Reklama


Reklama

Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)


W piątek, 8 stycznia z Agencji Rezerw Materiałowych do szczycieńskiego szpitala trafił tomograf. Warte ponad 3,5 mln zł urządzenie stanęło w pobliżu wejścia do nowego skrzydła. Tomograf został dostarczony w gotowej pracowni mobilnej. Będzie głównie wykorzystywany przy diagnostyce osób zakażonych koronawirusem.Tomograf jest niezbędny do diagnostyki stanu płuc pacjentów covidowych – mówi Dominik Górski, zastępca dyrektora szpitala w Szczytnie. - Idealnie pokazuje obraz płuc i ułatwia wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

W tej chwili na oddziale covidowym szpitala w Szczytnie znajduje się około 40 pacjentów, w tym 10, którzy wymagają respiroterapii. Łącznie oddział może przyjąć 70 osób. Przy każdym łóżku jest dostępny respirator.

 

 

Przypomnijmy, że decyzją wojewody nowe skrzydło Powiatowego Szpitala w Szczytnie pod koniec ubiegłego roku stało się jedną z ważniejszych placówek w kraju do walki z Covid-19.


Reklama

 

- Cały czas staramy się zaopatrywać szpital tymczasowy w doskonały sprzęt, który skutecznie będzie ratował ludzkie życie – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - To efekt znakomitej współpracy z panem wojewodą.

 

Warte podkreślenia jest to, że pozostała część szpitala, czyli tak zwana "starsza część" działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

Reklama

 

 

Tomograf został dostarczony w gotowej pracowni mobilnej. Urządzenie waży łącznie około 14 ton. Aby je zdjąć z naczepy ciężarówki i postawić pod wejście do skrzydła szpitala użyto specjalistycznego dźwigu.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Pacjent

To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

Dr

Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

Spec

Zgadza się. Chiński produkt. Firma istnieje 10 lat na świecie. Nie sprawdzona na rynku europejskim. Kolejny eksperyment na żywym organizmie... ręce opadają.

Technik

Do \"lekarza\"- chcialem Panu powiedzieć że większość tomografów komputerowych jest chińskiej produkcji . Koszt jego produkcji jest tam po prostu o wiele niższy niż w innych krajach. A co do firmy to aparat jest bardzo dobrej jakości i na pewno pomoże mieszkańcom Szczytna w walce z Covid19.

Lekarz

Super że szpital otrzymał nowy sprzęt. Zastanawiam się jednak jakiej produkcji jest ten sprzęt? Czy dobrze widzę nazwę na zdjęciu, że to jakiś chiński produkt?

obserwator

Brawo! Widze jakas nowa firme? United Imaging?

Julek

Tomograf pomoże ratować życie chorych na kowid ...hahaha...co za debil wymyśla takie głupie nagłówki :D chorych na grypę też ratowały tomografy?

Nietzsche

A cóż takiego nasz psl-owski włodarz wywinął?

dr

Panie Starosto, czy po swoim wyczynie nie wstydzi się Pan pokazywać ludziom?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze