Reklama


Reklama

Tymczasowy szpital dla pacjentów z Covid-19 powstanie w Szczytnie


W nowym skrzydle Szpitala Powiatowego w Szczytnie zlokalizowany zostanie szpital tymczasowy. Znajdzie się w nim 70 miejsc dla pacjentów z Covid-19 i wymagających podłączenia do respiratora.Pozostała część szpitala, czyli tak zwana stara będzie działała normalnie. Przypomnijmy, że znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy i oddział intensywnej terapii.


Reklama

 

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

ReklamaKomentarze do artykułu

Marek

Ty chyba z tego kosmosu wróciłeś/aś bo nie do końca ogarniasz. Trochę logiki i trzeźwego spojrzenia by się przydało.

Śmieszek

A ochotnicy z WOT to potrafią przynajmniej zrobić opatrunek \"w jodełkę\"? Z całym szacunkiem - wiem, że bezdotykowo potrafią zmierzyć temperaturę.

Do Śmieszek

Zajmą się Tobą ochotnicy z WOT.

Śmieszek

Czy ta sama ekipa personelu medycznego będzie zajmowała się pacjentami w \"starym\" i \"nowym\" szpitalu\"? Np. jadę do szpitala z dolegliwościami kardiologicznymi. I co dalej? Najpierw badają mnie na obecność koronawirusa, test trwa, gdzie się znajdę w tym międzyczasie, zanim trafię pod opiekę kardiologa? A skoro \"wszystkie ręce na pokład\" - to może trafię na ortopedę, ginekologa, albo chirurga? Tak czy owak dla mnie - pacjenta - sytuacja krytyczna i jestem ciekaw, jak szpital ją rozwiąże.

Do Marek

Masz rację zgadzam się z Tobą. To że ludzie w kosmos latają też nie wierzę no bo niby jak?

Marek

Brednie z tym wirusem. W ministerstwie grzmią że zrobili 60 tysięcy testów. Wiem ze to nie w jednym laboratorium, ale doba ma 86400 sekund ci daje 1,5 sekundy na test. A trzeba wziąć wymaz lub próbkę krwi, zbadać, opisać itd. Kiedy? Na początku tego cyrku przy rzekomych 2 tysiącach zachorowań wszystko leżalo, nagle rząd znalazł na wszystko środki? I jeszcze jedno,gdzie te kolejki do pobrania próbek, przecież trzeba zachować 2 metry odstepu. W Szczytnie koniec kolejki byłby na wylocie na Ostrołękę. Nawet w skali kraju wykonanie tyłu testów jest nierealne, bo nie wiem czy zakłady dałyby radę tyle narobić. Jedną partię to zgoda, ale więcej? W życiu!

ciekawy

Czy ci co wyszli na ulice 28 października zrobią to samo przed szpitalem i staną w obronie swoich rodzin z wypisanym hasłem \"Zamknijcie tą pisde żeby tu nie wjechali bo zarażą całe miasto\".

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  debil

  w4567


  2020-12-01 14:25:28
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

  obserwator


  2020-11-30 23:56:03
 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

  pawełek


  2020-11-30 23:54:45
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

  !!!!! do Do


  2020-11-30 22:35:40
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

  Nikt


  2020-11-30 20:43:25
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

  Do !!!!!


  2020-11-30 17:44:00
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

  teresa


  2020-11-30 14:31:37
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

  mieszkaniec


  2020-11-30 14:09:11
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

  !!!!!


  2020-11-30 12:25:42
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Znowu Żuchowskiemu szczęka opadła i ją maseczką podtrzymuje, pewnie przed fleszem z aparatu aby nie było wątpliwości co do darczyńcy.

  Szczytnianin


  2020-11-30 10:04:50