Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Trwają konsultacje, będą kolejne remonty ulic


Samorządowcy ze Szczytna przygotowują się do opracowania dokumentacji na przebudowę trzech ulic: Broniewskiego, Piaskowej i Orzeszkowej.



- Jesteśmy na etapie konsultacji z mieszkańcami – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - To ważny element, aby opracować dobrze dokumentacje i bezkolizyjnie wykonać inwestycje. Dokumentacja jest potrzebna, aby starać się o środki zewnętrzne.


Reklama

Reklama

 



Komentarze do artykułu

Głos Szczytna

Ulica Władysława IV też jest do zrobienia

tadeusz

Kiedyś dobrą praktyką w samorządzie było opracowywanie Wieloletniego Planu Inwestycyjnego, który potem miał swoje przełożenie w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Pozwalało to na planowanie inwestycji a mieszkańcy np wiedzieli kiedy ich ulica będzie remontowana. Niestety bieżące interesy radnych byłyby zagrożone i nikt już czegoś takiego nie opracowuje. W tym miejscu warto postawić pytanie czy za kadencji obecnego burmistrza Mańkowskiego (mijają już niedługo 2 lata) została opracowana jakaś dokumentacja czy realizuje jedynie to co Górska wcześniej zaplanowała? Mam wrażenie, że ten człowiek i zdecydowana większość jak nie wszyscy radni nie mają żadnego planu na to miasto., co chcieliby zrobić, jak za kilka lat powinno ono wyglądać, co się powinno tu dziać. Oni żyją jedynie dniem dzisiejszym bez żadnych planów na przyszłość, chyba że jedynie na swoją. O Szczytnie w ogóle nie myślą a to się zemści w przyszłości!!

Wielbarska

Co z chodnikiem na Wielbarskiej?

Tomasz

A kiedy ul.Grudziądzka i Jagiellończyka. Zero odwodnienia. Studzienki nie odprowadzają wody, a zastoiska są jeszcze kilka godzin po deszczu.

Mieszkaniec

A o ul Pomorskiej to nikt nią pamięta

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
    współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

    Mariola


    2021-05-14 10:06:41
  • Eksperymentują na Bartnikach
    Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

    WSK


    2021-05-14 08:51:32
  • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
    Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

    Mieszkaniec


    2021-05-13 18:08:20
  • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
    Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

    Katarzyna Sieklucka


    2021-05-13 16:16:29
  • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
    Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

    WSK


    2021-05-13 14:56:13
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

    Do Społecznika


    2021-05-13 13:31:03
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

    Adalbert


    2021-05-13 10:15:40
  • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
    Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

    Anna


    2021-05-12 21:59:33
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

    Społecznik


    2021-05-12 21:55:17
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

    KTOŚ


    2021-05-12 21:06:52