Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Uczniowie „dwójki” zakręcili internetem (zdjęcia, wideo)


Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnie podbijają internet. Taniec Jerusalema w ich wykonaniu tylko na stronie internetowej „Tygodnika Szczytno” obejrzało 2 mln 987 tys. 635 osób. Wideo ma ponad 40 tysięcy polubień. - Szok – mówi Katarzyna Ulatowska, dyrektor placówki. - Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu naszego przedsięwzięcia. Cel był zupełnie inny. Ale i ta oglądalność też nas cieszy.Pokaz tańca Jerusalema na Placu Juranda podbija sieć, jest pani zadowolona z takiej oglądalności?

 

Owszem, ale cel naszego przedsięwzięcia był inny.

 

Jaki?

 

Integracja uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, administracji. Pandemia i zajęcia online dały nam się wszystkim w kość. Z ankiety, którą przeprowadziliśmy wynikało, że nasi uczniowie bardzo bali się powrotu do szkoły. Obawiali się tego, że źle wyglądają, że będą się wstydzić, że będą od razu pytani... Takich obaw było mnóstwo dlatego postanowiliśmy ułatwić im powrót. Taniec Jerusalema miał być metodą na integrację. Jedną z licznych.

 

Kiedy uczyliście się tańczyć?

 

Nauczyciele już od marca, bo początkowo to my mieliśmy zatańczyć uczniom, ale potem zrodził się pomysł, że może wciągniemy w to też i ich. Oczywiście wszystko było dobrowolne. Najpierw nasi uczniowie ćwiczyli taniec online na lekcjach wychowania fizycznego. Po powrocie do stacjonarnej nauki małymi grupkami ćwiczyliśmy na korytarzu na każdej dużej przerwie. Uczniowie dopytywali się, czy będzie tańczyć dyrekcja. Było to dla nich ważne. Tańczyliśmy z nimi. Grupa rosła. Gdy było nas już około 50 osób, przenieśliśmy się na szkolne boisko.


Reklama

 

Jak to się stało, że zatańczyliście na Placu Juranda?

 

Dostaliśmy zaproszenie od pana burmistrza. Mieliśmy początkowo tańczyć na dziedzińcu. Ale okazało się, że jest już nas ponad 300 osób. Dziedziniec mógłby być za mały, dlatego padło na Plac Juranda.

 

Integracja się udała?

 

Bardzo. Uczniowie się otworzyli, znowu tworzą społeczność. Była to na tyle fajna inicjatywa, że zainteresowała się nami nawet TVP3 Olsztyn. To jeszcze bardziej podziałało i na uczniów i na nauczycieli. Dostrzegliśmy, że w grupie jest siła, że mamy siebie nawzajem.

 

Dlaczego akurat wybraliście taniec Jerusalema?

 

Bo jest popularny i bardzo modny.

 

Teraz może trochę poważniej. Pandemia mocno odbiła się na szkole?

Reklama

 

Niestety tak. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie oraz ich rodzice mają mnóstwo obaw i potrzeb. Między innymi dlatego wydłużyliśmy godziny pracy naszych psychologów oraz pedagogów. Każdy przypadek jest bardzo indywidualny, dlatego nie chciałabym mówić o szczegółach. Ale działamy i staramy się pomóc każdej potrzebującej osobie, aby po wakacjach wrócić do pełnej normalności. Czas pandemii i nauki online nie był dobry dla nikogo. Mam nadzieję, że wrzesień będzie normalny.

 

Film można obejrzeć tu:

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Będzie swoja woda
  Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

  Robert Częścik


  2021-09-19 13:26:06
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

  XXX


  2021-09-19 11:39:24
 • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
  Żenada żłobek w szkole

  Andrzej


  2021-09-19 08:01:04
 • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
  13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

  Potężny LegwanZORD


  2021-09-18 23:07:50
 • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
  W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

  Ms


  2021-09-18 07:55:41
 • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
  celebryci na pierwszym planie...

  gość


  2021-09-18 06:21:39
 • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
  Za 100 lat ????????????

  Follower


  2021-09-17 19:38:00
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

  massakra


  2021-09-17 15:28:24
 • Filmowcy z Niemiec kręcą film w murach byłego kolegium nauczycielskiego
  W tym filme ta Niemka jedzie w brudnym starym pociągu do Pasymia. Wyrzuca z przedziału Polaka, który grzecznie wychodzi. Z Pasymia widać tylko zrujnowaną szopę jako dworzec i chuliganów na rynku. Komenda policji w Olsztynie wieczorem jest \"o tej porze już nie osiągalna\". Polska policjanta na wodok córki staje śię mamuśką i praca przestaje być ważna (Niemka patrzy na nią z pohardą). Typowa obraz Polski w ZDF. Nie da śię tego oglądać. Że Polacy w tym u cuestniczą?

  Telewidz


  2021-09-16 14:40:50
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Dlaczego te dziewczyn muszą biegać w majtkach i pokazywać gołe brzuchy? Kto chce je tak oglądać? Ze sortem nie ma to nic do czynienia

  Nick


  2021-09-16 14:30:24

Reklama