Czwartek, 28 Maj, Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira -

Reklama


Reklama

Uroczysta promocja nowych oficerów policji


Policja zyskała 171 nowych oficerów. W czwartek, na placu apelowym Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, na stopień podkomisarza aktu mianowania funkcjonariuszu dokonali: Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk oraz I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.



W czwartek, 6 czerwca na placu apelowym Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, która jest jedyną uczelnią w kraju kształcącą oficerów polskiej Policji, odbyła się uroczysta promocja mianowania na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych Policji.

 

W dniu poprzedzającym uroczystość promocji, kadra kierownicza Policji, promowani oficerowie oraz kadra i słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczestniczyli we mszy świętej w intencji społeczności akademickiej WSPol oraz absolwentów promowanych na pierwszy stopień oficerski.

 

 

Tuż przed ceremonią Minister Jarosław Zieliński – Sekretarz Stanu w MSWiA wspólnie z Arkadiuszem Czartoryskim – Przewodniczącym Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, gen. insp. dr. Jarosławem Szymczykiem – Komendantem Głównym Policji, nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem – I Zastępcą Komendanta Głównego Policji, insp. dr. hab. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Adamem Knychem – Dyrektorem Departamentu Analiz i Polityki Migracyjnej MSWiA złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej.

 

Złożeniem meldunku, wprowadzeniem sztandarów oraz odegraniem hymnu RP – zainaugurowano najważniejszą uroczystość w karierze zawodowej obecnych na placu apelowym 105 absolwentów policyjnej uczelnie, w tym 18 kobiet.

 

 

 

Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, insp. dr hab. Marek Fałdowski, przywitał oraz podziękował za obecność zaproszonym gościom, promowanym oficerom, a w szczególności ich bliskim i rodzinom. W swoim przemówieniu podkreślał jak ważny to dzień, nie tylko dla nowych podkomisarzy, ale również dla całej formacji policyjnej w Polsce. Na zakończenie swojej wypowiedzi Komendant-Rektor WSPol życzył nowo mianowanym, aby dzięki wykształceniu zdobytemu w naszej Uczelni mogli w pełni realizować zadania w codziennej służbie.

 

 

Po odczytaniu Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o mianowaniu absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na pierwszy stopień oficerski Policji nadszedł wyczekiwany moment dla bohaterów uroczystości, mianowicie akt mianowania na podkomisarza Policji. Poprzez symboliczne uderzenie szablą w ramię, dokonali tego Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk oraz I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.


Reklama

 

 

Kolejnym punktem uroczystości było ekumeniczne błogosławieństwo na dalszą służbę dokonane przez przedstawicieli duchowieństwa.

 

Jako pierwszy głos zabrał Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Minister Jarosław Zieliński, który pierwsze słowa skierował do absolwentów naszej Uczelni, składając im gratulacje z okazji dostąpienia wielkiego zaszczytu, jakim jest wstąpienie w szeregi oficerów polskiej Policji. Dodał również, że liczy na dobre wypełnienie wszystkich obowiązków jakie spoczywają na oficerach Policji. W dalszej części swojego wystąpienia, Pan Minister podkreślił, że dzisiejsza uroczystość odbywa się w czasie szczególnym, bowiem w tym roku obchodzona jest 100. rocznica powstania Policji Państwowej, ale również jest to bardzo dobry okres dla całej formacji policyjnej – przywołując bardzo wysokie wyniki opinii społecznej oraz opisując działania, a w szczególności realizację programu modernizacji służb mundurowych mającego na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród społeczeństwa. Pan Minister mówił również o potrzebie wzmacniania etosu policjanta, wzorując się na wzorach z okresu międzywojennego. Kończąc swoje wystąpienie życzył nowym oficerom, aby służba przynosiła im satysfakcję oraz poczucie zwiększonej odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za całą formację.

 

 

Komendant Główny Policji – Pan gen. insp. dr Jarosław Szymczyk zwracając się do oficerów pogratulował oraz podziękował za podjęcie trudu ukończenia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Życzył im także rozwoju zawodowego oraz satysfakcji z wykonywanej służby. Na koniec swojego wystąpienia, Komendant Główny Policji wspominając o funkcjonariuszach poległych na służbie, życzył nowo promowanym oficerom Policji, aby po każdej służbie bezpiecznie wracali do domu, w którym będzie czekał na nich ktoś, kto będzie się cieszył z ich powrotu.

 

 

W imieniu nowo mianowanych oficerów wystąpił podkom. Bogdan Prażanowski. Przedstawiciel promowanych nazywając dzisiejszy dzień sukcesem, podziękował władzom Uczelni oraz kadrze dydaktycznej Wyższej Szkoły Policji za trud i zaangażowanie włożone w edukację absolwentów.

 

 

Reklama

 

Uroczystej promocji towarzyszył piknik rodzinny. Rodziny oraz bliscy promowanych absolwentów i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć specjalnie przygotowane wystawy policyjnego sprzętu oraz uzyskać szersze informacje na temat naszej Uczelni.

 

 

W tym szczególnym dniu, swoją obecnością naszą Uczelnię zaszczycili m.in.: Pan Minister Jarosław Zieliński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Arkadiusz Czartoryski – Przewodniczący Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Pan Minister Grzegorz Ocieczek – Zastępca Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Pan gen. insp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, Pan nadinsp. Dariusz Augustyniak – I Zastępca Komendanta Głównego Policji, Pan Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko – Mazurski oraz przedstawiciele władz samorządowych regionu warmińsko-mazurskiego, Pan prof. dr hab. Zbigniew Marciniak – Przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pan płk dr hab. Piotr Płonka – reprezentujący Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej, przedstawiciele duchowieństwa na czele z ks. prof. dr. hab. Edwardem Wiszowatym – Kapelanem naszej Uczelni, Pan generał profesor Gábor Kovács – Prorektor ds. edukacyjnych Narodowego Uniwersytetu Służb Publicznych w Budapeszcie, Pan insp. Olivier Ordas – Attaché ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Ambasady Republiki Francuskiej w Warszawie, przedstawiciele Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych: Pan Prorektor dr Marjan Gurkowski oraz Pan dr Markijan Sydor – Docent Katedry Dyscyplin Administracyjno-Prawnych Wydziału Prawa, rektorzy-komendanci szkół wyższych oraz służb mundurowych MSWiA oraz MON, a także komendanci wojewódzcy/komendant stołeczny Policji, komendant BSWP, komendanci szkół Policji, przedstawiciele kierownictwa służb mundurowych resortu spraw wewnętrznych i administracji oraz resortu obrony narodowej, przedstawiciele instytucji współpracujących z naszą Uczelnią. W uroczystości udział wzięły również rodziny nowo mianowanych oficerów.

 

Źródło: wspl.edu.pl/ip



Komentarze do artykułu

Wysokie obcasy

I te kobiety - na kolanach - przed oficerem policji - obrzydliwe. Powinno się zmienić ceremoniał - panie w spódnicach na stojąco. Albo w spodniach - jak faceci - to już lepiej, niż w takich dość kusych spódnicach, które mogą się zawinąć, podwinąć itp. itd.

dr

Dlaczego na fotach nie ma naszego burmistrza Pana Mankowskiego i Pani dyrektor Januszczyk- ja się pytam? Tak dłużej nie może być- przecież Pan Burmistrz zarybił Duże Domowe i ruiny rewitalizuje i apartamenty w wieży wynegocjował.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Mam wrażenie że to megalomania. Patrząc na możliwości i zadania budżetu poszczególnych szczebli powiatu to spory wydatek. Pamiętać trzeba, że potrzeby poszczególnych gmin są różne i mogą mieć inne pomysły na promocję. Proponuję zejść na ziemię i gród budować własnymi siłami. Mniejszy, kameralny i na potrzeby jednej gminy a nie o zasięgu krajowym :)

  tadeusz


  2020-05-27 14:56:54
 • Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?
  Nawet jak kasa wpadnie, to chłopki radni i ich burmistrz oraz starosta ... zmarnują te pieniądze. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego od lat upada miasteczko? Jest jedna odpowiedź, ta sama sitwa jest przy garnku. Oni już tak są zblazowani, że nic nowego i dobrego nie potrafią wymyślić. A ich poddani w urzędzie są zniszczeni mentalnie. Są jak roboty w fabryce, pozbawieni ikry i energii. Ledwo żyją. Ci bardziej inteligentni zastanawiają się jak mogą pracować w takim urzędzie z takimi przełożonymi. Ludzie już tylko chcą zarobić na życie i w weekend spić się jak bela, aby zapomnieć o tej pracy. Udają ,ze jest wszystko dobrze.

  jANEK


  2020-05-27 13:53:37
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Wieża Ciśnień https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html

  Kleofas


  2020-05-27 12:34:05
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  On jest od 10 lat, mordę wydzierał i został radnym, a że jest z PSL kolega dał mu etat po znajomości. Precz z PSL, i rządami tych ludzi. I tak będzie won z wami, bo Prezydentem i tak będzie Trzaskowski . Kamysz niech inne kapcie nałoży do wyborów.


  2020-05-27 00:13:35
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  Panie sołtys nie ma innej rady, trzeba zebrać wszystkich mieszkańców wioski w sile wieku i do dzieła, powodzenia.

  Czekamy na efekty


  2020-05-26 22:06:04
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  No to sołtysie do roboty.

  Bocian


  2020-05-26 21:10:53
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

  Pawel


  2020-05-26 21:04:54
 • Ulice budowane z funduszem
  A kiedy dokończona będzie Osuchowskiego, bo wiekszą połowę zrobili A reszta zostawiona.Jakiś koszmar

  Brydzia


  2020-05-26 20:43:38