Reklama


Reklama

To są bzdury! To pan opowiada bzdury!


Takich emocji i wzajemnych oskarżeń na sesji w Dźwierzutach już dawno nie było. Wywołało je absolutorium. Co ciekawe, obie strony używały identycznego argumentu. Radny Kazimierz Malik: - To są bzdury. Wójt Marianna Szydlik – To pan opowiada bzdury!Potężną falę emocji wywołał swoim wystąpieniem radny Kazimierz Malik. Głos zabrał tuż przed głosowaniem nad absolutorium dla wójt Marianny Szydlik.

- Mimo spięcia budżetu, gdzie dochody równoważą się z wydatkami, to muszę powiedzieć, że osiągnięcia pani wójt w tej materii są znikome – próbował przekonać radnych. - A to dlatego, że budżet naszej gminy był mało rozwojowy, opracowany na przetrwanie. Prowadziła pani politykę stagnacji, marazmu i doszukiwania się błędów u poprzednika. Rok 2016 minął śród sloganów takich jak „haniebne”, „karygodne”, czy „kryminogenne”.

 

Radny zarzucał wójt Szydlik, że gmina jest źle zarządzana, drogi są w opłakanym stanie. - Jestem radnym i sołtysem od ponad 20 lat i takiego stanu nie pamiętam – mówił Malik. - Wydaje się mnóstwo pieniędzy na audyty, aby szukać dziury w całym i haków na poprzedników zamiast lokować te pieniądze w tak potrzebne inwestycje w naszej gminie. Uważam, że jest to przejadanie budżetu i jestem przeciwny udzieleniu absolutoriom pani wójt.

 

Nerwówka w parze z pyskówką

W tym momencie wójt Szydlik nie wytrzymała.

- Pan ma czelność mówić, że wszystko za pana czasów było ok? - pytała emocjonalnie. - To wy zostawiliście tę gminę w ruinie. Laurentowo się sypie, pozostałe stacje uzdatniania wody się sypią. Wstydziłby się pan opowiadać takie rzeczy.


Reklama

Wójt Szydlik przytoczyła też zapisy audytu dotyczącego parku w Dźwierzutach. - Jest to opinia rzeczoznawcy sądowego – mówiła. - Stwierdził wyraźnie. Kładki są do rozebrania, bo nie nadają się, ścieżki wykonane są niewłaściwie i my mamy za to zapłacić? Już pan Wierzuk zapłacił za studnię, która kosztowała 65 tys. I pan ma mi czelność mówić panie Malik, że ja nie gospodaruję właściwie pieniędzmi? To jest po prostu kpina. Teraz powiem panu jeszcze jedno a propos dróg. Pan mówi, że teraz drogi są kiepskie? Tak? Kiepskie są? A za waszych czasów kiedy był sypany piach? Przed wyborami. Pan Wierzuk przed wyborami zawiózł kostkę brukową do Kałęczyna później ją zabrał, bo się pogniewał, tak? A dziś tę drogę to my zrobiliśmy.

 

Emocje zaczęły udzielać się wszystkim, bo w słowo wójtowej chciał wejść i Malik, i obecny w sali Czesław Wierzuk, były wójt gminy. A co zrobiła wójt Szydlik? Ostro powiedziała:

- Ja panu nie przeszkadzałam. Niech pan siedzi! Nie życzę sobie, aby pan pod moim adresem wypowiadał takie oszczerstwa.

 

Kto bardziej napaskudził?

 

Chwilę później radny i wójt wytoczyli przeciw sobie „jarmarczne działa”:

Malik: - To są po postu bzdury.

Reklama

Szydlik. - To pan opowiada bzdury.

Swoje „trzy gorsze” dorzucił radny Andrzej Czechowski: - Pan radny Malik czepia się drobnych rzeczy i w ten sposób chce zatrzeć sprawy, które śmierdzą prokuratorem. Przeglądał pan ekspertyzy budowlane sali gimnastycznej, przeglądał pan, czy nie? Sala kosztowała ponad 2 miliony złotych, a pełna jest wad. O tym gadajmy, a nie o jakichś drobnostkach.

Czechowskiego wsparła wójt Szydlik: - Wykonawcy (hali – przypis redakcji) jasno powiedzieli podczas ostatniego spotkania, dlaczego jest taki stan rzeczy, bo miało być robione tanio i szybko przed wyborami.

 

Nosek utarł nosa Wierzukowi

 

Głos zabrać chciał też były wójt Wierzuk, ale przewodniczący rady Arkadiusz Nosek mu na to nie pozwolił. - Jest pan radnym powiatowym, my nie przychodzimy, nie przeszkadzamy wam.

Po tej ostrej wymianie zdań przyszła pora na głosowanie nad absolutorium. 11 radnych było za udzieleniem absolutorium, a 3 wstrzymało się od głosu.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Pub w browarze z piwem Jurand już w przyszłym roku! (zdjęcia)
  A do takiej ruiny doprowadzili niemcy, który byli wcześniejszymi właścicielami browaru. Wycisnęli ile się dało z zakładu rozlewając wódkę i likiery a na koniec uciekli do niemiec.

  doradca


  2020-12-05 15:14:50
 • Warstwy sposobem na przetrwanie zimy!
  A w Mrągowie lodowisko jest.

