Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Turniej starosty wyłoni mistrza powiatu (zdjęcia)


W środę rozpoczęła się druga edycja mistrzostw powiatu w piłce nożnej o puchar starosty szczycieńskiego. O możliwość gry z drużyną Błękitnych Pasym rywalizują cztery zespoły: Omulew Wielbark, SKS Szczytno, GKS Szczytno i Wałpusza 07. Finał imprezy odbędzie się w niedzielę, 18 lipca, na boisku w Pasymiu. Głównym sponsorem turnieju jest Bank Spółdzielczy w Szczytnie.W pierwszej turze, na stadionie w Wielbarku, zmierzyły się reprezentacje Omulwi Wielbark z Wałpuszą 07. Pojedynek zakończył się wynikiem 9:2 dla wielbarczan.

 

W drugiem meczu na stadionie w Szczytnie spotkali się SKS Szczytno z GKS Szczytno. W regulaminowy czasie gry pojedynek zakończył się remisem 3:3. Potrzebna była dogrywka. Mecz był bardzo zacięty, obfitował w liczne kartki, nawet czerwone. Emocji zawodników nie był w stanie poskromić nawet sędzia.


Reklama

 

Reklama

Dogrywka wyłoniła zwycięzce. Zostali nim piłkarze SKS Szczytno, którzy rywali pokonali 5:4.

 

Pojedynek o grę w finale odbędzie w niedzielę, 11 lipca na stadionie w Wielbarku. Początek godz. 18. O prawo gry z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju starosty drużyną Błękitnych Pasym zagrają Omulew Wielbark i SKS Szczytno.

 

- Jest to turniej integrujący środowisko piłkarskie oraz promujący piłkę nożną – mówi Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. - Drużyna Błękitnych w tych zawodach jest rozstawiona, bo to w tej chwil najlepszy zespół w naszym powiecie. W tym sezonie grał w IV lidze. To zwycięzcy ubiegłorocznej rywalizacji o Puchar Starosty.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze