Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

To się nazywa „miłość” do... audi


20-latek z gminy Szczytno nie mógł pogodzić się z utratą pierwszego i wymarzonego audi. Choć samochód został sprzedany i użytkowali go już inni właściciele, mężczyzna usilnie próbował go „odzyskać”. 26 kwietnia, przy użyciu kluczyków zapasowych, próbował go ukraść z terenu jednej z posesji położonej w gminie Jedwabno. Gdy to mu się nie udało, w złości próbował zastraszyć 39-letnią właścicielkę, kierując wobec niej groźby uszkodzenia ciała. Jego determinacja była tak ogromna, że w minioną wtorek (24.08.21r.) ukradł jednak audi. Długo się jednak nim nie nacieszył. Został zatrzymany. Usłyszał zarzuty i niebawem stanie przed sądem.W miniony wtorek (24.08.21r.) około godz. 03:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji położonej w gminie Jedwabno, doszło do kradzieży pojazdu marki Audi.

 

- Przybyli na miejsce zgłoszenia mundurowi ustalili, iż właścicielką pojazdu jest 39-letnia mieszkanka gminy Jedwabno - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Kobieta powiedziała, że około godz. 02:50 usłyszała dźwięk dynamicznie odjeżdżającego pojazdu, po czym wyjrzała przez okno i zauważyła, że na posesji nie ma jej samochodu. 39-latka dodała, że co prawda nie widziała całego zajścia, ale na pewno zdarzenie to zarejestrował monitoring, który posiada na podwórku.

 

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych potwierdzili, że kradzieży tej mógł dokonać 20-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który był poprzednim właścicielem audi. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna prawdopodobnie posiadał klucze zapasowe do pojazdu, dzięki czemu nie musiał się trudzić przy jego otwarciu.


Reklama

 

- W dniu 26.08.21r. parę minut po godzinie 03:00 na ulicy S. Moniuszki w Szczytnie policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi - mówi sierżant Cyganiuk. - Mundurowi w trakcie legitymowania ustalili, iż wśród pasażerów znajduje się 20-latek będący w zainteresowaniu szczycieńskich kryminalnych. Mężczyzna podejrzewany był o dokonanie kradzież Audi, dlatego został zatrzymany i doprowadzony do szczycieńskiej komendy.

 

W trakcie gromadzenia materiału dowodowego przeciwko 20-latkowi, szczycieńscy śledczy ustalili, że w dniu 26 kwietnia br. ten sam mężczyzna usiłował już raz dokonać kradzieży tego samego pojazdu, jednak spłoszył się obecnością właścicieli posesji. Ponadto w tym samym dniu miał kierować groźby uszkodzenia ciała 39-latki, co wzbudziło w niej uzasadnioną obawę ich spełnienia.

Reklama

 

20-letni mieszkaniec gminy Szczytno usłyszał łącznie trzy zarzuty. Zarzut usiłowania kradzieży pojazdu marki Audi, zarzut kierowania gróźb karalnych wobec właścicielki samochodu oraz zarzut dokonania zaboru w celu przywłaszczenia ww. samochodu.

 

W dniu 26.08.21r. szczycieńscy kryminalni na terenie jednego z kompleksów leśnych położonych w gminie Wielbark odnaleźli i zabezpieczyli skradziony pojazd, który niebawem wróci do właścicieli.

 

KPP Szczytno/ip

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama