Wtorek, 31 Marzec, Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Uczniowie „przesłuchiwali” komendanta Radosława Dracha (zdjęcia)


Ilu policjantów pracuje w komendzie? Ile jest w budynku kamer? Ile szczycieńska policja ma radiowozów? Ile lat służby ma za sobą komendant... – uczniowie Szkoły Podstawowej w Łatanej byli bardzo dociekliwi. Wczoraj odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Szczytnie, a na ich pytania odpowiadał między innymi komendant jednostki inspektor Radosław Drach.Wczoraj (19.02.2020 r.) Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, insp. Radosław Drach gościł w murach komendy niezwykłych gości. W ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego „Otwarte jednostki Policji – do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie” szczycieńską jednostkę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Łatanej Wielkiej.


Reklama

 

 

Dzieciaki miały przyjemność spotkać się z szefem szczycieńskiej komendy w jego gabinecie. Uczniowie byli ogromnie zainteresowani tym jak funkcjonuje komenda i czym, na co dzień zajmują się policjanci.

 

- W trakcie spotkania padło wiele pytań m.in. o to liczbę policjantów pracuje w komendzie - mówi Izabela Cyganiuk, ze szczycieńskiej policji. - Uczniowie pytali też: ile jest w budynku kamer? Z ilu pokoi składa się budynek? Ile szczycieńska policja ma radiowozów? Ile lat służby ma pan komendant? Zdaniem milusińskich, komendant Insp. Radosław Drach zdał egzamin celująco odpowiadając na wszystkie zadane pytania.

 

 

Reklama

W pewnym momencie role odwróciły się. Komendant zaprosił uczniów na odprawę służbową, podczas, której uczniowie wcielili się w rolę naczelników. Tym razem to „szef” szczycieńskiej jednostki zapytał „młodą kadrę” o to jak wygląda obecnie stan bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. Okazało się, że wszyscy przebadani kierowcy byli trzeźwi, zatrzymano 18 sprawców przestępstw na gorącym uczynku, zakończono wszystkie postępowania w sprawach o wykroczenie i wszystkie sprawy karne.

 

 

Celem projektu o nazwie „Uczyć, Informować, Zapobiegać –Otwarte jednostki Policji”, jest zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich poprzez podniesienie świadomości prawnej, zapoznanie z formami przemocy i sposobami przeciwdziałania jej w placówkach oświatowych oraz wzmocnienie integracji działań Policji i nauczycieli w radzeniu sobie z przemocą w szkole. Długofalowy projekt Policji skierowany do nauczycieli i wychowawców szkół podstawowych i gimnazjów, realizowany jest pod patronatem Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie, Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Olsztynie i Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Podpalaczem kamienic zajmie się w końcu sąd
  He Pawełek kurde nie możliwe że sam sobie załatwił uniwersalny klucz xD ktoś mu pomagał kto go chociaż trochę zna to wie ze na takie rzeczy był po prostu za głupi ....ktoś inny podsunął mu taki pomysł :]

  Łukasz


  2020-03-31 19:14:59
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  To, że to niebezpieczne i głupie zachowanie - nie ulega wątpliwości - podobnie jak jazda po pijanemu. Ale nie uważam, aby z tego powodu napiętnować wszystkich 60+. O wiele więcej takich delikwentów znajduje się w populacji 60-. O czym świadczą dzisiaj wprowadzone dodatkowe restrykcje. Z poważaniem dla tych, którzy umieją się sprawnie wypowiadać tylko w polskiej łacinie, a brak im słów w języku polskim.

  Śmieszek


  2020-03-31 16:50:41
 • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
  Przykro mi, że z 19 wersów tekstu zrozumiałeś tylko ten \"z jajami\" - będącego, nota bene, alegorią. Nie świadczy to o Twojej wysokiej inteligencji. Ponieważ mało rozumiesz, streszczę Ci resztę. To nawiązanie do ślubowania składanego przez Burmistrza cyt. \"powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta\". Jak można mówić o pomyślności mieszkańców i - w trosce o nich - braku zgody (na szczeblu samorządowym) na organizację wyborów, jak się ma na przeciwwadze jedynie słowne zapewnia o swojej \"odwadze\"!!!

  Do Wyborca


  2020-03-31 16:46:29
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Wpierdol i na łańcuch

  Gieniu


  2020-03-31 16:29:12
 • Strażak i radny ostrzega przed naciągaczami na... czujnik
  problem stanowi polskie prawo, które pozwala wszelkiego rodzaju naciągaczom na rozwinięcie \"biznesu\". Nawet w razie udowodnienia oszustwa będzie mała szkodliwość czynu. Niestety do grona naciągaczy dołączają również takie firmy jak Energa-Obrót S.A., która poprzez swoich przedstawicieli krążących po domach w czasie epidemii, wmawia mieszkańcom konieczność zawarcia aneksów do umów o dostarczanie energii. Wezwana policja stwierdziła jedynie, że przedstawiciel \"jest prawdziwy\".

  novi59


  2020-03-31 16:07:44
 • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
  Już dawno trzeba było Zarębe wypędzić. Nowemu no cóż życzyć powodzenia chodź nie będzie miał łatwo!!

  Alisherov


  2020-03-31 14:52:12
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Jestem zdania, że zamiast nowego samochodu Pan powinien dla przykładu otrzymać karę w wysokości przeznaczonych funduszy na auto. A tak poważnie. Jak można podczas tak poważnej sytuacji \"myśleć\", że już można wyjść. Czy ludzie nie mają kalendarzy, zegarków, notatników? Jeśli został mu jeden dzień to dosolić dla przykladu 3000-4000 zł kary. Być odpowiedzialnym to również ponosić konsekwencje...

  Tomcio


  2020-03-31 14:29:48
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Takie osoby co olewają to dać im mandat 30.000 zł to będą przestrzegać!

  Paweł


  2020-03-31 13:31:39
 • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
  Tu po tych niektórych komentarzach widzę, że nie zdają sobie sobie sprawy z tego do czego te wybory w okresie panującej zarazy mogą doprowadzić. Teraz z wieży Ratusz za pomocą głośników jest głoszone - NIE WYCHODZ Z DOMU. A oni widzę, że chętnie by to ostrzeżenie zamienili na - JDZ NA WYBORY. Żeby być takim usłużnym władzy rządzącej - to wielka przesada !!!

  Jestem przeciw wyborom


  2020-03-31 12:59:38
 • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
  Zdecydowana większość z nas siedzi w domach, a wychodzi, kiedy musi. Zaciskamy zęby i cierpimy, bo to nie jest normalne. Ale niestety, wielu ma to w d...e i szydzi z ludzi odpowiedzialnych. Mam nadzieję, że sąd właściwie oceni takie postępowania.

  szary obywatel


  2020-03-31 12:18:58