Sobota, 11 Lipiec, Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi -

Reklama


Reklama

Ultrazwycięstwo Rafała Kota, dokonał niemożliwego


Rafał Kot ze Szczytna przekroczył kolejną granicę – wygrał „Bieg 7 Szczytów”, czyli najtrudniejszy dystans podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Ustanowił nowy rekord trasy, lepszy o 2 godziny. Drugi zawodnik na mecie pojawił się dopiero 6 godzin po Rafale.Nasz Góral z Mazur dystans 240 km, z przewyższeniami ponad 7000 m, pokonał w czasie 27 godzin 51 minut, 49 sekund i wyprzedził następnego na mecie o 6 godzin. Rafał Kot biegł bez przerwy. Jego najdłuższy postój to... 3 minuty.

 

- Z mojej perspektywy, jak gonisz za wynikiem, to spanie, czy dłuższy odpoczynek na trasie odpada – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Rafał Kot. - Technicznie cała trasa podzielona jest na 15 punktów kontrolnych, na których trzeba się zameldować i można tam zrobić sobie przerwę, nawodnić się, czy zjeść.

 

Na rewelacyjny wynik Rafała pracowali dwaj inni mieszkańcy Szczytna: Rafał Wilczek oraz Bartek Kojro. To oni samochodem dojeżdżali do każdego punktu kontrolnego i przygotowywali całe żywieniowe zaplecze Kotowi.

 

- To była niesamowicie duża pomoc – mówi nasz zawodnik.


Reklama

 

Bieg wystartował o godz. 18.

 

- Pierwsza, ta nocna cześć, poszła mi wyśmienicie – opowiada Rafał Kot. - W ciągu dnia zrobiło się parno i gorąco. Był moment, że na odcinku 40 kilometrów biegło mi się naprawdę ciężko. Ale takiego kryzysu, abym pomyślał o zejściu z trasy, nie było. Już na początku biegu zrobiłem taką przewagę nad kolejnymi zawodnikami, że mogłem momentami pozwolić sobie na nieco więcej wytchnienia. Dawało to komfort. Z kolei ostatnie kilometry przyniosły potężny wystrzał energii, taki, że gdy wbiegałem na metę nie było widać zmęczenia po trudach tej rywalizacji.

 

Na naszego biegacza na mecie czekało 300 kibiców. Urządzono mu fantastyczną fetę.

 

- Jak na międzynarodowych zawodach – wspomina Rafał Kot. - Było to naprawdę miłe uczucie.

Reklama

 

Bieg rozpoczęło 280 zawodników, na metę dotarło jedynie 139. Rafał Kot pokonał kolejną granicę. To w tej chwili jeden z najlepszych biegaczy długodystansowych w Polsce. Jak mówi „Tygodnikowi” marzeń ma mnóstwo. Większość dotyczy spraw biegowych.

 

- To najbliższe do zrealizowania to znaleźć się kadrze narodowej na mistrzostwa świata w biegu 24-godzinnym – mówi.

 

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich odbył się w weekend (18/21 lipca) w Lądku Zdroju (baza imprezy).

 

 

 

Fot. Góral z Mazur Facebook/UltraLoversKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To że jest poniemiecki pozarywany bruk na tej drodze przez wieś niepoprawny od kilkunastu lat to winni są:dyrektorzy Zarządu dróg , włodarze dawnej gminy obecnie miasta Pasym oraz mieszkańcy tej wsi. Od drugiej wojny światowej obecnie mija 75 lat i przez ten czas nawet metr bieżący asfaltu na tym bruku nie został położony, a więc Brawo Wy za starania się. Obecny nowy dyrektor rozpoczął naprawianie tej drogi i z czasem pewnie pojawi się na niej asfalt a wtedy szczęki wam opadną z wrażenia. Koniec polemiki. Dziękuję za uwagę i do spotkania na asfaltowej drodze u was.

  Do zakłamanego .....,


  2020-07-10 15:42:59
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Piszę o naprawie drogi w CENTRUM wsi Dźwiersztyny czytaj uważnie:: w centrum to nie na koncu! Coś zalali coś ubili i jezdnia w chwili obecnej jest podzielona na pol. Na jedenj połowie jezdni stoi woda, druga połowa jezdni to głębokie dziury. Jest zrobione na odwal i tyle. Chyba że nawet nie zauwazyles tego remontu w centrum wsi bo jest gorzej niż było wiec ciężko nazwać to remontem. Spaprali robotę i tyle!

  Do zakłamanego...


  2020-07-10 11:00:13
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Pozdrawiam jeszcze może żyjących partyjniaków i SB-ków Na cmentarzu odkryłem grób niejakiej Sabiny Mesojed, bylej dyrektorki Liceum Wychowawczyń Przedszkoli opatrzony krzyżem A kto kiedyś zabranial w niedzielę chodzenia do kościola młodzieży w internacie? Widać jak trwoga to do Boga.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-10 02:24:38
 • Szczytno odcięte od wody
  Ta woda jest mętna a po każdym przegotowaniu coś pływa, są oka jak w rosole! Jest mętna wygląda jakby była prosto z jeziora! Do każdego gotowania myję dokładnie rondel, który po wylaniu wody jest biały od osadu na pół milimetra! Jakby potarta kreda. Można w garnku pisać, jak na tablicy! Woda ma okropny smak! Żyję długo na tym świecie, ale jeszcze nigdy takiej wody nie piłam! Boję się o nasze zdrowie i życie! I dziwię się, że nikt o tym nie mówi - może dlatego, że w czajnikach nic nie widzą! Dlaczego Sanepid tego nie zbada? Awaria był ok dwa tygodnie temu a dziś jest 09.07.2020r

  B.M.W Szczytno ul. Polska 9/12


  2020-07-09 22:28:26
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Przejeżdżam przez tę wieś i ktoś tu głupoty wypisuje że jest gorzej niż było , kiedyś strach było przejechać przez te bagno na drodze że woda do auta przez progi się naleje. Odnośnie jednej i drugiej strony drogi ktoś tu pisze znowu brednie a mianowicie na poboczu z jednej strony drogi stoi nie woda ale gnojowica spływająca z obory od gospodarza natomiast z drugiej strony jest położona kostka brukowa jest chodnik. Wstyd jest tak kłamać i wprowadzać w błąd innych !.

  Do zakłamanego mieszkańca z Dżwiersztyn.


  2020-07-09 16:43:22
 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41