Sobota, 25 Maj, Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Turniejem uczcili pamięć Karola Wojciechowskiego (zdjęcia)


W hali im. Huberta Wagnera w Szczytnie odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej im. młodszego aspiranta Karola Wojciechowskiego. W ten sposób przyjaciele Karola chcieli uczcić jego pamięć.Karol Wojciechowski był strażakiem. Od 12 lat pracował w Komendzie Powiatowej PSP w Szczytnie. Gdy nagle ciężko zachorował wszyscy jego bliscy, przyjaciele byli w szoku. Walczyli o jego życie do końca. Niestety, Karol tę walkę przegrał. Zmarł 18 lutego ubiegłego roku. Miał zaledwie 33 lata.

 

 

 

- Nie ma właściwych słów, które potrafią oddać żal i rozpacz tych, których zostawił – mówi Konrad Podpora, przyjaciel Karola i jeden z pomysłodawców turnieju jego imienia. - Bezmiaru smutku i pustki nie da się opisać. Był wyjątkowym człowiekiem, który pomoc innym miał we krwi.

 

 

- Turniej to forma uczczenia Karola – mówi Konrad. - Wszyscy wiemy, że bardzo lubił grać w piłkę. Miał w tym środowisku wielu przyjaciół. Liczymy na to, że będzie to impreza cykliczna i skierowana do całych rodzin. Na tym nam zależy. Tak było zresztą w niedzielę. Zawodnicy na zawody przyszli ze swoimi dziećmi, a my przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji.


 

W samych zawodach wzięło udział niemal 100 piłkarzy, osiem drużyn. Chętnych do gry było jednak zdecydowanie więcej.

 

 

Zawody wygrali piłkarze z Jednostki Wojskowej w Lipowcu. Drugie miejsce przypadło w udziale drużynie Przyjaciół Straży, a na trzecim znalazły się dwa zespoły – 40+ oraz OSP Gmina Dźwierzuty. Puchary zespołom i zawodnikom wręczyła wspólnie z komendantem powiatowym Grzegorzem Rybaczykiem wdowa po Karolu Magdalena Wojciechowska.

 

 

 

Klasyfikacja:

1. JW w Lipowcu

2. Przyjaciele Straży

3. 40+ oraz OSP Gminy Dźwierzuty

5. KP PSP Nidzica

6. OSP Pasym

7. Nadleśnictwo Szczytno

8. KP PSP w SzczytnieKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze