Reklama


Reklama

Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)


W tym roku wyłoniono trzy osoby, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji miasta na arenie krajowej i nawet międzynarodowej, zdobywając laury w dziedzinie kultury i sportu. Za ubiegłoroczne osiągnięcia nagrody otrzymali: Katarzyna Hain – Stashka w dziedzinie kultury oraz sportowcy: Rafał Kot i Piotr Zembrzuski.Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe i kulturalne, dzięki którym Szczytno staje się rozpoznawalne na scenach, stadionach i innych obiektach sportowych, przyznawane są od kilku lat. Były i są one swoistą odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie. Wśród argumentów dominowało to, że nagrodami burmistrza honorowani są uczniowie, podczas gdy pozytywny wizerunek miasta kreują też dorośli. Ustanowione więc zostały także nagrody burmistrza dla starszych, którzy swoją działalnością, umiejętnościami i talentem przyczyniają się do promocji miasta. Po ubiegłorocznej przerwie, kiedy to decydujący o przyznaniu nagrody radni uznali, że w Szczytnie zabrakło wyróżniających się artystów i sportowców, w tym roku laureatów nagród wyłoniono. Każdy z nich otrzymał 3 tysiące złotych. Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków odbyło się we wtorek, 30 maja, podczas sesji Rady Miejskiej.

 


Katarzyna "Stashka" Hain

 

 

– to urodzona w Szczytnie piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, której muzyka towarzyszy od dziecka. Jest dyplomowanym magistrem muzykologii. Gra na gitarze i fortepianie. Występowała w chórkach, które wspomagały takie gwiazdy jak: Ania Wyszkoni, Zakopower czy Kasia Cerekwicka.
W 2013 podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wzięła udział w konkursie SuperPremiery. W 2014 roku reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu „Baltic Song Festiwal" w Szwecji, gdzie zdobyła nagrodę Grand Prix i Nagrodę Publiczności. W styczniu 2020 roku zaśpiewała w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020".


Reklama

 


Od 2017 roku prowadzi w Szczytnie dziecięcy zespół wokalny MazurKids, którego próby odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Zespół niejednokrotnie gościł na antenach stacji radiowych i telewizyjnych, ma również na swoim koncie dwa teledyski. W 2018 i 2019 roku MazurKids wystąpił podczas „Dni i Nocy Szczytna".
W 2019 roku przygotowała nowy materiał na kolejną płytę. Nakręciła teledysk „Tylko sen", którego premiera odbyła się w lutym bieżącego roku. Stworzyła piosenkę, która będzie hymnem Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, zaplanowanych na wrzesień 2020 roku w Warszawie.
 


Rafał Kot - Góral z Mazur

 

 

 Urodzony w Szczytnie jeden z najlepszych zawodników biegów długodystansowych w Polsce, rozpoczął swoją przygodę z bieganiem w 2014 roku. Jego specjalnością są maratony i ultramaratony w najtrudniejszych górskich i zimowych odmianach. Swojemu zamiłowaniu do biegów górskich zawdzięcza pseudonim „Góral z Mazur".

 


Brał udział w Marriot Everest Run, czyli biegu po schodach na najwyższe piętro warszawskiego hotelu Marriot. W ciągu 24 godzin pokonał tę trasę 102 razy, tym samym dwukrotnie wbiegł na wysokość równą najwyższej górze świata Mount Everestowi. Podczas zeszłorocznych „Dni i Nocy Szczytna" został wpisany do Złotej Księgi jako osoba, która w szczególny sposób zasłużyła się dla rozwoju i promocji Szczytna.

 


W 2019 roku reprezentował Polskę w mistrzostwach świata w biegu 24-godzinnym we Francji. Przebiegł 251 km 398 m zajmując 14. miejsce spośród 205 zawodników. Po raz trzeci triumfował w Biegu 7 Szczytów (240 km.), który zgromadził 208. uczestników, poprawiając jednocześnie rekord trasy o blisko 2,5 godziny.

ReklamaPiotr Zembrzuski

 

urodził się w Szczytnie. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w szkole podstawowej od judo. W wieku 14 lat zaczął trenować karate. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jego największym sportowym osiągnięciem było zdobycie III miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów. W latach 1987-1989 członek Polskiej Kadry Narodowej.

 

 

Prezes Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Karate, Wiceprezes Polskiego Związku Karate Kontaktowego. W tym czasie jego podopieczni zdobyli blisko 90 medali imprez rangi mistrzowskiej. Jego największe osiągnięcia trenerskie to: 3 medale Mistrzostw Świata, 19 medali Mistrzostw Europy.

 


W 2017 roku, w Kazachstanie, przed Światową Komisją Egzaminacyjną WKO zdaje 5 dan. Tym samym otrzymuje tytuł SHIHAN, co w wolnym tłumaczeniu oznacza PROFESOR. Jest również trenerem I klasy Karate. W 2019 roku zawodnicy Profesora Karate zdobyli: złoty medal Mistrzostw Europy, 4 medale Mistrzostw Polski oraz dziesiątki medali i pucharów ma matach całego świata.
 Komentarze do artykułu

jANEK

Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

Mietek

W ubiegłym wieku pan Zenek wygrał w karty. A pan Piotr Zembrzuski zdał 5 dan. Super zasłużony ? Chyba w zeszłych latach. Już odebrał co miał odebrać. Bo mu się należało.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04