Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

To się nazywa uraz do samochodów, 52-latek zniszczył 4 auta


52-latek ze Szczytna odpowie przed sądem za zniszczenie audi oraz uszkodzenie mercedesa, chryslera i passata. Mężczyzna niezadowolony był z faktu, iż przed jego posesją jakiś kierowca zaparkował swoje auto. Dlatego wyładować swoją złość na samochodzie. 52-latek przy użyciu metalowego narzędzia powybijał w pojeździe szyby, stłukł lampy, wybił otwór w pokrywie bagażnika oraz połamał obudowy lusterek zewnętrznych. Na koniec poszedł do piwnicy, przyniósł wiaderko popiołu i wysypał go na siedzenia Audi. Miesiąc później ten sam mężczyzna dopuścił się podobnego czynu. Tym razem na jego drodze stanął mercedes, chrysler i passat.Do pierwszego ataku na samochód doszło 11 lutego. O zdarzeniu policjantów powiadomił 18-letni kierowca.

 

- Mężczyzna oświadczył, że zaparkował swój pojazd na jednej z ulicy, która położona jest na terenie miasta i poszedł w odwiedziny do swojego znajomego. Gdy po paru godzinach wrócił, zauważył, że jego pojazd posiada liczne zniszczenia – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 

Szczycieńscy funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastali 18-latka i jego samochód, który posiadał wybitą tylną szybę, stłuczone obie lampy tylne, wybity otwór w pokrywie bagażnika orz połamane części obudowy lusterek zewnętrznych. Okazało się, że sprawca zniszczenia mienia nie poprzestał na tym. Wewnątrz pojazdu mundurowi ujawnili również rozsypany na siedzeniach popiół.


Reklama

 

Szczycieńscy mundurowi ustalili również, że ten sam mężczyzna 13 marca 2021r. ponownie dopuścił się podobnych czynów. Działając w krótkich odstępach czasu dokonał uszkodzenia kolejnych trzech pojazdów zaparkowanych na jednym z parkingów przy ulicy Sobieszczańskiego w Szczytnie. Tym razem na jego drodze stanął mercedes, chrysler i passat.

 

52-latek w pojeździe marki Mercedes Sprinter wybił dwie lampy tylne oraz wgniótł uchwyt ich mocowania. Umyślnie uszkodził również zaparkowanego obok chryslera poprzez zbicie tylnego lewego klosza i passata, w którym uszkodził prawy tylny klosz.

 

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności zatrzymali do tej sprawy 52-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do tego, że zniszczył zaparkowane przed jego posesją Audi, które jak oświadczył „miało blokować mu dojazd do bramy wjazdowej”. 52-latek usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia cudzego mienia.

Reklama

 

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 52-latek odpowie również za popełnione wykroczenia dotyczące uszkodzenie pojazdów na ulicy Sobieszyńskiego w Szczytnie. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń art. 124§ 1. Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda ta nie przekracza kwoty 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo karze grzywny.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Marek

a niech buli pi.. psychol.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Kocie łby zastąpi kostka
  parodia

  śmiechu warte


  2021-09-28 09:08:03
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  \"Zwróciliśmy się do trzech firm artystycznych więc potrzebujemy więcej kasy\"

  kradziej


  2021-09-28 09:01:13
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Palący problem. Jak chce to niech sobie stawia tylko niech sam pokryje koszty.

  karierowicz


  2021-09-28 08:58:38
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dobra inicjatywa. To, że mieszkańcy się burzą jest efektem braku wiedzy co do życia. Braki sięgają sprzed 89 roku. Więc jeszcze 3 pokolenia jak zmienią swoją mentalność względem życia. Niedługo ich pomniki oglądać będziemy. Co do godności należy się ona każdemu! Co do bólu kobiet droga jest tylko jedna terapia i wsparcie męża, którego w większości te kobiety nie mają.

  Mieszkaniec


  2021-09-28 08:29:14
 • Dwie groźne kolizje, policja apeluje o ostrożność (zdjęcia)
  Trzy ,droga Dżwiersztyny-Dybowo wyjście z zakrętu przy torach kolejowych ,zaliczony rów przydrożny.

  !


  2021-09-28 08:16:49
 • Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)
  Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

  marian


  2021-09-28 06:57:52
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Coś mi się wydaje, że tu ktoś resztki rozumu utracił? Jak się nie ma nic sensownego do zaoferowania, to trzeba palnąć cokolwiek, byle było o mnie głośno. Niech ludziska mają temat zastępczy!!!

  Taki jeden


  2021-09-27 21:24:49
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Odeszli od zdrowych zmysłów i tyle. Szczególnie ten pan.

  Jack


  2021-09-27 21:16:19
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Tego murala w ogóle nie powinno być. Dziwię się, że szkoła imienia Fryderyka Chopina zgodziła się na to. Chopin w swojej epoce był awangardą w przeciwieństwie do Klenczona - wtórnika.

  Taki sobie czytelnik


  2021-09-27 19:47:32
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Oszałamiający tysiąc złotych nie podziałał na wyobraźnię artystów

  Szczytnianin


  2021-09-27 18:22:54