Niedziela, 24 Październik
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna -

Reklama


Reklama

Trzy osoby zatrzymane, podejrzane są o posiadani i handel narkotykami


Praca operacyjna szczycieńskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania trzech osób podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. 21-letni mieszkaniec gminy Szczytno w plecaku ukrył worek foliowy z zawartością amfetaminy. 21-letnia mieszkanka Szczytna oprócz tego, że narkotyki posiadała to miała je również nieodpłatnie udostępnić swojemu koledze. 29-latka zaś usłyszała zarzuty minimum dziesięciokrotnego udzielenia substancji zabronionych 21-latce i osiągnięcia z tego tytułu korzyści majątkowej.W miniony czwartek (19.08.21r.) szczycieńscy kryminalni prowadzili działania operacyjne ukierunkowane na zatrzymanie osób podejrzewanych, które wbrew przepisom Ustawyo przeciwdziałaniu narkomani, mogłyby posiadać przy sobie substancje zabronione.


Reklama

 

Około godz. 19:00 policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań położonych na terenie gminy Szczytno.

 

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że właśnie pod tym adresem może przebywać mężczyzna, który takie środki posiada – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Mundurowym drzwi do domu otworzył 21-latek, który na ich widok natychmiast chwycił plecak leżący w jednym z zajmowanych przez niego pomieszczeń. Mając uzasadnione podejrzenie, że młody mężczyzna ma coś na sumieniu bądź chce coś ukryć, policjanci dokonali jego przeszukania. W trakcie wykonywanych czynności szczycieńscy kryminalni zabezpieczyli przy 21-latku worek z zawartością białego proszku. Jak się później okazało była to amfetamina.

 

Tego samego dnia szczycieńscy funkcjonariusze „odwiedzili” również 21-letnią mieszkankę gminy Szczytno. Policjanci mieli mocne dowody na to, że kobieta oprócz tego, że posiada w domu narkotyki, to udzieliła ich nieodpłatnie 21-latkowi. Mundurowi w trakcie przeszukania zajmowanych przez nią pomieszczeń w szafce usytuowanej w pokoju zabezpieczyli woreczek foliowy z zawartością amfetaminy.

Reklama

 

 

Okazało się, że nie był to koniec ustaleń i zatrzymań w tej sprawie. Niespełna dwa dni później tj. 21 sierpnia br. policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego na ulicy B. Chrobrego w Szczytnie zatrzymali 29-latkę będąca w zainteresowaniu szczycieńskich śledczych. W trakcie zbierania materiału dowodowego mundurowi ustalili, że kobieta miała minimum dziesięciokrotnie udostępnić substancje psychotropowe 21-latcę, przy czym osiągnęła z tego tytułu sporą korzyść majątkową.

 

Cała trójka niebawem stanie przed sądem, aby wytłumaczyć się z postawionych im zarzutów.

Za posiadania substancji psychoaktywnych 21-latkowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 21-latka z gminy Szczytno odpowie zaś za posiadanie i udostępnienie środków zabronionych, a 29-latka za ich handel. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama