Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Uczniowskie „żywe obrazy” - fenomenalny pomysł uczniów z Gromu


Nauka nie musi być nudna – to udowodnili nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Gromie. Ich udział w projekcie pn. „ Żywe obrazy” w ramach lekcji języka polskiego zaowocował niezwykle udanymi reprodukcjami malarskich dzieł. Była to jednocześnie odskocznia od podręcznika i podróż w świat malarstwa.Najpierw uczniowie mieli za zadanie znaleźć obrazy, które chcieliby przedstawić i w jakiś szczególny sposób im się spodobały. Następnie były przebieranki, tworzenie scenografii z domowych rekwizytów, fotografowanie, a na finiszu obrabianie zdjęć. W rezultacie powstały wspaniałe „żywe obrazy”! To była świetna i niezapomniana zabawa! Potwierdzeniem tych słów są komentarze samych uczniów.

 

- Głównym celem naszego projektu było stworzenie tzw. „żywych obrazów”, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa, tworzonych przy udziale ludzi, przedstawiających postawą, ubiorem, mimiką daną scenę z autentycznych obrazów. W projekcie wzięło udział 10 osób – mówi Katarzyna Napiórkowska, nauczycielka języka polskiego w szkole, która jako bodaj jedyna w powiecie szczycieńskim jest prowadzona przez osobę fizyczną, czyli Andrzeja Modzelewskiego. - Nasi, czy też może moi nauczyciele są naprawdę bardzo kreatywni – chwali dyrektor swoich pracowników. - Sam często jestem zdumiony ich pomysłowością i osiąganymi efektami. A najważniejsze, że nauczyciele wyzwalają tę pomysłowość i twórczość także w uczniach, co zresztą doskonale widać w „żywych obrazach”.

 

 

 

 

Julia Turowska

- Wybrałam obraz Stanisława Wyspiańskiego pt. „Dziewczyna gasząca świecę” pod wpływem impulsu. Poza tym postać z obrazu wydała mi się trochę podobna do mnie. Nie sądziłam, że wykonanie tego zadania może sprawić tyle przyjemności. Jestem zadowolona z efektów mojej pracy.


Reklama

 

 

Wiktoria Tomaszewska:

 

- Zaintrygowała mnie postać „Damy z gronostajem” na obrazie Leonarda da Vinci oraz byłam ciekawa, jak wyjdzie kompozycja w moim wykonaniu.

 

 

Kuba Wojciukiewicz:

- Wybrałem obraz „Portret chłopca z otwartą książką’’ L. Adamieckiego, ponieważ jako pierwszy wpadł mi w oko. Wydaje mi się, że chłopak z obrazu jest do mnie podobny.

 

 

Jan Rogala:

- Vincent van Gogh to mój ulubiony malarz. „Autoportret z zabandażowanym uchem” bardzo mi się spodobał i według mnie był najlepszy do zrealizowania przeze mnie.

 

 

Ola Faryniarz:

- Wybrałam obraz ,,Żydówka z pomarańczami” Aleksandra Gierymskiego, ponieważ zainteresowały mnie jego ciepłe barwy oraz nastrój.

 

 

Przemek Kozłowski:

- Obraz, który wybrałem, wyróżniał się spośród innych. Gdy go zobaczyłem, wiedziałem, że nie muszę już dłużej szukać. Spodobała mi się kompozycja kolorów. Nie będę ukrywał, że było go też łatwo wykonać.

Reklama

 

 

Marta Fronczak:

- Konie to moja pasja, więc nie mogło ich zabraknąć w tak ciekawym zadaniu. Gdy natknęłam się na obraz Wojciecha Kossaka pt. „Żołnierz na koniu”, od razu wiedziałam, że właśnie ten odtworzę.

 

 

Kasia Szyszko:

- Wybrałam obraz Claude'a Moneta pod tytułem „Kobieta z parasolem”, ponieważ od pierwszego spojrzenia przykuł moją uwagę. Gdy na niego patrzyłam w głowie miałam już pomysł, jak mogę go odwzorować.

 

 

Staś Jóźwiak:

- Wybrałem „Autoportret” W. Kossaka, ponieważ spodobał mi się wizualnie oraz dlatego, że chciałem przedstawić obraz, który będzie pokazywał polskie malarstwo.

 

Konrad Niski

- Wybrałem obraz Vincenta van Gogha pt. "Autoportret z zabandażowanym uchem", ponieważ spodobała mi się w nim kolorystyka. Sam obraz jest starannie dopracowany.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  Wielkie mi hallo ! , kolizja jakich wiele wszędzie.

  Ale mi sensacja.


  2020-07-07 14:11:17
 • Dowóz uczniów z „postojowym”
  A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

  Żeby za darmo nie płacić.


  2020-07-07 14:02:53