Sobota, 24 Sierpień, Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Triathlon Szczytno - zachęca Anna Orzoł


W decydującą fazę wchodzą przygotowania i zapisy do kolejnej wyjątkowej sportowej imprezy w Szczytnie. Mowa o drugiej edycji wydarzenia o nazwie: Triathlon Szczytno, które odbędzie się 13-14 lipca. Z „Tygodnikiem Szczytno” swoimi doświadczeniem z pierwszej edycji dzieli się świetna biegaczka Anna Orzoł.Pomysłodawczynią tego sportowego wydarzenia jest znana polska olimpijka, mieszkająca od kilku lat w naszym powiecie Anna Jesień. Pani Anna specjalizowała się w biegach przez płotki. Ale jak widać, żadna dyscyplina sportowa nie jest jej obca. Dzięki niej sportowa mapa naszego powiatu została solidnie uatrakcyjniona.

 

- Zgłoszenia do drugiej edycji Triathlon Szczytno trwają od listopada i śmiało można powiedzieć, że frekwencja będzie duża – mówi Anna Jesień. - W tym roku zdecydowaliśmy się na rozszerzenie zawodów na dwa dni. Jest to spowodowane dodaniem kolejnego dystansu ¼ . W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział sporo zawodowców w związku z tym zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw ich potrzebom i wprowadzić trudniejszy wariant, dedykowany dla osób bardziej zaawansowanych.

 

W tej chwili są do wyboru trzy opcje:

1/16 DO (DO – dystans olimpijski) - 235 m pływania, 11 km jazdy na rowerze, 2,25 km biegu,

1/8 DO – 475 m, 22 km, 5,5 km,

1/4 DO – 950 m, 45 km, 10,5 km.

 

- Oczywiście nie zapominany o sztafetach, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Anna Jesień. - Liczymy w tym roku na znaczne zwiększenie liczby zespołów. Do udziału zostały zaproszone wszystkie służby mundurowe.

 

Triathlon Szczytno odbywa się w lipcu, czyli w pełni sezonu wakacyjnego. Organizatorzy nie zapomnieli od dzieciach. - W tym roku zapraszamy do rywalizacji w Duathlonie Rodzinnym – zachęca biegaczka. - Zespół składa się z rodzica i dziecka. Konkurencje to bieg, jazda na rowerze i ponownie bieg.

 

Przypominamy, że termin zgłoszeń upływa 23 czerwca. Wszystkich zapraszamy do udziału. Wszelkie informacje znajdują się na stronach internetowych:

http://triathlonszczytno.pl/

https://www.instagram.com/triathlon.szczytno/


https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/triathlon-cross-szczytno-2019.

 

 

O szczycieńskim triathlonie rozmawiamy z Anną Orzoł, uczestniczką ubiegłorocznej edycji imprezy.

 

Pani Anno, czy wcześniej startowała pani w tego typu zawodach?

 

Ubiegłoroczne zawody to był mój pierwszy triathlon w życiu. Wcześniej nie uczestnictwem w imprezie, która łączy bieganie, jazdę rowerem i pływanie.

 

Jakie są pani wrażenia? Było ciężko?

 

Dystans 1/16 jest do pokonania dla wszystkich pod warunkiem, że potrafi się pływać. Start i meta usytuowane były na plaży miejskiej, więc kibice byli bardzo blisko nas, co stworzyło megafajną rodzinną atmosferę.

 

Czy poleciłaby pani start w triathlonie innym, niezdecydowanym?

 

Myślę, że jeśli ktoś chce spróbować swoich sil w czymś trochę innym niż tylko bieganie powinien wystartować w triathlonie. Czasem boimy się, a że woda, że ciężki teren do pokonania rowerem itp. ale naprawdę nie ma się czego obawiać. Zarówno w wodzie, jak i na całej trasie czuwają ratownicy. Są czujni i uważni, na pewno pomogą każdemu, kto będzie potrzebował pomocy.

 

Pani debiut należał do udanych?

