Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Turystyczna zachęta kulinarna


„Wieś to styl życia - w poszukiwaniu mazurskiej kuchni”. Taką nazwę nosi projekt, na który Lokalna Organizacja Turystyczna pozyskała prawie 40 tysięcy złotych. - Tematem przewodnim będzie żywność, kulinaria i tradycyjna kuchnia mazurska z obszaru wsi mazurskich (zasięg 10 powiatów z woj. warmińsko-mazurskiego) – mówi prezes LOT Rafał Wilczek.Projekt zyskał dotację ramach konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach działania: Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju.

 

W ramach działań organizowane będą m.in. warsztaty kulinarne (dla 30 mieszkańców wsi z powiatu szczycieńskiego), a wykorzystane w ich czasie przepisy oraz fotografie przygotowanych potraw staną się „żywą książką kucharską”.


Reklama

 

Warsztaty mają też służyć pogłębianiu wiuedzy uczestników z zakresu rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, małego przetwórstwa lokalnego, zbiorowych punktów sprzedaży, tworzenia wsi tematycznych, promocji i wytwarzania kulinarnych produktów lokalnych.

 

Mają być także sposobem na zaangażowanie lokalnej społeczności (7 gmin wiejskich powiatu szczycieńskiego) w tworzenie produktu lokalnego, co umożliwi jednocześnie pozyskanie fotografii dań ujętych w publikacji, przetestowanie pozyskanych przepisów kulinarnych, aktywizację mieszkańców wsi, prezentację i promocję dziedzictwa kulturowego i kulinarnego mazurskich wsi.

Reklama

 

Lokalna Organizacja Turystyczna uzyskała grany, który pokrywa pełne koszty zaplanowanych działań, niemniej zaprosiła do współpracy także partnerów: samorząd powiatowy, rejestrowane w Nowinach stowarzyszenie "Pozytywnie i do przodu" oraz Fundację Kreolia.

 

Na zdjeciu autor projektu - Rafał WilczekKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  Wielkie mi hallo ! , kolizja jakich wiele wszędzie.

  Ale mi sensacja.


  2020-07-07 14:11:17
 • Dowóz uczniów z „postojowym”
  A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

  Żeby za darmo nie płacić.


  2020-07-07 14:02:53