżaw i jednym z dzierżawców, któremu przedłużyliście umowę jest właśnie ten pan – tłumaczyła dalej Górska. - Dowiedziałam się o tej awanturze od mojego zastępcy, bo pan Malec takową wywołał. Pytałam pracownika o co chodzi. Powiedział, że właśnie w związku z tym, że przygotowuje umowy dzierżawy każdorazowo takie miejsca odwiedza i sprawdza jak wygląda sytuacja, aby móc przygotować kolejną umowę. Jest mi bardzo przykro, bo ten pracownik czuł się naprawdę źle, że został wplątany w jakąś machinę insynuacyjną.

Reklama

 

Niezagrożony dzierżawca

 

- A jak się czuł mieszkaniec, proszę z nim pozmawiać – odgryzał się Malec.

- Mieszkaniec zwrócił się z prośbą o przedłużenie dzierżawy i ją otrzymał, a nasi pracownicy często korzystają z samochodu straży miejskiej, nie ma w tym nic dziwnego – tłumaczyła burmistrz. - Naprawdę jest to pana interpretacja, jak ten mieszkaniec się poczuł. Raz w tygodniu w prasie lokalnej ukazują się artykuły na różne tematy, różne osoby się wypowiadają i nikt nikomu nic z tego powodu nie robi, nie robił i pewnie nie będzie robił.



Komentarze do artykułu

Sven

Straż miejska jako siła represyjna ? Jaja to są po prostu .

Gosia

Cóż za brednie! Urzędnicy np. w Olsztynie nagminnie korzystają z asysty Straży Miejskiej. Szczególnie w przypadku wulgarnych petentów.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-04-17 09:41:00

Urzędnik z podejrzeniem koronawirusa

  • Piątek, 2020-01-03 09:15:24

Samobójcza próba z benzyną

  • Czwartek, 2019-10-03 12:11:13

Krystyna Lis – urzędnik z ludzkim sercem

  • Poniedziałek, 2019-05-20 18:03:59

Pieski problem straży miejskiej

  • Czwartek, 2018-04-05 11:03:33

Kobiety na straży… Wielbarka

Reklama


Komentarze

  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Sporo wiem o tej sieci od osób, które skorzystały z oferty w innych miastach. Jestem zaproszona, więc przekonam się sama :)

    Jolanta Magierowska


    2020-09-19 20:26:16
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Co za bzdury wypisuja....za co niby ma byc ukarany?..ze znalazł zapinke i zapytal co to jest?Piznijcie sie i to zdrowo w leb..zajmijcie sie tymi co handluja naprawde cennymi zabytkami a nie ludzmi ktorzy z pasjji poszukuja rzeczy..na ktore archeologia polska nie ma kasy..ba..pierwsze sprawdzie co maja archeolodZy u siebie w domach...nawet jak chlop kopal pod ogrodzenie..znalazl nie wiedząc co..to zaraz akcja lisc dębu jak by bandziora namierzyli...zamiast chlopu dac nagrodę to zaraz oskarzenia..jakim kurwa prawem....gdyby nie detektorysci gowno by w muzeach bylo...to wlasnie oni wzbogacaja o cenne znaleziska muzea...tylko te zamiast wystawiac znaleziska..tonami zalegaja w magazynach...to jakie to zabytki jak leza w worach?..

    Wpieniony


    2020-09-19 18:28:35
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Szkoda, że tak kreatywnej osoby pozbył się Burmistrz Pasymia. Chyba, że obawiał się konkurencji. Dobrze, że różni urzędnicy mają swoje zainteresowania, ale żeby zaraz o tym publicznie komunikować? Ale z drugiej strony ciekaw jestem prywatnego hobby paru innych sekretarzy gmin z Powiatu Szczytno. Czemu z nimi nie przeprowadzono wywiadów! Co też oni robią w czasie wolnym, jakie mają przemyślenia o życiu...? To byłoby bardzo zajmujące, co ci tak zajęci ludzie robią dla przyjemności w domowych pieleszach.

    Taki sobie czytelnik


    2020-09-19 14:21:15
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Jak to znalazł na swojej ziemi i nie jego? państwo mu to po prostu ukradło.

    Maryan


    2020-09-19 10:29:42
  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55