Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Uroczystości pogrzebowe księdza Józefa Drążka będą transmitowane online


Czwartkowe uroczystości pogrzebowe księdza Józefa Drążka (część kościelna) będą transmitowane online. Modlitwę różańcową i mszę pogrzebową będzie można zobaczyć na kanele YouTube parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie. Transmisję będzie można obejrzeć tu >>kliknij>>Zdecydowaliśmy się na transmisję, bo czas pandemii wprowadził wiele ograniczeń, a z telefonów i maili wiemy, że wielu parafian chciałoby uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych księdza Józefa – wyjaśnia ksiądz Andrzej Preuss, proboszcz parafii pw. WNMP w Szczytnie. - Współczesne technologie pozwalają na to, więc z nich skorzystamy.

 

Uroczystości (część kościelną) będzie można oglądać na żywo na kanale YouTube parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie.


Reklama

 

Modlitwa różańcowa rozpocznie się o godz. 11.30. O godz. 12 msza święta pogrzebowa, której będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Józef Górzyński.

Transmisję będzie można obejrzeć tu >>kliknij>>.

 

 

Przypomnijmy. Ksiądz prałat Józef Drążek zmarł w poniedziałek, 16 listopada o godz 12. Miał 86 lat. Duchowny przez lata był dziekanem oraz proboszczem największej szczycieńskiej parafii pw. WNMP w Szczytnie. Ksiądz Józef zmagał się od lat z chorobami przewlekłymi, ale ostatecznie do jego śmierci przyczynił się koronawirus.

Reklama

Ciało księdza Józefa spocznie na cmentarzu komunalnym w Szczytnie.

 

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się już w środę o godz. 19 w kościele pw. WNMP w Szczytnie mszą żałobną, po której zaplanowano modlitewne czuwanie do godz. 22.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28