  Łyżwa


  2020-12-05 08:45:02
 • Ma szczęście do nietypowych interwencji i jest dumna z tego, że nosi mundur
  To nie jest szczęście do nietypowych interwencji tylko nietypowe zaangażowanie w pracę! Brawo Lidka! Tak trzymaj! Równaj w górę!

  Brawo!


  2020-12-04 21:56:35
 • Szynobus zderzył się samochodem dostawczym (foto)
  kurierka i wszystko jasne

  były kurier


  2020-12-04 16:22:48
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Do NIKT. No to zanalizujmy pokrotce 16 lat minionej wladzy. Na przyklad jeziora. 1. Uzyskanie przez miasto wladztwa nad nimi, o co sie poprzednicy nieudolnie i malo wytrwale starali, bardziej pozorujac dzialania niz je istotnie realizujac. 2. Wladztwo otworzylo droge do tego, by miasto moglo cokolwiek w nich i przy nich robic, a jeziora, glownie duze, mogly czemus pozytecznemu sluzyc. 3. Oczyszczenie wody: wymagalo najpierw przebudowy kolektorow tak, by kanaly burzowe nie wlewaly wszelkiego g. do jezior. Wczesniej, w efekcie roznych \"awarii\" tymi odplywami burzowymi szly do jezior poprodukcyjne scieki, m,.in. z browaru czy mleczarni. 4. Po likwidacji zrodel syfu zrzucanego do jezior przyszedl czas na oczyszczenie wody we wspolpracy z UWM - trwalo trzy lata. 5. Kiedy woda juz nadawala sie do uzytku - powstala plaza miejska i milo bylo (i jest) widziec gromady uszczesliwionych dzieciakow taplajacych sie w tej wodzie, czego Szczytno bylo pozbawione przez kilkadziesiat wczesniejszych lat. 6. Uporzadkowanie terenow nadjeziornych lacznie z budowa sciezki wokol wiekszego z akwenow (przy wspolpacy z gmina, jako ze spora czesc tej sciezki przez teren gminy prowadzi). Warto byloby spytac tych, ktorzy nieustannie i licznie z tej sciezki korzystaja, czy w ogole pamietaja, ze to dzielo Gorskiej od poczatku do konca. To tylko jeden z kierunkow dzialan, ktore poprzednia wladza konsekwentnie realizowala: byla wizja, byl cel i wytyczona droga do jego osiagniecia. ULICE. Czy osoby mieszkajace przy ul. Lwowskiej pamietaja co im powiedzial burmistrz Zuchowski, gdy zadali budowy tej ulicy? \"To nie nasze, to powiatowe. Nie mozemy, nie da sie\". A za Gorskiej \"sie dalo\": I Lwowska, i Moniuszki, Przemyslowa, itp., dzieki czemu w wielu przypadkach nie trzeba sie przebijac przez zatloczone centrum. TERMOMODERNIZACJE. Ktos pamieta jak wygladal i jaki ziab panowal w budynku MDK-u? Ze takiego remontu doczekaly tez m.in. budynek MOPS-u czy przedszkola przy Polnej? Jesli wiec dzis Mankowski szczyci sie dzialaniami w SP6 czy przedszkolu przy ul. Konopnickiej, to raczej nie powinien mowic ze nadrabia \"wieloletnie zaleglosci\", bo te akurat inwestycje byly juz przygotowane przez Gorska, jak zreszta znakomita wiekszosc innych, ktore sa obecnie realizowane - np. ruiny zamku. I w tym tempie mozna by dlugo... A ze ludzka pamiec jest dobra, lecz krotka... coz.

  pirania


  2020-12-04 14:48:03
 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  No i jeździj człowieku całe życie uczciwie, na trzeźwo, zgodnie z przepisami i ostrożnie - a raz takiego na drodze spotkasz i cię taki zabije.

  Kowal


  2020-12-03 19:15:54
 • Mega Paka dla Ratowników Medycznych
  To może by tak zamieścić przynajmniej loga - jeśli nie zdjęcia - Darczyńców. A nie tylko tego pana radnego, bo to nie jego pieniądze. Niestety to dość tania ustawka na plecach Ratowników i Darczyńców.

  Śmieszek


  2020-12-03 17:34:26
 • Nie żyje Witold Mocarski, pogrzeb w poniedziałek
  Spoczywają w pokoju promotorze.

  Andrzej


  2020-12-03 17:24:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Panie X-Men. Spośród 5. kandydatów startujących w wyborach na burmistrza w 2018 r. tylko 1. ujawnił swą \"polityczność\" - to był kandydat z PiS. \"Apolityczność\" wykazały komitety \"Z Górską dla Szczytna\", \"Wszystko dla Szczytna\", \"Aktywne Szczytno\". Wszystkie - także \"Razem dla mieszkańców\" - zostały zainfekowane działaczami powiązanymi bezpośrednio, lub pośrednio z konkretną partią polityczną (wiadomo, jaką). Wobec tego - obojętnie kto by zwyciężył: Gontarzewski, Wilczek, Lenard, czy Górska - każda z tych osób była tak czy owak afiliowana \"politycznie\" pod przykrywką apolitycznego komitetu wyborczego. W związku z tym wyrzucanie Burmistrzowi - jakikolwiek by nie był \"polityczności\" jest bzdurą. To tylko ujadanie z powodu braku dostępu do konfitur.

  Krajan


  2020-12-03 14:02:21
 • Bezdomni, kto i jak im pomoże?
  Chyba tylko matka Natura.

  Dziadek Mróz.


  2020-12-03 12:27:11