Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Turystyczna zachęta kulinarna


„Wieś to styl życia - w poszukiwaniu mazurskiej kuchni”. Taką nazwę nosi projekt, na który Lokalna Organizacja Turystyczna pozyskała prawie 40 tysięcy złotych. - Tematem przewodnim będzie żywność, kulinaria i tradycyjna kuchnia mazurska z obszaru wsi mazurskich (zasięg 10 powiatów z woj. warmińsko-mazurskiego) – mówi prezes LOT Rafał Wilczek.Projekt zyskał dotację ramach konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach działania: Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju.

 

W ramach działań organizowane będą m.in. warsztaty kulinarne (dla 30 mieszkańców wsi z powiatu szczycieńskiego), a wykorzystane w ich czasie przepisy oraz fotografie przygotowanych potraw staną się „żywą książką kucharską”.


Reklama

 

Warsztaty mają też służyć pogłębianiu wiuedzy uczestników z zakresu rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, małego przetwórstwa lokalnego, zbiorowych punktów sprzedaży, tworzenia wsi tematycznych, promocji i wytwarzania kulinarnych produktów lokalnych.

 

Mają być także sposobem na zaangażowanie lokalnej społeczności (7 gmin wiejskich powiatu szczycieńskiego) w tworzenie produktu lokalnego, co umożliwi jednocześnie pozyskanie fotografii dań ujętych w publikacji, przetestowanie pozyskanych przepisów kulinarnych, aktywizację mieszkańców wsi, prezentację i promocję dziedzictwa kulturowego i kulinarnego mazurskich wsi.

Reklama

 

Lokalna Organizacja Turystyczna uzyskała grany, który pokrywa pełne koszty zaplanowanych działań, niemniej zaprosiła do współpracy także partnerów: samorząd powiatowy, rejestrowane w Nowinach stowarzyszenie "Pozytywnie i do przodu" oraz Fundację Kreolia.

 

Na zdjeciu autor projektu - Rafał WilczekKomentarze do artykułu

Mieszkaniec Powiatu

Panie Wilczek - drogami się Pan zajmuj, a nie żarciem - za to ci płacimy. Jak chce Pan sobie robić kampanię polityczną - niech Pan najpierw pochwali się osiągnięciami z dziedziny, którą podobno Pan się zajmuje - Dyrektor Zarządu Dróg

Napisz

Reklama


Komentarze