Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych na drogach powiatu


Wczorajszy dzień okazał się bardzo pracowity dla policjantów szczycieńskiej drogówki. W ciągu jednej godziny funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę audi, który wsiadł za kierownicę mając blisko 4 promile, a także kierowcę seata, który jeździł po Piwnicach Wielkich, mając w organizmie blisko 2 promile. W międzyczasie mundurowi pracowali na miejscu zderzenia iveco z ciągnikiem rolniczym. A po północy wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego 27-letniego kierowcę BMW, który wybrał się na przejażdżkę, pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.We wtorek, 9 czerwca o godzinie 12:00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej jednostki policji skontaktował się telefonicznie mężczyzna, który twierdził, że jadąc ulicą Piłsudskiego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i w tym momencie w tył jego pojazdu uderzyło audi. Zgłaszający, który poruszał się oplem, zjechał w bezpieczne miejsce, aby ustalić co się wydarzyło. Wtedy zauważył, że z audi, od strony pasażera, wysiada mężczyzna, który zamienia się z siedzącą za kierownicą kobietą miejscami i pośpiesznie oddalają się z miejsca zdarzenia.

 

 

Szczycieńscy policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że pojazd, który brał udział w zdarzeniu, stoi na parkingu przed jednym ze sklepów w Szczytnie. W trakcie wykonywania czynności przez funkcjonariuszy do pojazdu audi podszedł mężczyzna, który próbował do niego wsiąść i odjechać. Okazało się, że był to 29-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna po tym, jak jego znajoma spowodowała kolizję z Oplem, postanowił zamienić się z nią miejscami. Nie był to jednak dobry pomysł, gdyż został on zatrzymany, a w organizmie miał blisko 4 promile alkoholu.

 

 

 


Reklama

Tego samego dnia, parę minut później, oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Leśny Dwór, gmina Szczytno. Według osoby zgłaszającej na skrzyżowaniu miało dojść do zderzenia pojazdu dostawczego z ciągnikiem.

 

 

 

- Funkcjonariusze ruchu drogowego, pracujący na miejscu kolizji, ustalili że kierująca pojazdem marki Iveco, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo 26-letniemu traktorzyście, w wyniku czego doszło do bocznego wywrócenia Iveco – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Droga w tym miejscy przez pewien czas była zablokowana. Osoby uczestniczące w zdarzeniu, nie odniosły żadnych obrażeń. 36-letnia kobieta została ukarana mandatem i punktami karnymi, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

Dzięki właściwiej postawie osoby zgłaszającej, która zaniepokojona tym, iż kierowca seata wsiadł za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości szczycieńscy funkcjonariusze wyeliminowali 36-latka z ruchu drogowego. Sytuacja miała miejsce o godzinie 13:00 w miejscowości Piwnice Wielkie, w gminie Wielbark. Policjanci przebadali 36-letniego mieszkańca gminy Wielbark, który to w organizmie miał blisko 2 promile.

Reklama

 

 

Natomiast, parę minut po godzinie 2:00 również w miejscowości Wielbark, patrol z referatu patrolowo - interwencyjnego na ulicy Polnej, zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę BMW. Za kierownicą pojazdu siedział 27-latek, który „wydmuchał” ponad promil alkoholu, a w dodatku miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

 

 

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii na drodze. Szczycieńscy policjanci apelują, o zachowanie zdrowego rozsądku, do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzone akcje i działania mają na celu wpływać na wyobraźnie kierowców. 29-latek, 36-latek i 27-latek to kolejni kierowcy, którzy za nic mają bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Jadąc za szybko czy też na „podwójnym gazie” ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2020-07-13 11:37:08

Groźnie na drogach powiatu

 • Wtorek, 2020-06-09 15:23:31

Ledowo na drogach Jeleniowa

 • Czwartek, 2020-06-04 13:57:29

Pijane rekordy na drogach powiatu

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41