Reklama


Reklama

Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)


W tym roku wyłoniono trzy osoby, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji miasta na arenie krajowej i nawet międzynarodowej, zdobywając laury w dziedzinie kultury i sportu. Za ubiegłoroczne osiągnięcia nagrody otrzymali: Katarzyna Hain – Stashka w dziedzinie kultury oraz sportowcy: Rafał Kot i Piotr Zembrzuski.Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe i kulturalne, dzięki którym Szczytno staje się rozpoznawalne na scenach, stadionach i innych obiektach sportowych, przyznawane są od kilku lat. Były i są one swoistą odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie. Wśród argumentów dominowało to, że nagrodami burmistrza honorowani są uczniowie, podczas gdy pozytywny wizerunek miasta kreują też dorośli. Ustanowione więc zostały także nagrody burmistrza dla starszych, którzy swoją działalnością, umiejętnościami i talentem przyczyniają się do promocji miasta. Po ubiegłorocznej przerwie, kiedy to decydujący o przyznaniu nagrody radni uznali, że w Szczytnie zabrakło wyróżniających się artystów i sportowców, w tym roku laureatów nagród wyłoniono. Każdy z nich otrzymał 3 tysiące złotych. Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków odbyło się we wtorek, 30 maja, podczas sesji Rady Miejskiej.

 


Katarzyna "Stashka" Hain

 

 

– to urodzona w Szczytnie piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, której muzyka towarzyszy od dziecka. Jest dyplomowanym magistrem muzykologii. Gra na gitarze i fortepianie. Występowała w chórkach, które wspomagały takie gwiazdy jak: Ania Wyszkoni, Zakopower czy Kasia Cerekwicka.
W 2013 podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wzięła udział w konkursie SuperPremiery. W 2014 roku reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu „Baltic Song Festiwal" w Szwecji, gdzie zdobyła nagrodę Grand Prix i Nagrodę Publiczności. W styczniu 2020 roku zaśpiewała w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020".


Reklama

 


Od 2017 roku prowadzi w Szczytnie dziecięcy zespół wokalny MazurKids, którego próby odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Zespół niejednokrotnie gościł na antenach stacji radiowych i telewizyjnych, ma również na swoim koncie dwa teledyski. W 2018 i 2019 roku MazurKids wystąpił podczas „Dni i Nocy Szczytna".
W 2019 roku przygotowała nowy materiał na kolejną płytę. Nakręciła teledysk „Tylko sen", którego premiera odbyła się w lutym bieżącego roku. Stworzyła piosenkę, która będzie hymnem Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, zaplanowanych na wrzesień 2020 roku w Warszawie.
 


Rafał Kot - Góral z Mazur

 

 

 Urodzony w Szczytnie jeden z najlepszych zawodników biegów długodystansowych w Polsce, rozpoczął swoją przygodę z bieganiem w 2014 roku. Jego specjalnością są maratony i ultramaratony w najtrudniejszych górskich i zimowych odmianach. Swojemu zamiłowaniu do biegów górskich zawdzięcza pseudonim „Góral z Mazur".

 


Brał udział w Marriot Everest Run, czyli biegu po schodach na najwyższe piętro warszawskiego hotelu Marriot. W ciągu 24 godzin pokonał tę trasę 102 razy, tym samym dwukrotnie wbiegł na wysokość równą najwyższej górze świata Mount Everestowi. Podczas zeszłorocznych „Dni i Nocy Szczytna" został wpisany do Złotej Księgi jako osoba, która w szczególny sposób zasłużyła się dla rozwoju i promocji Szczytna.

 


W 2019 roku reprezentował Polskę w mistrzostwach świata w biegu 24-godzinnym we Francji. Przebiegł 251 km 398 m zajmując 14. miejsce spośród 205 zawodników. Po raz trzeci triumfował w Biegu 7 Szczytów (240 km.), który zgromadził 208. uczestników, poprawiając jednocześnie rekord trasy o blisko 2,5 godziny.

ReklamaPiotr Zembrzuski

 

urodził się w Szczytnie. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w szkole podstawowej od judo. W wieku 14 lat zaczął trenować karate. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jego największym sportowym osiągnięciem było zdobycie III miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów. W latach 1987-1989 członek Polskiej Kadry Narodowej.

 

 

Prezes Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Karate, Wiceprezes Polskiego Związku Karate Kontaktowego. W tym czasie jego podopieczni zdobyli blisko 90 medali imprez rangi mistrzowskiej. Jego największe osiągnięcia trenerskie to: 3 medale Mistrzostw Świata, 19 medali Mistrzostw Europy.

 


W 2017 roku, w Kazachstanie, przed Światową Komisją Egzaminacyjną WKO zdaje 5 dan. Tym samym otrzymuje tytuł SHIHAN, co w wolnym tłumaczeniu oznacza PROFESOR. Jest również trenerem I klasy Karate. W 2019 roku zawodnicy Profesora Karate zdobyli: złoty medal Mistrzostw Europy, 4 medale Mistrzostw Polski oraz dziesiątki medali i pucharów ma matach całego świata.
 Komentarze do artykułu

jANEK

Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

Mietek

W ubiegłym wieku pan Zenek wygrał w karty. A pan Piotr Zembrzuski zdał 5 dan. Super zasłużony ? Chyba w zeszłych latach. Już odebrał co miał odebrać. Bo mu się należało.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szynobus zderzył się samochodem dostawczym (foto)
  kurierka i wszystko jasne

  były kurier


  2020-12-04 16:22:48
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Do NIKT. No to zanalizujmy pokrotce 16 lat minionej wladzy. Na przyklad jeziora. 1. Uzyskanie przez miasto wladztwa nad nimi, o co sie poprzednicy nieudolnie i malo wytrwale starali, bardziej pozorujac dzialania niz je istotnie realizujac. 2. Wladztwo otworzylo droge do tego, by miasto moglo cokolwiek w nich i przy nich robic, a jeziora, glownie duze, mogly czemus pozytecznemu sluzyc. 3. Oczyszczenie wody: wymagalo najpierw przebudowy kolektorow tak, by kanaly burzowe nie wlewaly wszelkiego g. do jezior. Wczesniej, w efekcie roznych \"awarii\" tymi odplywami burzowymi szly do jezior poprodukcyjne scieki, m,.in. z browaru czy mleczarni. 4. Po likwidacji zrodel syfu zrzucanego do jezior przyszedl czas na oczyszczenie wody we wspolpracy z UWM - trwalo trzy lata. 5. Kiedy woda juz nadawala sie do uzytku - powstala plaza miejska i milo bylo (i jest) widziec gromady uszczesliwionych dzieciakow taplajacych sie w tej wodzie, czego Szczytno bylo pozbawione przez kilkadziesiat wczesniejszych lat. 6. Uporzadkowanie terenow nadjeziornych lacznie z budowa sciezki wokol wiekszego z akwenow (przy wspolpacy z gmina, jako ze spora czesc tej sciezki przez teren gminy prowadzi). Warto byloby spytac tych, ktorzy nieustannie i licznie z tej sciezki korzystaja, czy w ogole pamietaja, ze to dzielo Gorskiej od poczatku do konca. To tylko jeden z kierunkow dzialan, ktore poprzednia wladza konsekwentnie realizowala: byla wizja, byl cel i wytyczona droga do jego osiagniecia. ULICE. Czy osoby mieszkajace przy ul. Lwowskiej pamietaja co im powiedzial burmistrz Zuchowski, gdy zadali budowy tej ulicy? \"To nie nasze, to powiatowe. Nie mozemy, nie da sie\". A za Gorskiej \"sie dalo\": I Lwowska, i Moniuszki, Przemyslowa, itp., dzieki czemu w wielu przypadkach nie trzeba sie przebijac przez zatloczone centrum. TERMOMODERNIZACJE. Ktos pamieta jak wygladal i jaki ziab panowal w budynku MDK-u? Ze takiego remontu doczekaly tez m.in. budynek MOPS-u czy przedszkola przy Polnej? Jesli wiec dzis Mankowski szczyci sie dzialaniami w SP6 czy przedszkolu przy ul. Konopnickiej, to raczej nie powinien mowic ze nadrabia \"wieloletnie zaleglosci\", bo te akurat inwestycje byly juz przygotowane przez Gorska, jak zreszta znakomita wiekszosc innych, ktore sa obecnie realizowane - np. ruiny zamku. I w tym tempie mozna by dlugo... A ze ludzka pamiec jest dobra, lecz krotka... coz.

  pirania


  2020-12-04 14:48:03
 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  No i jeździj człowieku całe życie uczciwie, na trzeźwo, zgodnie z przepisami i ostrożnie - a raz takiego na drodze spotkasz i cię taki zabije.

  Kowal


  2020-12-03 19:15:54
 • Mega Paka dla Ratowników Medycznych
  To może by tak zamieścić przynajmniej loga - jeśli nie zdjęcia - Darczyńców. A nie tylko tego pana radnego, bo to nie jego pieniądze. Niestety to dość tania ustawka na plecach Ratowników i Darczyńców.

  Śmieszek


  2020-12-03 17:34:26
 • Nie żyje Witold Mocarski, pogrzeb w poniedziałek
  Spoczywają w pokoju promotorze.

  Andrzej


  2020-12-03 17:24:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Panie X-Men. Spośród 5. kandydatów startujących w wyborach na burmistrza w 2018 r. tylko 1. ujawnił swą \"polityczność\" - to był kandydat z PiS. \"Apolityczność\" wykazały komitety \"Z Górską dla Szczytna\", \"Wszystko dla Szczytna\", \"Aktywne Szczytno\". Wszystkie - także \"Razem dla mieszkańców\" - zostały zainfekowane działaczami powiązanymi bezpośrednio, lub pośrednio z konkretną partią polityczną (wiadomo, jaką). Wobec tego - obojętnie kto by zwyciężył: Gontarzewski, Wilczek, Lenard, czy Górska - każda z tych osób była tak czy owak afiliowana \"politycznie\" pod przykrywką apolitycznego komitetu wyborczego. W związku z tym wyrzucanie Burmistrzowi - jakikolwiek by nie był \"polityczności\" jest bzdurą. To tylko ujadanie z powodu braku dostępu do konfitur.

  Krajan


  2020-12-03 14:02:21
 • Bezdomni, kto i jak im pomoże?
  Chyba tylko matka Natura.

  Dziadek Mróz.


  2020-12-03 12:27:11
 • Premier: zamówiliśmy 45 mln dawek szczepionki; będą darmowe i dobrowolne; są widoki, by szczepienia rozpoczęły się od lutego
  Zobaczymy zainteresowanie tą szczepionką w Wielkiej Brytanii , tam już za tydzień będzie dostępna.

  Czy spadnie liczba zachorowań?.


  2020-12-03 12:21:55
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Panie Krajanie, co do apolityczność. Pani Górska startowała jawnie z ramienia PSL, a pan Mańkowski z komitetu \" Razem dla mieszkańców\" i udaje apolitycznego, czyżby się bał przed wyborami ujawnić swoje preferencje polityczne? Czy po prostu nie chciał grać z wyborcami w otwarte karty ?

  X-Men


  2020-12-03 09:25:47
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Do Krajana: No pewnie - wybierzmy samych swoich, radnych i burmistrza! Wtedy okaże się jak są apolityczni. Bo zanim zostaną wybrani - musza powstać komitety wyborcze - społeczne. No to wówczas ciężka praca dla zwykłego obywatela - szaraka: zdobyć podpisy, czyli przelecieć się po iluś domach, blokach, aby móc zarejestrować tenże komitet i tego kandydata. Trzeba też jakąś kasę na to wyłożyć, czyli poświęcić nie tylko czas, ale i pieniądze. A potem... Taka inicjatywa społeczna oczekuje spłaty długu: tu ulica, tam jezdnia, a gdzie indziej posadki i fuchy. I tak to jest. Każdy jest poszkodowany, jak nie załapie się na profity z władzy, lub przynajmniej jej okolic. Najłatwiej maja radni - jak już zostaną wybrani - to klamka zapadła - najwyżej ich drugi raz nie wybiorą - bo i tak już się najedli, czego mogli.

  Taki sobie czytelnik


  2020-12-02 19:45:55