 

Tak, stanęłam na „pudle”, zajęłam drugie miejsce na dystansie 1/16 i to była fajna niespodzianka. Ogólnie cała impreza bardzo rodzinna, dużo fajnych nagród. Jeśli chodzi o pakiet startowy to był naprawdę „duży”, sporo ciekawych przydatnych gadżetów no i cudna torba 4F, która towarzyszy mi do dzisiaj. Na pewno w lipcu ponownie wezmę udział w triathlonie. Nie mogłabym zrezygnować ze startu w takiej imprezie w naszym mieście.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  I na wszystkich świętych _ cieplutko w foteliku z wirtualna świeczka przy grobie w aplikacji. Masakra!
  Autor: Ewa
  2019-08-23 19:36:46
 • Bandyci próbowali w Szczytnie wyprać brudne pieniądze (zdjęcia)
  Przyszpanowali sobie nasi Panowie policjanci, lał ale wy jesteście skuteczni, śmiechu warte
  Autor: Ja
  2019-08-23 15:54:56
 • Szczycieńskie artefakty pojadą do Działdowa?
  Monety, spinki, naczynia, no i jakieś inne - to nie wiem. Ale wielkie gabaryty to nie są. Dlaczego nie ma na to miejsca? Bo że muzeum w Szczytnie może nie mieć - w to uwierzę, ale muzeum w Olsztynie - to cztery tramwaje przejeżdżają wiadomo gdzie. A jeszcze ten refleks Pana Dyrektora: że ze względu na wagę dla lokalnej społeczności Pan Dyrektor gotowy jest przyjąć te wykopane rzeczy. Refleks, który nastąpił po interwencji Radnego Sejmiku Henryka Żuchowskiego. Oj, coś mi tu nie gra. Może Pan Dyrektor ma wstręty do archeologii po \"złotym pociągu\" ze Śląska?
  Autor: Krajan
  2019-08-23 14:58:54
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  A ja mam lepszy pomysł, poproszę nie o mapę (na której wykonanie trzeba poczekać kilka ładnych miesięcy, ciekawe kto za to ma zapłacić), a o stojaki na puste znicze, wyrzucane są one do koszy na śmieci setkami, a mogłyby posłużyć innej osobie. Po co zaśmiecać planetę, a osoby potrzebujące zaoszczędziłby niezłą kasę. Wystarczyłoby tylko kupić do nich nowe wkłady. Gdyby jakiś radny lub urzędnik (oczywiście z umocowaniem od burmistrza, za coś przecież kasę biorą) pofatygował się do zakładów zajmujących się obróbką metalu w Szczytnie i złożył im ofertę - wykonacie stojak, a możecie w zamian umieścić na nim reklamę, sądzę, że znalazłby się taki zakład, który by go wykonał.
  Autor: alibaba
  2019-08-23 14:50:20
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  To bardzo dobry pomysł. Takie wirtualne cmentarze z danymi, wg których można odszukać każdy grób, funkcjonują od dawna wielu miastach. Łatwiej jest to zrobić w przypadku cmentarzy komunalnych, niż parafialnych, ale takie też są. A chodzi nie tylko o znanych zmarłych - każdy zasługuje na to, by zapominalscy krewni mogli wreszcie okazać skruchę.
  Autor: Waga
  2019-08-23 13:12:29
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  O wiemod :)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-23 13:02:57
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  Człowieku (CIEKAWSKI) , jakie RODO? Weź się dokształć trochę. Masakra z tymi ludźmi. Piszą bzdury, a inni potem w to wierzą. Odrobinę myślenia. Samodzielnego.
  Autor: Idiotów nie sieją
  2019-08-23 12:41:06
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  A jak to się ma do RODO ?
  Autor: Ciekawski
  2019-08-23 12:00:59
 • Poszukiwany nie wytrzymał... sam zadzwonił na policję
  Cienias
  Autor: Rampage
  2019-08-23 11:44:04
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Śmieszek - a o który wątek chodzi? Jak to w \"ogórki\" ruszyłem kilka. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
  Autor: wiesław mądrzejowski
  2019-08-23 09:40:49