Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

To są bzdury! To pan opowiada bzdury!


Takich emocji i wzajemnych oskarżeń na sesji w Dźwierzutach już dawno nie było. Wywołało je absolutorium. Co ciekawe, obie strony używały identycznego argumentu. Radny Kazimierz Malik: - To są bzdury. Wójt Marianna Szydlik – To pan opowiada bzdury!Potężną falę emocji wywołał swoim wystąpieniem radny Kazimierz Malik. Głos zabrał tuż przed głosowaniem nad absolutorium dla wójt Marianny Szydlik.

- Mimo spięcia budżetu, gdzie dochody równoważą się z wydatkami, to muszę powiedzieć, że osiągnięcia pani wójt w tej materii są znikome – próbował przekonać radnych. - A to dlatego, że budżet naszej gminy był mało rozwojowy, opracowany na przetrwanie. Prowadziła pani politykę stagnacji, marazmu i doszukiwania się błędów u poprzednika. Rok 2016 minął śród sloganów takich jak „haniebne”, „karygodne”, czy „kryminogenne”.

 

Radny zarzucał wójt Szydlik, że gmina jest źle zarządzana, drogi są w opłakanym stanie. - Jestem radnym i sołtysem od ponad 20 lat i takiego stanu nie pamiętam – mówił Malik. - Wydaje się mnóstwo pieniędzy na audyty, aby szukać dziury w całym i haków na poprzedników zamiast lokować te pieniądze w tak potrzebne inwestycje w naszej gminie. Uważam, że jest to przejadanie budżetu i jestem przeciwny udzieleniu absolutoriom pani wójt.

 

Nerwówka w parze z pyskówką

W tym momencie wójt Szydlik nie wytrzymała.

- Pan ma czelność mówić, że wszystko za pana czasów było ok? - pytała emocjonalnie. - To wy zostawiliście tę gminę w ruinie. Laurentowo się sypie, pozostałe stacje uzdatniania wody się sypią. Wstydziłby się pan opowiadać takie rzeczy.


Reklama

Wójt Szydlik przytoczyła też zapisy audytu dotyczącego parku w Dźwierzutach. - Jest to opinia rzeczoznawcy sądowego – mówiła. - Stwierdził wyraźnie. Kładki są do rozebrania, bo nie nadają się, ścieżki wykonane są niewłaściwie i my mamy za to zapłacić? Już pan Wierzuk zapłacił za studnię, która kosztowała 65 tys. I pan ma mi czelność mówić panie Malik, że ja nie gospodaruję właściwie pieniędzmi? To jest po prostu kpina. Teraz powiem panu jeszcze jedno a propos dróg. Pan mówi, że teraz drogi są kiepskie? Tak? Kiepskie są? A za waszych czasów kiedy był sypany piach? Przed wyborami. Pan Wierzuk przed wyborami zawiózł kostkę brukową do Kałęczyna później ją zabrał, bo się pogniewał, tak? A dziś tę drogę to my zrobiliśmy.

 

Emocje zaczęły udzielać się wszystkim, bo w słowo wójtowej chciał wejść i Malik, i obecny w sali Czesław Wierzuk, były wójt gminy. A co zrobiła wójt Szydlik? Ostro powiedziała:

- Ja panu nie przeszkadzałam. Niech pan siedzi! Nie życzę sobie, aby pan pod moim adresem wypowiadał takie oszczerstwa.

 

Kto bardziej napaskudził?

 

Chwilę później radny i wójt wytoczyli przeciw sobie „jarmarczne działa”:

Malik: - To są po postu bzdury.

Reklama

Szydlik. - To pan opowiada bzdury.

Swoje „trzy gorsze” dorzucił radny Andrzej Czechowski: - Pan radny Malik czepia się drobnych rzeczy i w ten sposób chce zatrzeć sprawy, które śmierdzą prokuratorem. Przeglądał pan ekspertyzy budowlane sali gimnastycznej, przeglądał pan, czy nie? Sala kosztowała ponad 2 miliony złotych, a pełna jest wad. O tym gadajmy, a nie o jakichś drobnostkach.

Czechowskiego wsparła wójt Szydlik: - Wykonawcy (hali – przypis redakcji) jasno powiedzieli podczas ostatniego spotkania, dlaczego jest taki stan rzeczy, bo miało być robione tanio i szybko przed wyborami.

 

Nosek utarł nosa Wierzukowi

 

Głos zabrać chciał też były wójt Wierzuk, ale przewodniczący rady Arkadiusz Nosek mu na to nie pozwolił. - Jest pan radnym powiatowym, my nie przychodzimy, nie przeszkadzamy wam.

Po tej ostrej wymianie zdań przyszła pora na głosowanie nad absolutorium. 11 radnych było za udzieleniem absolutorium, a 3 wstrzymało się od głosu.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze