Reklama


Reklama

Trwają inwestycje drogowe w gminie Jedwabno


W Kocie zakończyła się już budowa drogi gminnej. W Lipniku – zaczyna. W Jedwabnie powstała już ul. Polna, a niebawem zakończa się prace na ul. Ogrodowej.- Kot to specyficzna miejscowość. Ma dwie drogi krzyżujące się przy moście na rzece, więc jakby cztery odnogi. Dwie są powiatowe, dwie gminne. I ostatnią gminna odnogę właśnie zbudowaliśmy – mówi wójt Jedwabna Sławomir Ambroziak.

 

Pierwsza jej część powstała już w 2008 roku. Obecnie, z udziałem środków z PROW (63,3% dofinansowania), zbudowano drugą. Około półkilometrowy odcinek kosztował 450 tysięcy złotych. - To dlatego, że droga jest wzmocniona, na solidnej podbudowie. Porusza się nią ciężki transport, pojazdy z drzewem. Musiała więc mieć odpowiednią trwałość – wyjaśnia wójt.


Reklama

 

Po zakończeniu prac problematyczny został już tylko most i jego najbliższe otoczenie, które z nową drogą spójne nie było.

 

- Ten niewielki fragment drogi wraz z mostem pozostaje w gestii powiatu – mówi Ambroziak. - I powiat zdecydował się go naprawić.

 

Najważniejszą (i najdroższą) gminną inwestycją jest w tym roku połączenie Lipnika (w którym wcześniej już nową drogę zbudowano) z drogą krajową.

- Przejęliśmy ten fragment od Lasów Państwowych w 2018 roku. Trzeba ją było przekwalifikować, przygotować dokumentację, pozyskać środki. Przy wszystkich procedurach dwa lata to naprawdę szybko – cieszy się wójt. - Trzeba było tam przełożyć światłowód, co już zostało zrobione, a teraz, na dniach rozpocznie się już prawdziwa budowa tej drogi.

Reklama

 

Fot. UG JedwabnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze