Poniedziałek, 22 Lipiec, Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Upalna XXX Spartakiada Zdrowia Krwiodawców


Na terenie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół w Lipowcu odbyła się już trzydziesta Spartakiada Zdrowia Klubów Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomimo morderczego upału drużyny dotarły i wszystkie konkurencje odbyły się zgodnie z planem.Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: krwiodawcy i młodzież. W zmaganiach wzięło udział 6 klubów HDK: ze Szczytna, Lipowca, Świętajna, Klonu, Jedwabna i Pasymia oraz 4 drużyny młodzieżowe: ze Szczytna, Klonu, Pasymia i Jedwabna.

 

Wszyscy uczestnicy spartakiady musieli się zmierzyć z 6 konkurencjami: rzut piłką do kosza, slalom piłkarski, rzut lotką do tarczy, bieg w worku, strzelanie do celu z karabinka ćwiczebnego BERYL i konkurencją, która budziła najwięcej pozytywnych emocji – ubieranie bojowego stroju strażackiego na czas - komentuje Sławomir Staszak, sędzia główny spartakiady.

 

 

Pomimo tego, że miała to być tylko zabawa integracyjna, każdy zawodnik dawał z siebie wszystko, bo każdy chciał stanąć na podium. Po rozegraniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki i rozdano nagrody. Nie zabrakło też wojskowej grochówki i kartoflaka. Przepyszne jedzenie przygotowali żołnierze z Jednostki Wojskowej w Lipowcu.

 

- Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Tylko dzięki hojności sponsorów co roku możemy się spotkać i na sportowo spędzić mile czas – mówi Sławomir Staszak.


 

 

 

W kategorii Kluby HDK miejsca na podium zajęli:

 

III - Klub HDK przy Towarzystwie Przyjaciół Jedwabna w Jedwabnie

II - Klub HDK „Radar” Lipowiec

I - Klub HDK przy Oddziale Rejonowym PCK w Szczytnie

 

 

W kategorii młodzież:

 

 

III - PCK Szczytno

II - Zespół Szkół w Pasymiu

I - Liceum w Rozogach

Dwa najlepsze kluby, czyli HDK ze Szczytna i Lipowca zapewniły sobie udział w Wojewódzkiej Spartakiadzie Zdrowia.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.
  Autor: Krajan
  2019-07-19 18:13:10
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....
  Autor: Siwy Stefan burczymucha
  2019-07-19 15:37:42
 • Zdemolował szpital i... zmarł
  Policja to powinna się zająć, ale przypadkiem PanI Ani którą straciła zdrowie przez to, że dyżurującemu ginekologowi nie chciało się pracować.
  Autor: wkurzona
  2019-07-18 15:10:18
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  No dobrze, generalnie się zgadzam. Są przepisy na tego rodzaju sytuacje. Ale ja nie dzwoniłbym zaraz na policję, tylko spróbowałbym dogadać się z sąsiadem. Dopiero po nieudanej interwencji, zwróciłbym się do \"organów\". A tak - to rzeczywiście można się narazić na opinię pieniacza. Nie jest tu kwestią \"donoszenie\" na sąsiadów - tylko to, żeby umieć i chcieć się z nimi porozumiewać. A \"organy\" na samym końcu.
  Autor: Śmieszek
  2019-07-18 14:16:09
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.
  Autor: Mirek
  2019-07-18 11:17:30
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Gość ma rację! Jak to powiedział ktoś mądrzejszy \"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka\" Mogę sobie słuchać głośno muzy w bloku w środku dnia o 13, ale jestem świadom, że komuś to może przeszkadzać i policja może mi dowalić mandat.
  Autor: Mirek
  2019-07-17 22:38:13
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Nic dodać, nic ująć. Brawo dla autora listu!
  Autor: Czytelnik
  2019-07-17 20:20:54
 • W Pasymiu suszarnia stanęła w ogniu
  Czy te zdjęcie to z tego pożaru czy to tylko ilustracja do artykułu?
  Autor: Zdjęcie
  2019-07-17 14:36:29
 • Muzyka, bungee i kulomioci, czyli tegoroczne Dni i Noce Szczytna
  I wszędzie te zasrane disco z pola :/
  Autor: Wstyd
  2019-07-17 14:07:51
 • Próbował uniknąć czołówki, uderzył w drzewo (zdjęcia)
  ??? jakie to drzewo przy drodze??? Może w promieniu kilometra od dróg wszystko wytniemy bo \"przy drodze\"
  Autor: Ekolog
  2019-07-17 11:09:56