Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Triathlon Szczytno - zachęca Anna Orzoł


W decydującą fazę wchodzą przygotowania i zapisy do kolejnej wyjątkowej sportowej imprezy w Szczytnie. Mowa o drugiej edycji wydarzenia o nazwie: Triathlon Szczytno, które odbędzie się 13-14 lipca. Z „Tygodnikiem Szczytno” swoimi doświadczeniem z pierwszej edycji dzieli się świetna biegaczka Anna Orzoł.Pomysłodawczynią tego sportowego wydarzenia jest znana polska olimpijka, mieszkająca od kilku lat w naszym powiecie Anna Jesień. Pani Anna specjalizowała się w biegach przez płotki. Ale jak widać, żadna dyscyplina sportowa nie jest jej obca. Dzięki niej sportowa mapa naszego powiatu została solidnie uatrakcyjniona.

 

- Zgłoszenia do drugiej edycji Triathlon Szczytno trwają od listopada i śmiało można powiedzieć, że frekwencja będzie duża – mówi Anna Jesień. - W tym roku zdecydowaliśmy się na rozszerzenie zawodów na dwa dni. Jest to spowodowane dodaniem kolejnego dystansu ¼ . W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział sporo zawodowców w związku z tym zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw ich potrzebom i wprowadzić trudniejszy wariant, dedykowany dla osób bardziej zaawansowanych.

 

W tej chwili są do wyboru trzy opcje:

1/16 DO (DO – dystans olimpijski) - 235 m pływania, 11 km jazdy na rowerze, 2,25 km biegu,

1/8 DO – 475 m, 22 km, 5,5 km,

1/4 DO – 950 m, 45 km, 10,5 km.

 

- Oczywiście nie zapominany o sztafetach, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Anna Jesień. - Liczymy w tym roku na znaczne zwiększenie liczby zespołów. Do udziału zostały zaproszone wszystkie służby mundurowe.

 

Triathlon Szczytno odbywa się w lipcu, czyli w pełni sezonu wakacyjnego. Organizatorzy nie zapomnieli od dzieciach. - W tym roku zapraszamy do rywalizacji w Duathlonie Rodzinnym – zachęca biegaczka. - Zespół składa się z rodzica i dziecka. Konkurencje to bieg, jazda na rowerze i ponownie bieg.

 

Przypominamy, że termin zgłoszeń upływa 23 czerwca. Wszystkich zapraszamy do udziału. Wszelkie informacje znajdują się na stronach internetowych:

http://triathlonszczytno.pl/

https://www.instagram.com/triathlon.szczytno/


https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/triathlon-cross-szczytno-2019.

 

 

O szczycieńskim triathlonie rozmawiamy z Anną Orzoł, uczestniczką ubiegłorocznej edycji imprezy.

 

Pani Anno, czy wcześniej startowała pani w tego typu zawodach?

 

Ubiegłoroczne zawody to był mój pierwszy triathlon w życiu. Wcześniej nie uczestnictwem w imprezie, która łączy bieganie, jazdę rowerem i pływanie.

 

Jakie są pani wrażenia? Było ciężko?

 

Dystans 1/16 jest do pokonania dla wszystkich pod warunkiem, że potrafi się pływać. Start i meta usytuowane były na plaży miejskiej, więc kibice byli bardzo blisko nas, co stworzyło megafajną rodzinną atmosferę.

 

Czy poleciłaby pani start w triathlonie innym, niezdecydowanym?

 

Myślę, że jeśli ktoś chce spróbować swoich sil w czymś trochę innym niż tylko bieganie powinien wystartować w triathlonie. Czasem boimy się, a że woda, że ciężki teren do pokonania rowerem itp. ale naprawdę nie ma się czego obawiać. Zarówno w wodzie, jak i na całej trasie czuwają ratownicy. Są czujni i uważni, na pewno pomogą każdemu, kto będzie potrzebował pomocy.

 

Pani debiut należał do udanych?

 

Tak, stanęłam na „pudle”, zajęłam drugie miejsce na dystansie 1/16 i to była fajna niespodzianka. Ogólnie cała impreza bardzo rodzinna, dużo fajnych nagród. Jeśli chodzi o pakiet startowy to był naprawdę „duży”, sporo ciekawych przydatnych gadżetów no i cudna torba 4F, która towarzyszy mi do dzisiaj. Na pewno w lipcu ponownie wezmę udział w triathlonie. Nie mogłabym zrezygnować ze startu w takiej imprezie w naszym mieście.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54