Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych na drogach powiatu


Wczorajszy dzień okazał się bardzo pracowity dla policjantów szczycieńskiej drogówki. W ciągu jednej godziny funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę audi, który wsiadł za kierownicę mając blisko 4 promile, a także kierowcę seata, który jeździł po Piwnicach Wielkich, mając w organizmie blisko 2 promile. W międzyczasie mundurowi pracowali na miejscu zderzenia iveco z ciągnikiem rolniczym. A po północy wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego 27-letniego kierowcę BMW, który wybrał się na przejażdżkę, pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.We wtorek, 9 czerwca o godzinie 12:00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej jednostki policji skontaktował się telefonicznie mężczyzna, który twierdził, że jadąc ulicą Piłsudskiego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i w tym momencie w tył jego pojazdu uderzyło audi. Zgłaszający, który poruszał się oplem, zjechał w bezpieczne miejsce, aby ustalić co się wydarzyło. Wtedy zauważył, że z audi, od strony pasażera, wysiada mężczyzna, który zamienia się z siedzącą za kierownicą kobietą miejscami i pośpiesznie oddalają się z miejsca zdarzenia.

 

 

Szczycieńscy policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że pojazd, który brał udział w zdarzeniu, stoi na parkingu przed jednym ze sklepów w Szczytnie. W trakcie wykonywania czynności przez funkcjonariuszy do pojazdu audi podszedł mężczyzna, który próbował do niego wsiąść i odjechać. Okazało się, że był to 29-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna po tym, jak jego znajoma spowodowała kolizję z Oplem, postanowił zamienić się z nią miejscami. Nie był to jednak dobry pomysł, gdyż został on zatrzymany, a w organizmie miał blisko 4 promile alkoholu.

 

 

 


Reklama

Tego samego dnia, parę minut później, oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Leśny Dwór, gmina Szczytno. Według osoby zgłaszającej na skrzyżowaniu miało dojść do zderzenia pojazdu dostawczego z ciągnikiem.

 

 

 

- Funkcjonariusze ruchu drogowego, pracujący na miejscu kolizji, ustalili że kierująca pojazdem marki Iveco, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo 26-letniemu traktorzyście, w wyniku czego doszło do bocznego wywrócenia Iveco – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Droga w tym miejscy przez pewien czas była zablokowana. Osoby uczestniczące w zdarzeniu, nie odniosły żadnych obrażeń. 36-letnia kobieta została ukarana mandatem i punktami karnymi, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

Dzięki właściwiej postawie osoby zgłaszającej, która zaniepokojona tym, iż kierowca seata wsiadł za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości szczycieńscy funkcjonariusze wyeliminowali 36-latka z ruchu drogowego. Sytuacja miała miejsce o godzinie 13:00 w miejscowości Piwnice Wielkie, w gminie Wielbark. Policjanci przebadali 36-letniego mieszkańca gminy Wielbark, który to w organizmie miał blisko 2 promile.

Reklama

 

 

Natomiast, parę minut po godzinie 2:00 również w miejscowości Wielbark, patrol z referatu patrolowo - interwencyjnego na ulicy Polnej, zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę BMW. Za kierownicą pojazdu siedział 27-latek, który „wydmuchał” ponad promil alkoholu, a w dodatku miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

 

 

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii na drodze. Szczycieńscy policjanci apelują, o zachowanie zdrowego rozsądku, do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzone akcje i działania mają na celu wpływać na wyobraźnie kierowców. 29-latek, 36-latek i 27-latek to kolejni kierowcy, którzy za nic mają bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Jadąc za szybko czy też na „podwójnym gazie” ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

  Korniszon


  2020-09-26 17:44:39
 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

  Taki Tam


  2020-09-26 14:26:30
 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04