Środa, 29 Styczeń, Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Upalna XXX Spartakiada Zdrowia Krwiodawców


Na terenie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół w Lipowcu odbyła się już trzydziesta Spartakiada Zdrowia Klubów Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomimo morderczego upału drużyny dotarły i wszystkie konkurencje odbyły się zgodnie z planem.



Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: krwiodawcy i młodzież. W zmaganiach wzięło udział 6 klubów HDK: ze Szczytna, Lipowca, Świętajna, Klonu, Jedwabna i Pasymia oraz 4 drużyny młodzieżowe: ze Szczytna, Klonu, Pasymia i Jedwabna.

 

Wszyscy uczestnicy spartakiady musieli się zmierzyć z 6 konkurencjami: rzut piłką do kosza, slalom piłkarski, rzut lotką do tarczy, bieg w worku, strzelanie do celu z karabinka ćwiczebnego BERYL i konkurencją, która budziła najwięcej pozytywnych emocji – ubieranie bojowego stroju strażackiego na czas - komentuje Sławomir Staszak, sędzia główny spartakiady.

 

 

Pomimo tego, że miała to być tylko zabawa integracyjna, każdy zawodnik dawał z siebie wszystko, bo każdy chciał stanąć na podium. Po rozegraniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki i rozdano nagrody. Nie zabrakło też wojskowej grochówki i kartoflaka. Przepyszne jedzenie przygotowali żołnierze z Jednostki Wojskowej w Lipowcu.


Reklama

 

- Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Tylko dzięki hojności sponsorów co roku możemy się spotkać i na sportowo spędzić mile czas – mówi Sławomir Staszak.

 

 

 

W kategorii Kluby HDK miejsca na podium zajęli:

 

III - Klub HDK przy Towarzystwie Przyjaciół Jedwabna w Jedwabnie

II - Klub HDK „Radar” Lipowiec

I - Klub HDK przy Oddziale Rejonowym PCK w Szczytnie

Reklama

 

 

W kategorii młodzież:

 

 

III - PCK Szczytno

II - Zespół Szkół w Pasymiu

I - Liceum w Rozogach

Dwa najlepsze kluby, czyli HDK ze Szczytna i Lipowca zapewniły sobie udział w Wojewódzkiej Spartakiadzie Zdrowia.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-01-03 11:39:55

Mistrzowie powiatowego zdrowia

  • Czwartek, 2019-12-12 12:35:08

Święto krwiodawców

  • Wtorek, 2018-12-18 20:17:44

60-letnie święto krwiodawców (zdjęcia)

  • Środa, 2018-09-05 14:55:09

Nowe rondo dla krwiodawców?

Reklama


Komentarze

  • Wycinka lip na cmentarzu budzi emocje
    Drzewa wyciąć szkoły zamknąć i zwolenników obsadzać na etaty, bo przecież już wiadomo kto będzie prowadził klub seniora ????
    Autor: Luka
    2020-01-29 08:47:11
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    no społeczeństwo będzie cierpieć przez prywatne negatywne nastawienie wójt do dyrektor... bo drugiej takiej ogarniętej kobiety w gminie nie ma.
    Autor: he
    2020-01-28 23:27:45
  • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
    I jeszcze zakażmy jazdy samochodami, to całkiem wyeliminujemy wypadki na drogach.
    Autor: Mirek
    2020-01-28 21:41:21
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Obiektywny, a nie pomyślałeś, że może nie ze strchu o swoją opinię ale dlatego , że chciała jej się pozbyć i robiła wszystko aby się zwolniła bo ma kogoś na to miejsce, kim będzie mogła manipulować i wykorzystywać do swoich gierek . Nie pierwsza która się z tej gminy zwolniła.
    Autor: Obiektywna
    2020-01-28 19:20:09
  • Trafienie „drogówki” w Gromie
    Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
    Autor: Ilona
    2020-01-28 16:13:59
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
    Autor: gość
    2020-01-28 13:23:33
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
    Autor: Rychu
    2020-01-28 12:20:14
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
    Autor: Radosny
    2020-01-28 12:17:22
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
    Autor: X-Men
    2020-01-28 11:24:14
  • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
    Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
    Autor: Albert
    2020-01-28 10:13:13