Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Turniej dla Bartka, zebrano ponad 12 tysięcy złotych (zdjęcia)


Orlik przy ulicy Spacerowej tętnił życiem i... dobrymi uczynkami. Charytatywny turniej piłkarski przyniósł aż 12,6 tysiąca złotych, które zasilą konto 4-letniego Bartka Długokęckiego z Witówka. Dziecko wymaga skomplikowanej operacji, którą zdecydowali się przeprowadzić niemieccy lekarze.Na orliku stawiło się aż osiem pełnych zespołów piłkarskich, a właściwie dziewięć. - Drużyna Novum zapisała się, uiściła wpisowe, chociaż na boisko nie wybiegła. Z kolei FM Bravo, jako firma, opłacił wpisowe, ale zawodnicy indywidualnie też uczestniczyli w kweście – mówi Piotr Gregorczyk, jeden z organizatorów wydarzenia.

 

- To już trzeci taki turniej, który przygotowywaliśmy z Michałem Bondarukiem – dodaje. - Oczywiście, każdy miał charakter charytatywny, a na celu pomoc chorym dzieciom i ich rodzicom.

 

W turnieju uczestniczyły drużyny „firmowe”: poza wspomnianymi już NOVUM i FM Bravo, grali strażacy, była tez reprezentacja Nadleśnictwa Szczytno, żołnierze z Lipowca. Były też „zbieraniny” - drużyna szczycieńskich piłkarskich oldbojów, Ostatnia Kropla – też grający zawodnicy z różnych klubów i – oczywiście – zespół o nazwie „Przyjaciele Bartka”. - Ogólnie cała imprezę nabrała charakteru piknikowego. Atmosfera była świetna, gra wywoływała emocje, ale przede wszystkim była dobrą zabawą. Pogoda dopisała, kibice też, bo na teren rozgrywek spacerowiczów zapraszał... Papa Smerf.

 

Sportowe zmagania wygrała reprezentacja FM Bravo, pokonując zespół Galacticos, złożony z młodych adeptów sztuki piłkarskiej. - Przy organizacji udało się zgromadzić wielu ludzi aktywnych, chętnych do współpracy i pomocy, ale też instytucji, bo sprzętowo pomógł MOS. To dzięki nim turniej zamienił się w piknik. Były ciasta, kiełbaski, kawa, malowanie buziek dzieciom, licytacje...


Reklama

 

Reklama

W roli konferansjera doskonale spisał się Zbyszek Stasiłojć, który zawsze aktywnie włącza się do takich przedsięwzięć – opowiada Piotr Gregorczyk. - Jak wspomniałem, to już trzeci taki turniej, który organizowaliśmy na potrzeby chorych dzieci. Podobnie jak poprzednie, tak też i ostatni dowiódł, że na szczycieńską „rodzinę piłkarską” można liczyć. Z kolegami, z którymi kiedyś graliśmy, z zawodnikami z Omulwi czy Błękitnych możemy się „kopać” podczas rozgrywek, ale gdy trzeba włączyć się do organizacji w takie wydarzenie – nikt nie odmawia. Nie tylko zresztą udziału w organizacji, ale też w zbiórce pieniędzy.

 

Opinię Piotra potwierdzają efekty. Podczas niedzielnego turnieju pozyskano 12,6 tysiąca złotych. Niespełna 5 tysięcy – to wpisowe, wpłacane przez drużyny. Reszta to pożytki z licytacji, sprzedaży ciast czy kawy. - Kawę serwowały szczycieńskie morsy i pewne jest, że na kubek tej używki, za 10 zł, chętnych nie brakowało. Stoisko z ciastami przygotowali rodzice i przyjaciele dzieci, którym pomagaliśmy wcześniej.

 

Była np. mama Bartka Pieczyńskiego, byli rodzice Gabrysi Bednarek i Stefcia Zgiepa. Były też ich dzieci – te, którym powiatowa społeczność pomogła wcześniej i pomaga nadal. Ta aktywność rodzin, które dotknęło podobne nieszczęście jak rodzinę z Witówka, które doskonale rozumieją problem, które swoim działaniem, pomagając innym, niejako dziękują za tę pomoc, którą otrzymali sami, jest w tych naszych inicjatywach najpiękniejsze.

 

O problemach Bartka Długokęckiego nie tak dawno pisaliśmy na łamach. Dziecko urodziło się z zespołem takich wad, że lekarze wprost sugerowali matce, by pozwoliła mu spokojnie umrzeć, nie angażując ani siebie, ani ich. Rodzice jednak się nie poddali, a ich upór przynosi owoce, bo żaden z lekarzy zajmujących się dzieckiem w pierwszym okresie jego życia, nie dawał mu większych szans. Dziś Bartek ma już 4 latka. Sporo wcześniejszych problemów zdrowotnych udało się pokonać, wiele jednak wciąż wymaga leczenia, w tym jego wygięta w nienaturalną stronę noga, a głównie stopa, co uniemożliwia chodzenie i sprawia ból. I właśnie na pokrycie kosztów operacji tej nogi gromadzone są środki.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama