Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Triathlon Szczytno - zachęca Anna Orzoł


W decydującą fazę wchodzą przygotowania i zapisy do kolejnej wyjątkowej sportowej imprezy w Szczytnie. Mowa o drugiej edycji wydarzenia o nazwie: Triathlon Szczytno, które odbędzie się 13-14 lipca. Z „Tygodnikiem Szczytno” swoimi doświadczeniem z pierwszej edycji dzieli się świetna biegaczka Anna Orzoł.Pomysłodawczynią tego sportowego wydarzenia jest znana polska olimpijka, mieszkająca od kilku lat w naszym powiecie Anna Jesień. Pani Anna specjalizowała się w biegach przez płotki. Ale jak widać, żadna dyscyplina sportowa nie jest jej obca. Dzięki niej sportowa mapa naszego powiatu została solidnie uatrakcyjniona.

 

- Zgłoszenia do drugiej edycji Triathlon Szczytno trwają od listopada i śmiało można powiedzieć, że frekwencja będzie duża – mówi Anna Jesień. - W tym roku zdecydowaliśmy się na rozszerzenie zawodów na dwa dni. Jest to spowodowane dodaniem kolejnego dystansu ¼ . W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział sporo zawodowców w związku z tym zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw ich potrzebom i wprowadzić trudniejszy wariant, dedykowany dla osób bardziej zaawansowanych.

 

W tej chwili są do wyboru trzy opcje:

1/16 DO (DO – dystans olimpijski) - 235 m pływania, 11 km jazdy na rowerze, 2,25 km biegu,

1/8 DO – 475 m, 22 km, 5,5 km,

1/4 DO – 950 m, 45 km, 10,5 km.

 

- Oczywiście nie zapominany o sztafetach, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Anna Jesień. - Liczymy w tym roku na znaczne zwiększenie liczby zespołów. Do udziału zostały zaproszone wszystkie służby mundurowe.

 

Triathlon Szczytno odbywa się w lipcu, czyli w pełni sezonu wakacyjnego. Organizatorzy nie zapomnieli od dzieciach. - W tym roku zapraszamy do rywalizacji w Duathlonie Rodzinnym – zachęca biegaczka. - Zespół składa się z rodzica i dziecka. Konkurencje to bieg, jazda na rowerze i ponownie bieg.

 

Przypominamy, że termin zgłoszeń upływa 23 czerwca. Wszystkich zapraszamy do udziału. Wszelkie informacje znajdują się na stronach internetowych:

http://triathlonszczytno.pl/

https://www.instagram.com/triathlon.szczytno/


https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/triathlon-cross-szczytno-2019.

 

 

O szczycieńskim triathlonie rozmawiamy z Anną Orzoł, uczestniczką ubiegłorocznej edycji imprezy.

 

Pani Anno, czy wcześniej startowała pani w tego typu zawodach?

 

Ubiegłoroczne zawody to był mój pierwszy triathlon w życiu. Wcześniej nie uczestnictwem w imprezie, która łączy bieganie, jazdę rowerem i pływanie.

 

Jakie są pani wrażenia? Było ciężko?

 

Dystans 1/16 jest do pokonania dla wszystkich pod warunkiem, że potrafi się pływać. Start i meta usytuowane były na plaży miejskiej, więc kibice byli bardzo blisko nas, co stworzyło megafajną rodzinną atmosferę.

 

Czy poleciłaby pani start w triathlonie innym, niezdecydowanym?

 

Myślę, że jeśli ktoś chce spróbować swoich sil w czymś trochę innym niż tylko bieganie powinien wystartować w triathlonie. Czasem boimy się, a że woda, że ciężki teren do pokonania rowerem itp. ale naprawdę nie ma się czego obawiać. Zarówno w wodzie, jak i na całej trasie czuwają ratownicy. Są czujni i uważni, na pewno pomogą każdemu, kto będzie potrzebował pomocy.

 

Pani debiut należał do udanych?

 

Tak, stanęłam na „pudle”, zajęłam drugie miejsce na dystansie 1/16 i to była fajna niespodzianka. Ogólnie cała impreza bardzo rodzinna, dużo fajnych nagród. Jeśli chodzi o pakiet startowy to był naprawdę „duży”, sporo ciekawych przydatnych gadżetów no i cudna torba 4F, która towarzyszy mi do dzisiaj. Na pewno w lipcu ponownie wezmę udział w triathlonie. Nie mogłabym zrezygnować ze startu w takiej imprezie w naszym mieście.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48