Sobota, 21 Wrzesień, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Tworzą historię, ale jest niesmak


Szczytno po raz pierwszy w historii będzie organizatorem Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce. Impreza to niezła promocja miasta, ale pada na nią cień. Mogli w niej zagrać kadeci ze Szczytna. Niestety, zabraknie ich na tej imprezie, bo samorządowcy i działacze nie znaleźli paru groszy, aby zawodnicy mogli zawalczyć o awans do finału, mimo że mieli na to szansę, bo są jedną z najlepszych drużyn naszego województwa.O organizacji finału Mistrzostw Polski w Szczytnie oficjalnie poinformowali na konferencji prasowej burmistrz Krzysztof Mańkowski oraz poseł, znany siatkarz Paweł Papke. To sportowe święto odbędzie się dokładnie 8-12 maja. Do Szczytna przyjadą najlepsi siatkarze z rocznika 2001 i młodsi oraz najlepsi szkoleniowcy.

 

- Łącznie może to być nawet około 400 osób, którzy spędzą tu kilka dni – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna, prezentując przygotowane już logo tych mistrzostw. - Bez wątpienia to doskonała promocja naszego miasta, ale też zastrzyk dla naszych przedsiębiorców z branży hotelarskiej, czy gastronomicznej. Koszty naszego miasta związane z organizacją mistrzostw to jedynie hala. Za pozostałe rzeczy kluby i zawodnicy płacą sami.

 

 

Burmistrz Krzysztof Mańkowski zaprezentował logo szczycieńskiego turnieju.

 

Jest rozczarowanie

 

Niestety, wśród najlepszych zabraknie siatkarzy ze Szczytna. I to mimo że ani trenerzy, ani zawodnicy ze Szczytna nie ustępują umiejętnościami swoim rówieśnikom. Nasi kadeci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wiktoria”, który działa w Zespole Szkół nr 3, to jedna z najlepszych drużyn w województwie. Wywalczyli sobie prawo gry w ćwierćfinałach mistrzostw Polski, jednak na zawody nie pojechali (pisaliśmy o tym poprzednim numerze”Tygodnika Szczytno” - przyp. red.)

 

 

Pierwszy przypadek od lat

 

- Taki przypadek zdarzył się po raz pierwszy od 13 lat – mówi Paweł Papke. - Jestem tym zaskoczony i zasmucony, bo w Szczytnie jest kilku fajnych zawodników, którzy mieliby rzeczywiście szanse powalczyć o mistrzostwo Polski, a co za tym idzie zagrać podczas finałów w Szczytnie. Dlaczego drużyna nie pojechała na te zawody, to jest pytanie do zarządu klubu i trenera, bo z tego, co wiem, coś zawaliło z komunikacją pomiędzy zarządem a samorządem, czy nawet związkiem piłki siatkowej. Gdybyśmy mieli taką informację, że klub nie ma pieniędzy na te rozgrywki, to na pewno byśmy pomogli.


 

W konferencji prasowej wziął udział poseł i znakomity siatkarz Paweł Papke (z prawej)

 

 

Burmistrz był gotów pomóc

 

- Rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce – mówi z kolei Krzysztof Mańkowski. - Dostałem nawet od chłopców z klubu pytanie na messengerze, czy mogę ich wesprzeć, bo nie mają pieniędzy na wyjazd. Umówiłem się z nimi, ale do spotkania nie doszło, bo dzień później napisali, że decyzja już zapadła, że na zawody jednak nie jadą. Jest to naprawdę przykra sprawa. Tym bardziej, że sukces naszych kadetów jest bezapelacyjny. Świetnie poradzili sobie w rozgrywkach wojewódzkich i mieli szanse na awans do finałów mistrzostw Polski, a ja byłem gotów wesprzeć ich wyjazd.

 

Będzie poprawka hali

 

Przy okazji organizowanych MP jest szansa na delikatny remont miejskiej hali. Na pewno zostanie wymienione oświetlenie, które jest zdecydowanie za słabe do przeprowadzania imprez rangi krajowej. Odświeżone zostaną też szatnie. Pytanie, czy nowemu dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu, który zarządza halą przy ulicy Lanca uda się też poprawić, już chyba kultowe, prysznice, które właściwie uniemożliwiają wzięcie kąpieli po treningu, czy meczu.

 

Z organizacji takiej imprezy Szczytno zapewne zda egzamin. Jeśli jeszcze (gdy będzie możliwość i okazja) zaliczy też poprawkę z organizowania udziału w zawodach własnych drużyn, to może nasze miasto wróci ma sportową mapę Polski. Bo tradycje siatkarskie mamy wspaniałe. W latach 80. reprezentanci naszego miasta grali w II lidze piłki siatkowej.Komentarze do artykułu

dr

To dopiero będzie okazja do lansowania się. Ceremonia otwarcia, dekoracja zwycięzców, oficjele i pośród nich zgadnijcie kto ? A rozeznania sytuacji zabrakło. Nasi kadeci nie wystartowali z braku funduszy. A tłumaczenie Pana Burmistrza mętne- kto w to wierzy? Wyrazy współczucia dla naszego os.........ranego przez kawki miasta.

Mirek

Jak dla mnie świetna informacja:)

Napisz


Komentarze

 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Zgadzam się z przedmówcą w 100%
  Autor: Marcin
  2019-09-20 12:18:17
 • Auto wjechało w słup, ciężko ranny kierowca
  i dobrze że nie zabił postronnych, matki i dziecka idących w tym miejscu. mam nadzieję że koszty akcji zapłaci i posiedzi troszkę w celi?
  Autor: Buba
  2019-09-20 12:16:23
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  Paweł Kukiz, zaślubiony chwilowo w ramach koalicji Polskiej z PSL ogłosił wczoraj, że odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła Sachajko i dopiero co wypuszczonym na powietrze, byłym prezesem kółek rolniczych i członkiem PSL panem Serafinem. Serafin jak wiemy, od ponad pół roku został odcięty w ramach aresztu od społeczeństwa. Ponad 120 zarzutów na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. Za przyczyną tego pana poseł Sawicki stracił stołek Ministra Rolnictwa. Coś mi się wydaje, ze jak to mawiał Józef Stalin ( kompromaty są silne). więc niebawem zostanie rozpalony grill nad wielkopowierzchniowymi agronomami:-D. Pytanie, czy były wójt Świętajna nie jest na wydobywczym i kto pójdzie na rozpałkę :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:41:00
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Dzieci powinny wiedzieć, że dwie wtyczki nie pasują do siebie i prądu z tego nie będzie. Tylko czy muszą dowiadywać się o tym, od różowych małorolnych panter :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:29:13
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Z tego bardzo jasno wynika że pan Dobroński i podlegli mu dyrektorzy to banda nieudaczników i nierobów. Skoro miasto zapłacilo za tą ankietę, a pan Dobroński nie raczył jej nawet przeczytać to w trybie natychmiastowym powinien zostać wywalony z roboty i jeszcze ponieść konsekwencje karne za niedopełnienie obowiązków. Tak samo pedagodzy i dyrekcja szkół w których były ankiety. Wszystkich won, zanim zrobią jeszcze większą krzywdę naszym dzieciom!!!
  Autor: Jędrek
  2019-09-20 11:15:23
 • Syn radnego i policjant bez... audi – dopadli ich złodziej samochodów
  hehe a policjanci w szczytnie wyrabiaja premię trzepiąc mandaty
  Autor: Yaasiek
  2019-09-19 22:59:43
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  SZPAKAMI KARMIONY. Szpak to taki inteligentny ptak, że potrafi naśladować głosy innych zwierząt, w tym człowieka. Szpak nie był i nie będzie dziobany. A bociany... 500+. Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła...
  Autor: Śmieszek
  2019-09-19 20:16:50
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  W ogóle nie powinni nakładać mandatu,tylko od razu sprawę skierować do Sądu. Tam dostanie więcej do zapłaty. Na podwórku niech sobie wysypisko zrobi.
  Autor: Marek
  2019-09-19 15:08:58
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Jestem zwariowanym grzybiarzem. Siłą rzeczy poruszam się w lesie po tych samych trasach. Wyzbierałem już wszystkie butelki i puszki na swojej drodze. Nie urwała mi się od tego ciężaru ręka i mam satysfakcję nie spotykając już śmieci. Zachęcam do podobnych działań - sama frajda
  Autor: tedy
  2019-09-19 07:56:00
 • Pan Zbigniew chwali szczycieński szpital (sygnał czytelnika)
  To tylko opinia jednego pacjenta dobra jak złapałem rękę w wypadku na skutera wodnym to wysłali mnie po4 godzinach mokrego dalej nie dali nic żeby sieokryc ani przebrać bo to nie rewia mody dali witamina C trzymali tyle na korytarzu i wysłali do Biskupca A w Biskupcu do 4 rano mokry bez buta i wiadomość żeby jechać do Szczytna w poniedziałek się umówić co z tym zrobić A to był piątek od razu stamtąd pojechałem do Olsztyna i od razu zdjęcie przebrany już byłem bo ciuchy przywieźli mi . I gdzie tu opieka jest
  Autor: Norman
  2019-09-18 23:56:05