Reklama


Reklama

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych na drogach powiatu


Wczorajszy dzień okazał się bardzo pracowity dla policjantów szczycieńskiej drogówki. W ciągu jednej godziny funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę audi, który wsiadł za kierownicę mając blisko 4 promile, a także kierowcę seata, który jeździł po Piwnicach Wielkich, mając w organizmie blisko 2 promile. W międzyczasie mundurowi pracowali na miejscu zderzenia iveco z ciągnikiem rolniczym. A po północy wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego 27-letniego kierowcę BMW, który wybrał się na przejażdżkę, pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.We wtorek, 9 czerwca o godzinie 12:00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej jednostki policji skontaktował się telefonicznie mężczyzna, który twierdził, że jadąc ulicą Piłsudskiego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i w tym momencie w tył jego pojazdu uderzyło audi. Zgłaszający, który poruszał się oplem, zjechał w bezpieczne miejsce, aby ustalić co się wydarzyło. Wtedy zauważył, że z audi, od strony pasażera, wysiada mężczyzna, który zamienia się z siedzącą za kierownicą kobietą miejscami i pośpiesznie oddalają się z miejsca zdarzenia.

 

 

Szczycieńscy policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że pojazd, który brał udział w zdarzeniu, stoi na parkingu przed jednym ze sklepów w Szczytnie. W trakcie wykonywania czynności przez funkcjonariuszy do pojazdu audi podszedł mężczyzna, który próbował do niego wsiąść i odjechać. Okazało się, że był to 29-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna po tym, jak jego znajoma spowodowała kolizję z Oplem, postanowił zamienić się z nią miejscami. Nie był to jednak dobry pomysł, gdyż został on zatrzymany, a w organizmie miał blisko 4 promile alkoholu.

 

 

 


Reklama

Tego samego dnia, parę minut później, oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Leśny Dwór, gmina Szczytno. Według osoby zgłaszającej na skrzyżowaniu miało dojść do zderzenia pojazdu dostawczego z ciągnikiem.

 

 

 

- Funkcjonariusze ruchu drogowego, pracujący na miejscu kolizji, ustalili że kierująca pojazdem marki Iveco, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo 26-letniemu traktorzyście, w wyniku czego doszło do bocznego wywrócenia Iveco – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Droga w tym miejscy przez pewien czas była zablokowana. Osoby uczestniczące w zdarzeniu, nie odniosły żadnych obrażeń. 36-letnia kobieta została ukarana mandatem i punktami karnymi, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

Dzięki właściwiej postawie osoby zgłaszającej, która zaniepokojona tym, iż kierowca seata wsiadł za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości szczycieńscy funkcjonariusze wyeliminowali 36-latka z ruchu drogowego. Sytuacja miała miejsce o godzinie 13:00 w miejscowości Piwnice Wielkie, w gminie Wielbark. Policjanci przebadali 36-letniego mieszkańca gminy Wielbark, który to w organizmie miał blisko 2 promile.

Reklama

 

 

Natomiast, parę minut po godzinie 2:00 również w miejscowości Wielbark, patrol z referatu patrolowo - interwencyjnego na ulicy Polnej, zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę BMW. Za kierownicą pojazdu siedział 27-latek, który „wydmuchał” ponad promil alkoholu, a w dodatku miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

 

 

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii na drodze. Szczycieńscy policjanci apelują, o zachowanie zdrowego rozsądku, do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzone akcje i działania mają na celu wpływać na wyobraźnie kierowców. 29-latek, 36-latek i 27-latek to kolejni kierowcy, którzy za nic mają bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Jadąc za szybko czy też na „podwójnym gazie” ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39
 • Pożar domu przy ulicy Olsztyńskiej w Pasymiu
  Witam. W imieniu rodziny prosimy o najmniejsza pomoc, albo udostępnienie innym https://zrzutka.pl/xna66k

  M. P


  2021-01-16 19:24:30
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Zgadza się. Chiński produkt. Firma istnieje 10 lat na świecie. Nie sprawdzona na rynku europejskim. Kolejny eksperyment na żywym organizmie... ręce opadają.

  Spec


  2021-01-16 18:45:46
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Do \"lekarza\"- chcialem Panu powiedzieć że większość tomografów komputerowych jest chińskiej produkcji . Koszt jego produkcji jest tam po prostu o wiele niższy niż w innych krajach. A co do firmy to aparat jest bardzo dobrej jakości i na pewno pomoże mieszkańcom Szczytna w walce z Covid19.

  Technik


  2021-01-16 18:09:34