Reklama


Reklama

Upalna XXX Spartakiada Zdrowia Krwiodawców


Na terenie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół w Lipowcu odbyła się już trzydziesta Spartakiada Zdrowia Klubów Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomimo morderczego upału drużyny dotarły i wszystkie konkurencje odbyły się zgodnie z planem.Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: krwiodawcy i młodzież. W zmaganiach wzięło udział 6 klubów HDK: ze Szczytna, Lipowca, Świętajna, Klonu, Jedwabna i Pasymia oraz 4 drużyny młodzieżowe: ze Szczytna, Klonu, Pasymia i Jedwabna.

 

Wszyscy uczestnicy spartakiady musieli się zmierzyć z 6 konkurencjami: rzut piłką do kosza, slalom piłkarski, rzut lotką do tarczy, bieg w worku, strzelanie do celu z karabinka ćwiczebnego BERYL i konkurencją, która budziła najwięcej pozytywnych emocji – ubieranie bojowego stroju strażackiego na czas - komentuje Sławomir Staszak, sędzia główny spartakiady.

 

 

Pomimo tego, że miała to być tylko zabawa integracyjna, każdy zawodnik dawał z siebie wszystko, bo każdy chciał stanąć na podium. Po rozegraniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki i rozdano nagrody. Nie zabrakło też wojskowej grochówki i kartoflaka. Przepyszne jedzenie przygotowali żołnierze z Jednostki Wojskowej w Lipowcu.


Reklama

 

- Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Tylko dzięki hojności sponsorów co roku możemy się spotkać i na sportowo spędzić mile czas – mówi Sławomir Staszak.

 

 

 

W kategorii Kluby HDK miejsca na podium zajęli:

 

III - Klub HDK przy Towarzystwie Przyjaciół Jedwabna w Jedwabnie

II - Klub HDK „Radar” Lipowiec

I - Klub HDK przy Oddziale Rejonowym PCK w Szczytnie

Reklama

 

 

W kategorii młodzież:

 

 

III - PCK Szczytno

II - Zespół Szkół w Pasymiu

I - Liceum w Rozogach

Dwa najlepsze kluby, czyli HDK ze Szczytna i Lipowca zapewniły sobie udział w Wojewódzkiej Spartakiadzie Zdrowia.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze