Sobota, 25 Maj, Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

UWAGA! KONKURS! Fraszką ozdabiamy Szczytno


Jeśli nie grzeszysz, jako mi powiadasz, Czego się miła! tak często spowiadasz? - Jan Kochanowski.  Zacytowany Jan Kochanowski to twórca fraszki polskiej. Także i samej nazwy tej bardzo krótkiej, ale zwykle bardzo treściwej formy poetyckiej. Ponieważ za miesiąc, bo 21 marca, nadejdzie Międzynarodowy Dzień Poezji, postanowiliśmy to święto jakoś uczcić. A jakaż jest inna, najlepsza forma okazania tej czci jeśli nie konkurs?Ogłaszamy zatem poetycki konkurs na fraszkę. Ale nie taką zwykłą. Musi być ona nasza, lokalna. Ma dotyczyć spraw (ewentualnie ludzi) związanych z miastem, gminami, powiatem. Może być żałosna albo radosna, smętna bądź satyryczna, byleby mówiła o tym, co nas otacza, co nam doskwiera lub co nas cieszy.

 

Na przykład taka, jaką pozwoliłam sobie na tę okoliczność (pozakonkursowo) popełnić:

Na znany miejski koszmar spoglądam żałośnie

i od tej wieży ciśnień... ciśnienie mi rośnie.

 

Zasady są proste. Wystarczy swoją myśl twórczą zawartą we fraszce nadesłać do redakcji „Tygodnika Szczytno” drogą elektroniczną (h.bielawska@tygodnikszczytno.pl) bądź zwykłym listem (na adres: 12-100 Szczytno, ul. Pl. Juranda 2/1), lub też dostarczyć osobiście.

Dzieło należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz co najmniej numerem telefonu, by umożliwić nam kontakt z autorami. Z przyczyn formalnych każdy list trzeba też opatrzyć klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie do celów konkursu oraz wyrazić zgodę na publikację fraszki.


 

Publikację – bo przecież nie organizujemy konkursu po to, by Wasze utwory trzymać w szufladzie. Chcemy, by w dniu świątecznym dla poezji, czyli 21 marca, ukazały się one na naszych łamach. Dlatego też, jeśli ktoś będzie miał ochotę zaprezentować się nie tylko imieniem i nazwiskiem. Ale również fizys, prosimy o nadsyłanie (dostarczanie) własnych fotografii. Fraszki opublikujemy razem z werdyktem jury, któremu będzie przewodniczył najbardziej znany spośród naszych miejscowych mistrzów pióra – sam Jerzy Niemczuk (już się na to zgodził). Nie zabraknie też nagród. Może nie tyle cennych co... bezcennych.

I najważniejsze: termin nadsyłania prac mija 15 marca.Komentarze do artykułu

Taki sobie czytelnik

Jedyną ozdobą Szczytna jest JEDYNA KSIĘGARNIA o nazwie \"FRASZKA\"

Redakcja "Tygodnika Szczytno"

Jedna osoba może wysłać kilka fraszek.

xyz

Jedna osoba może wysłać tylko jedną fraszkę? Czy może wysłać kilka własnych fraszek?

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze