Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Urodzone w Spychowie pożyją w Jedwabnie


Cietrzewie wyhodowane w Ośrodku Hodowli Cietrzewia Nadleśnictwa Spychowo trafiły do nadleśnictw Ruszów i Jedwabno. Leśnicy od 2018 roku chronią cietrzewie, przesiedlając młode osobniki do środowiska naturalnego. Ptaki mają włączyć się w życie lokalnych populacji i przyczynić się do zwiększenia ich liczebności.Z prawie 100 odchowanych w tym roku cietrzewi, cztery rodzinne stada pojechały do Borów Dolnośląskich do nadleśnictwa Ruszów, a dwa stada do Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej (nadleśnictwo Jedwabno).

 

Młode cietrzewie pojechały wraz z matkami, które będą ich jeszcze doglądać przez jakiś czas, po czym wrócą do ośrodka Nadleśnictwa Spychowo. W nowym miejscu muszą przejść okres adaptacji w specjalnych wolierach, po czym po upływie ok. 3 tygodni zostaną wypuszczone do środowiska naturalnego.


Reklama

 

Woliery są tak skonstruowane, aby młode miały stały kontakt z matką, ale jednocześnie się usamodzielniały. Wnętrze wypełnione jest naturalną roślinnością, stanowiącą jednocześnie element ich diety złożonej m.in. z wrzosów, borówek, młodych sosen i świerków. Tuż przed wypuszczeniem, cietrzewie zostaną zaobrączkowane oraz zaopatrzone w nadajniki GPS, aby śledzić ich dalsze losy.

Reklama

 

 

Fot. Adam GełdonKomentarze do artykułu

Grażyna

Powodzenia

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2020-09-29 16:24:54

GOK w Jedwabnie ma nowego dyrektora

  • Środa, 2020-08-05 18:29:01

Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie

  • Piątek, 2020-05-22 09:52:39

Videolekcje ruszyły w Spychowie

  • Poniedziałek, 2020-01-27 19:44:46

Leszek Mierzejewski w Jedwabnie

Reklama


Komentarze