Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Udane mistrzostwa judoków

Udany występ podczas Otwartych Mistrzostw Olsztyna zanotowali judocy Gwardii Szczytno. Nasi reprezentanci ze stolicy województwa wywieźli dwa medale: złoto wywalczone prze Olgę Karczmarczyk oraz srebro Kacpra Maroszka. Blisko brązowego krążka był natomiast najmłodszy uczestnik m...

Udany występ podczas Otwartych Mistrzostw Olsztyna zanotowali judocy Gwardii Szczytno. Nasi reprezentanci ze stolicy województwa wywieźli dwa medale: złoto wywalczone prze Olgę Karczmarczyk oraz srebro Kacpra Maroszka. Blisko brązowego krążka był natomiast najmłodszy uczestnik mistrzostw Michał Jędrzejczyk, którego z walki o podium wyeliminował uraz.

Najlepiej z naszej drużyny spisała się Olga Karczmarczyk, która w kategorii młodziczek (-70 kg) w finale pokonała przed czasem zawodniczkę z Ostródy. Srebrny medal w kategorii młodzików (-81 kg) zdobył Kacper Maroszek, który wygrał jedną walkę i również jedną przegrał. Na szczególne wyróżnienie zasłużył najmłodszy uczestnik mistrzostw Michał Jędrzejczyk.

Był o krok od zdobycia medalu brązowego. W kategorii młodzik (-73 kg) stoczył 2 walki, z których jedną wygrał przed czasem, a w pojedynku o 3 miejsce doznał urazu
i został wycofany przez lekarza z rywalizacji. W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodniczek i zawodników z 15 klubów: 12 krajowych, 2 z Rosji oraz 1 z Białorusi. W stojących na wysokim poziomie mistrzostwach szczególnie duże umiejętności zaprezentowali judocy z Rosji, którzy wiedli prym we wszystkich kategoriach wagowych i wygrali rywalizację w klasyfikacji drużynowej. Trenerami judoków ze Szczytna są Tadeusz i Michał Dymerscy.