Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Tragedia wisiała na włosku


Do kolejnego niebezpiecznego incydentu z udziałem samochodu ciężarowego doszło w centrum Szczytna. Ładunek niebezpiecznie przesunął się na naczepie i zawisł jedynie na zabezpieczających pasach. - Gdyby nie czujność kierowcy mogłoby dojść tragedii – nie ma wątpliwości Zbigniew Orzoł, miejski radny, który powiadomił naszą redakcję o incydencie. - Aż boję się pomyśleć, co by się stało, gdyby ten ładunek spadł na chodnik.Kierowca jechał z Korpel ulicą Kościuszki. W pewnym momencie jego samochodem coś „szarpnęło”.

 

- Poczułem to wyraźnie – mówi kierowca. - Gdy zauważyłem co się dzieje zjechałem w ulicę Kasprowicza i bezpiecznie poczekałem na pomoc, aby raz jeszcze odpowiednio zabezpieczyć ładunek.

 


Reklama

Świadkiem zdarzenia był miejski radny Zbigniew Orzoł, który od lat walczy o poprawę bezpieczeństwa na drogach Szczytna oraz przed przejściami dla pieszych.

Reklama

 

- To już kolejny taki incydent, kilka tygodni temu naczepa wyładowana trocinami wywróciła się na ulicy Konopnickiej, cały ładunek poleciał na chodnik, na szczęście nie było wówczas tam młodzieży z pobliskiej szkoły, która licznie się tam zwykle gromadzi – opowiada. - Było to w obrębie przejścia dla pieszych. Mieliśmy szczęście, że nikt nie szedł. Teraz kolejny kolejny groźny przypadek. I kolejny raz mieliśmy szczęście. Pytanie tylko, jak długo szczęście będzie nam dopisywało. Czas najwyższy zająć się tym tematem na poważnie. Czekanie na obwodnicę nie wystarczy.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43