Sobota, 4 Lipiec, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda -

Reklama


Reklama

UWAGA! KONKURS! Fraszką ozdabiamy Szczytno


Jeśli nie grzeszysz, jako mi powiadasz, Czego się miła! tak często spowiadasz? - Jan Kochanowski.  Zacytowany Jan Kochanowski to twórca fraszki polskiej. Także i samej nazwy tej bardzo krótkiej, ale zwykle bardzo treściwej formy poetyckiej. Ponieważ za miesiąc, bo 21 marca, nadejdzie Międzynarodowy Dzień Poezji, postanowiliśmy to święto jakoś uczcić. A jakaż jest inna, najlepsza forma okazania tej czci jeśli nie konkurs?Ogłaszamy zatem poetycki konkurs na fraszkę. Ale nie taką zwykłą. Musi być ona nasza, lokalna. Ma dotyczyć spraw (ewentualnie ludzi) związanych z miastem, gminami, powiatem. Może być żałosna albo radosna, smętna bądź satyryczna, byleby mówiła o tym, co nas otacza, co nam doskwiera lub co nas cieszy.

 

Na przykład taka, jaką pozwoliłam sobie na tę okoliczność (pozakonkursowo) popełnić:

Na znany miejski koszmar spoglądam żałośnie

i od tej wieży ciśnień... ciśnienie mi rośnie.

 

Zasady są proste. Wystarczy swoją myśl twórczą zawartą we fraszce nadesłać do redakcji „Tygodnika Szczytno” drogą elektroniczną (h.bielawska@tygodnikszczytno.pl) bądź zwykłym listem (na adres: 12-100 Szczytno, ul. Pl. Juranda 2/1), lub też dostarczyć osobiście.


Reklama

Dzieło należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz co najmniej numerem telefonu, by umożliwić nam kontakt z autorami. Z przyczyn formalnych każdy list trzeba też opatrzyć klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie do celów konkursu oraz wyrazić zgodę na publikację fraszki.

 

Publikację – bo przecież nie organizujemy konkursu po to, by Wasze utwory trzymać w szufladzie. Chcemy, by w dniu świątecznym dla poezji, czyli 21 marca, ukazały się one na naszych łamach. Dlatego też, jeśli ktoś będzie miał ochotę zaprezentować się nie tylko imieniem i nazwiskiem. Ale również fizys, prosimy o nadsyłanie (dostarczanie) własnych fotografii. Fraszki opublikujemy razem z werdyktem jury, któremu będzie przewodniczył najbardziej znany spośród naszych miejscowych mistrzów pióra – sam Jerzy Niemczuk (już się na to zgodził). Nie zabraknie też nagród. Może nie tyle cennych co... bezcennych.

Reklama

I najważniejsze: termin nadsyłania prac mija 15 marca.Komentarze do artykułu

Taki sobie czytelnik

Jedyną ozdobą Szczytna jest JEDYNA KSIĘGARNIA o nazwie \"FRASZKA\"

Redakcja "Tygodnika Szczytno"

Jedna osoba może wysłać kilka fraszek.

xyz

Jedna osoba może wysłać tylko jedną fraszkę? Czy może wysłać kilka własnych fraszek?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Furczak na jedno skrzyżowanie kierować ruchem, Grzegorczyk na drugie. Potem Zmiana. Nadzór proponuję Rybińskiej.

  Ha Ha


  2020-07-03 10:52:11
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Seniorów seniorów seniorów, wszędzie wszystko dla seniorów. Ja się pytam co miasto oferuje młodzieży? I od razu odpowiadam - NIC. Chodzi mi o młodzież w wieku 18 +. Poza pójściem do baru, na ławkę do parku, uprawianiem sportu nic tu się nie dzieje. Wiem, że teraz covid, ale nie było covida i też d**a była. DiN raz że tragedia, dwa słabe od kilku lat i tylko 3 dni. Dla seniorów budowane są świetlice a biblioteki przenoszone w mniejsze lokale..., mają miejsca do spotkań. Później dziwne że na ławkach w parku bronxy są pite

  kjjgdvjhasv


  2020-07-03 10:35:49
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Jak taki silny , dać mu pracę społeczne do wykonania przez miesiąc.

  Temida


  2020-07-03 10:32:42
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Siła ,, jabola\'\' jest duża Ѽ

  hrabia


  2020-07-03 09:30:58
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Czy ta ulicą nie ma radnego ? Tam przecież Furczak i Grzegorczyk urzędują ale już po wyborach to ciężko ich znaleźć zajęci bardzo. Ciekawe czy będą mieli pokorę i odwagę znów od drzwi do drzwi pukać przed wyborami ? Zapewne tak bo pokora i pracowitość to słowa z języka Chińskiego.

  Darek


  2020-07-03 08:48:18