Reklama


Reklama

Trwają dyrektorskie konkursy w przedszkolach


We wtorek, 20 marca będzie wiadomo, kto pokieruje dwoma miejskimi przedszkolami – nr 3 i 9. Trwa procedura konkursowa.



W przedszkolach, podobnie jak w szkołach, kierowanie placówkami jest kadencyjne.

- A ponieważ w tych dwóch przedszkolach kadencje się właśnie kończą, musimy przeprowadzić konkursy – tłumaczy szef miejskiego wydziały oświaty Robert Dobroński.

Zmiany (jeśli nastąpią), dotyczą przedszkola im. Kubusia Puchatka przy ul. Polnej oraz „Promyczka” przy ul. Konopnickiej. Obecnie, po ustawowych zmianach w systemie oświaty samorząd nie ma możliwości przedłużenia kadencji aktualnym dyrektorom.


Reklama


- Wcześniej była taka opcja, ale została całkowicie zlikwidowana. Tylko w okresie przejściowym między „odejściem” starych przepisów a wejściem w życie nowych można było jeszcze zastosować formę przedłużenia kadencji, ale tylko na dwa lata, a nie na pięć i tylko w odniesieniu do szkół – wyjaśnia naczelnik Dobroński. - Z tej opcji 2-letniego przedłużenia skorzystaliśmy zresztą w ubiegłym roku w przypadku szkół podstawowych nr 2 i 3.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-07-30 09:26:28

Dyrektorskie stołki dłużej o... rok

  • Środa, 2020-04-22 15:07:43

Konkursy w Wielbarku rozstrzygnięte

  • Piątek, 2020-03-27 13:12:18

Trwają inwestycje drogowe w gminie Jedwabno

  • Poniedziałek, 2020-02-17 21:06:56

Ogólniak wciąż bez dyrektorskiej głowy

Reklama


Komentarze

  • Europejski sukces Stashki (video)
    Pani Katarzyno. Gratulacje. Jest Pani niezwykle urocza osoba.

    cichy fan


    2020-08-14 09:19:56
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

    Akrobatyczny Mateusz


    2020-08-14 08:12:45
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Wszystko dobrze ale gdzie radni miejscy z PSL u? Czyżby nie załapali się na zdjęcie? Tomku teraz to już ludzie o Tobie zapomną i nikt już nie rozpozna.....

    Kasia


    2020-08-14 07:38:00
  • Zwolniony po 28 latach dyrektorowania
    Prlowski komuch o 20 lat za dlugo siedział na stołku facet bez wlasnego zdania...od zarania dziejów są mężczyźni i kobiety reszta to defekt w rozwoju koniec i kropka niech sobie wszyscy żyją po cichu w swoich domach Ale nie wmawiajcie nam ludziom , że facet to baba .

    Ewe


    2020-08-14 05:55:01
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

    Szczytnianka 00


    2020-08-13 22:02:14
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

    szczytnianka


    2020-08-13 20:43:30
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

    Do WCpiker


    2020-08-13 19:09:16
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

    Piotr


    2020-08-13 16:53:51
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

    WCpiker


    2020-08-13 12:18:06
  • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
    Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin