Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)


W piątek, 8 stycznia z Agencji Rezerw Materiałowych do szczycieńskiego szpitala trafił tomograf. Warte ponad 3,5 mln zł urządzenie stanęło w pobliżu wejścia do nowego skrzydła. Tomograf został dostarczony w gotowej pracowni mobilnej. Będzie głównie wykorzystywany przy diagnostyce osób zakażonych koronawirusem.Tomograf jest niezbędny do diagnostyki stanu płuc pacjentów covidowych – mówi Dominik Górski, zastępca dyrektora szpitala w Szczytnie. - Idealnie pokazuje obraz płuc i ułatwia wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

W tej chwili na oddziale covidowym szpitala w Szczytnie znajduje się około 40 pacjentów, w tym 10, którzy wymagają respiroterapii. Łącznie oddział może przyjąć 70 osób. Przy każdym łóżku jest dostępny respirator.

 

 

Przypomnijmy, że decyzją wojewody nowe skrzydło Powiatowego Szpitala w Szczytnie pod koniec ubiegłego roku stało się jedną z ważniejszych placówek w kraju do walki z Covid-19.


Reklama

 

- Cały czas staramy się zaopatrywać szpital tymczasowy w doskonały sprzęt, który skutecznie będzie ratował ludzkie życie – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - To efekt znakomitej współpracy z panem wojewodą.

 

Warte podkreślenia jest to, że pozostała część szpitala, czyli tak zwana "starsza część" działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

Reklama

 

 

Tomograf został dostarczony w gotowej pracowni mobilnej. Urządzenie waży łącznie około 14 ton. Aby je zdjąć z naczepy ciężarówki i postawić pod wejście do skrzydła szpitala użyto specjalistycznego dźwigu.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Pacjent

To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

Dr

Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

Spec

Zgadza się. Chiński produkt. Firma istnieje 10 lat na świecie. Nie sprawdzona na rynku europejskim. Kolejny eksperyment na żywym organizmie... ręce opadają.

Technik

Do \"lekarza\"- chcialem Panu powiedzieć że większość tomografów komputerowych jest chińskiej produkcji . Koszt jego produkcji jest tam po prostu o wiele niższy niż w innych krajach. A co do firmy to aparat jest bardzo dobrej jakości i na pewno pomoże mieszkańcom Szczytna w walce z Covid19.

Lekarz

Super że szpital otrzymał nowy sprzęt. Zastanawiam się jednak jakiej produkcji jest ten sprzęt? Czy dobrze widzę nazwę na zdjęciu, że to jakiś chiński produkt?

obserwator

Brawo! Widze jakas nowa firme? United Imaging?

Julek

Tomograf pomoże ratować życie chorych na kowid ...hahaha...co za debil wymyśla takie głupie nagłówki :D chorych na grypę też ratowały tomografy?

Nietzsche

A cóż takiego nasz psl-owski włodarz wywinął?

dr

Panie Starosto, czy po swoim wyczynie nie wstydzi się Pan pokazywać ludziom?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama