Sobota, 24 Sierpień, Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

To są bzdury! To pan opowiada bzdury!


Takich emocji i wzajemnych oskarżeń na sesji w Dźwierzutach już dawno nie było. Wywołało je absolutorium. Co ciekawe, obie strony używały identycznego argumentu. Radny Kazimierz Malik: - To są bzdury. Wójt Marianna Szydlik – To pan opowiada bzdury!Potężną falę emocji wywołał swoim wystąpieniem radny Kazimierz Malik. Głos zabrał tuż przed głosowaniem nad absolutorium dla wójt Marianny Szydlik.

- Mimo spięcia budżetu, gdzie dochody równoważą się z wydatkami, to muszę powiedzieć, że osiągnięcia pani wójt w tej materii są znikome – próbował przekonać radnych. - A to dlatego, że budżet naszej gminy był mało rozwojowy, opracowany na przetrwanie. Prowadziła pani politykę stagnacji, marazmu i doszukiwania się błędów u poprzednika. Rok 2016 minął śród sloganów takich jak „haniebne”, „karygodne”, czy „kryminogenne”.

 

Radny zarzucał wójt Szydlik, że gmina jest źle zarządzana, drogi są w opłakanym stanie. - Jestem radnym i sołtysem od ponad 20 lat i takiego stanu nie pamiętam – mówił Malik. - Wydaje się mnóstwo pieniędzy na audyty, aby szukać dziury w całym i haków na poprzedników zamiast lokować te pieniądze w tak potrzebne inwestycje w naszej gminie. Uważam, że jest to przejadanie budżetu i jestem przeciwny udzieleniu absolutoriom pani wójt.

 

Nerwówka w parze z pyskówką

W tym momencie wójt Szydlik nie wytrzymała.

- Pan ma czelność mówić, że wszystko za pana czasów było ok? - pytała emocjonalnie. - To wy zostawiliście tę gminę w ruinie. Laurentowo się sypie, pozostałe stacje uzdatniania wody się sypią. Wstydziłby się pan opowiadać takie rzeczy.

Wójt Szydlik przytoczyła też zapisy audytu dotyczącego parku w Dźwierzutach. - Jest to opinia rzeczoznawcy sądowego – mówiła. - Stwierdził wyraźnie. Kładki są do rozebrania, bo nie nadają się, ścieżki wykonane są niewłaściwie i my mamy za to zapłacić? Już pan Wierzuk zapłacił za studnię, która kosztowała 65 tys. I pan ma mi czelność mówić panie Malik, że ja nie gospodaruję właściwie pieniędzmi? To jest po prostu kpina. Teraz powiem panu jeszcze jedno a propos dróg. Pan mówi, że teraz drogi są kiepskie? Tak? Kiepskie są? A za waszych czasów kiedy był sypany piach? Przed wyborami. Pan Wierzuk przed wyborami zawiózł kostkę brukową do Kałęczyna później ją zabrał, bo się pogniewał, tak? A dziś tę drogę to my zrobiliśmy.


 

Emocje zaczęły udzielać się wszystkim, bo w słowo wójtowej chciał wejść i Malik, i obecny w sali Czesław Wierzuk, były wójt gminy. A co zrobiła wójt Szydlik? Ostro powiedziała:

- Ja panu nie przeszkadzałam. Niech pan siedzi! Nie życzę sobie, aby pan pod moim adresem wypowiadał takie oszczerstwa.

 

Kto bardziej napaskudził?

 

Chwilę później radny i wójt wytoczyli przeciw sobie „jarmarczne działa”:

Malik: - To są po postu bzdury.

Szydlik. - To pan opowiada bzdury.

Swoje „trzy gorsze” dorzucił radny Andrzej Czechowski: - Pan radny Malik czepia się drobnych rzeczy i w ten sposób chce zatrzeć sprawy, które śmierdzą prokuratorem. Przeglądał pan ekspertyzy budowlane sali gimnastycznej, przeglądał pan, czy nie? Sala kosztowała ponad 2 miliony złotych, a pełna jest wad. O tym gadajmy, a nie o jakichś drobnostkach.

Czechowskiego wsparła wójt Szydlik: - Wykonawcy (hali – przypis redakcji) jasno powiedzieli podczas ostatniego spotkania, dlaczego jest taki stan rzeczy, bo miało być robione tanio i szybko przed wyborami.

 

Nosek utarł nosa Wierzukowi

 

Głos zabrać chciał też były wójt Wierzuk, ale przewodniczący rady Arkadiusz Nosek mu na to nie pozwolił. - Jest pan radnym powiatowym, my nie przychodzimy, nie przeszkadzamy wam.

Po tej ostrej wymianie zdań przyszła pora na głosowanie nad absolutorium. 11 radnych było za udzieleniem absolutorium, a 3 wstrzymało się od głosu.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2016-05-12 11:25:51

Policjanci opowiadali o rowerzystach

 • Wtorek, 2016-05-03 15:51:36

Dzielnicowy opowiadał o bezpieczeństwie

 • Poniedziałek, 2015-07-13 13:16:01

Autrimpus opowiadał o "Pudełku życia"


Komentarze

 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  I na wszystkich świętych _ cieplutko w foteliku z wirtualna świeczka przy grobie w aplikacji. Masakra!
  Autor: Ewa
  2019-08-23 19:36:46
 • Bandyci próbowali w Szczytnie wyprać brudne pieniądze (zdjęcia)
  Przyszpanowali sobie nasi Panowie policjanci, lał ale wy jesteście skuteczni, śmiechu warte
  Autor: Ja
  2019-08-23 15:54:56
 • Szczycieńskie artefakty pojadą do Działdowa?
  Monety, spinki, naczynia, no i jakieś inne - to nie wiem. Ale wielkie gabaryty to nie są. Dlaczego nie ma na to miejsca? Bo że muzeum w Szczytnie może nie mieć - w to uwierzę, ale muzeum w Olsztynie - to cztery tramwaje przejeżdżają wiadomo gdzie. A jeszcze ten refleks Pana Dyrektora: że ze względu na wagę dla lokalnej społeczności Pan Dyrektor gotowy jest przyjąć te wykopane rzeczy. Refleks, który nastąpił po interwencji Radnego Sejmiku Henryka Żuchowskiego. Oj, coś mi tu nie gra. Może Pan Dyrektor ma wstręty do archeologii po \"złotym pociągu\" ze Śląska?
  Autor: Krajan
  2019-08-23 14:58:54
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  A ja mam lepszy pomysł, poproszę nie o mapę (na której wykonanie trzeba poczekać kilka ładnych miesięcy, ciekawe kto za to ma zapłacić), a o stojaki na puste znicze, wyrzucane są one do koszy na śmieci setkami, a mogłyby posłużyć innej osobie. Po co zaśmiecać planetę, a osoby potrzebujące zaoszczędziłby niezłą kasę. Wystarczyłoby tylko kupić do nich nowe wkłady. Gdyby jakiś radny lub urzędnik (oczywiście z umocowaniem od burmistrza, za coś przecież kasę biorą) pofatygował się do zakładów zajmujących się obróbką metalu w Szczytnie i złożył im ofertę - wykonacie stojak, a możecie w zamian umieścić na nim reklamę, sądzę, że znalazłby się taki zakład, który by go wykonał.
  Autor: alibaba
  2019-08-23 14:50:20
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  To bardzo dobry pomysł. Takie wirtualne cmentarze z danymi, wg których można odszukać każdy grób, funkcjonują od dawna wielu miastach. Łatwiej jest to zrobić w przypadku cmentarzy komunalnych, niż parafialnych, ale takie też są. A chodzi nie tylko o znanych zmarłych - każdy zasługuje na to, by zapominalscy krewni mogli wreszcie okazać skruchę.
  Autor: Waga
  2019-08-23 13:12:29
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  O wiemod :)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-23 13:02:57
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  Człowieku (CIEKAWSKI) , jakie RODO? Weź się dokształć trochę. Masakra z tymi ludźmi. Piszą bzdury, a inni potem w to wierzą. Odrobinę myślenia. Samodzielnego.
  Autor: Idiotów nie sieją
  2019-08-23 12:41:06
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  A jak to się ma do RODO ?
  Autor: Ciekawski
  2019-08-23 12:00:59
 • Poszukiwany nie wytrzymał... sam zadzwonił na policję
  Cienias
  Autor: Rampage
  2019-08-23 11:44:04
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Śmieszek - a o który wątek chodzi? Jak to w \"ogórki\" ruszyłem kilka. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
  Autor: wiesław mądrzejowski
  2019-08-23 09:40:49