Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Umowa podpisana, powstanie mural na budynku szkoły muzycznej


Anna Dramowicz, dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Szczytnie oraz burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski podpisali dziś porozumienie w sprawie wykonania muralu z wizerunkiem Krzysztofa Klenczona na budynku szkoły muzycznej. Jest to element obchodów Roku Klenczonowskiego w naszym mieście.Mural na ścianie budynku szkoły muzycznej ma pojawić się do końca wakacji.


Reklama

 

- Chcemy uroczyście go odsłonić 28 sierpnia, podczas koncertu pamięci Krzysztofa Klenczona – mówi Katarzyna Furczak, naczelnik wydziału promocji i rozwoju gospodarczego w miejskim ratuszu. - Tego dnia w Szczytnie zagrają między innymi Ania Rusowicz i zespół Czerwone Gitary. Już dziś gorąco zapraszam na to wydarzenie.

 

- Mural ma powstać na ścianie od strony jeziora, będzie do idealne miejsce do, na przykład, pamiątkowych fotografii, ale też promocji szkoły i miasta – mówi Anna Dramowicz, dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Szczytnie. - Bardzo spodobała mi się ta inicjatywa, dlatego nasza placówka się w nią włączyła.

Reklama

 

Miasto i szkoła ogłosiły już konkurs na zaprojektowanie muralu oraz jego wykonanie. W komisji konkursowej zasiądą między innymi dyrektor szkoły muzycznej Anna Dramowicz, burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, Hanna Klenczon, siostra Krzysztofa Klenczona i być może jego żona Bibi.

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Zainteresowany plastyk...

Gdzie można zapoznać się z regulaminem konkursu? Nie znalazłem go ani na stronie miasta ani na stronie szkoły muzycznej...

ali

Mam nadzieję, że w komisji konkursowej będą dodatkowe osoby o wykształceniu plastycznym, bo jak przeczytałem skład komisji to ...

obojętny pacjent

co tu dużo gadać , jak nie ma o czym mówić

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze