Reklama


Reklama

To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów


Policjanci ze Szczytna zatrzymali dziś nad ranem mężczyznę, który wczoraj próbował przejechać funkcjonariuszy. Podczas pościgu użyto broni. Zatrzymany to 28-letni mieszkaniec Szczytna.



Był poszukiwany przez sąd i prokuraturę. Jak tłumaczył, dlatego nie chciał zatrzymać się do kontroli. Uciekał ulicą Moniuszki. Tam porzucił auto, i dalej ruszył pieszo. Policjanci przez całą noc prowadzili czynności, aby ustalić, kto był kierowcą nissana sunny. Udało się. Mężczyzna został zatrzymany nad ranem. Funkcjonariusze na razie nie podają jednak szczegółów nocnej akcji. Jak udało się ustalić "Tygodnikowi Szczytno" 28-latek został zatrzymany w domu u jednego ze swoich krewnych.

 

Komunikat Prasowy KPP Szczytno

W środę (08.04.2020) na ul. Piłsudskiego w Szczytnie policjant będący w patrolu pieszym zareagował wobec dziwnie zachowującego się kierowcy. Z relacji funkcjonariusza wynikało, że mężczyzna miał głośno słuchać w aucie muzyki i wprowadzać silnik na wysokie obroty. Policjant podjął próbę wylegitymowania kierowcy, ten jednak nie chciał okazać dokumentów i był opryskliwy wobec niego. Po chwili kierowca ruszył autem potrącając interweniującego funkcjonariusza. Policjant, któremu na szczęście nic się nie stało, oddał strzały w kierunku oddalającego się auta. Dwie ulice dalej sprawca porzucił pojazd i oddalił się pieszo. Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość kierowcy, więc jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Wyjaśnił się też powód ucieczki mężczyzny. Okazało się, że był on poszukiwany przez sąd oraz prokuraturę do odbycia kar pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.


Reklama

Reklama

W czwartek wcześnie rano funkcjonariusze w jednym z mieszkań na terenie Szczytna zatrzymali 28-latka. Zaskoczony mężczyzna usiłował uciekać, jednak wobec zdecydowanej postawy policjantów był bez szans. Już wkrótce 28-latek usłyszy zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Szczytno



Komentarze do artykułu

Venom

Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

czytelnik

myslalem ze policja wyciaga i uzywa broni w sytuacji zagrożenia czyli tylko wtedy jak ktoś wali na policjanta z giwera,siekiera, nóż a nie do nieuzbrojonych \"nastolatkow\"na dopach ????????

Obywatel

Nieuzasadnione emocje policjanta, strzelałby do każdego kto ucieka. Chora nienawiść do społeczeństwa. Chciał rozjechać ale nic psedo glinie się nie stało, jak zwykle nad wyraz opisane, zapewne go nawet nie tknął. Tak ciężko było mężczyznę ująć wcześniej i nikt nie mógł go znaleźć. Policjanta cofnac do szkoły, a teraz powinien odpowiedzieć za przekroczenie uprawnień

Obserwator

Witam. …policja ma prawo strzelać do napastnika, który atakuje, a nie do uciekającej osoby, w tym przypadku jest to dowód na to, że Policja dostała pozwolenie na strzelanie do Polaków, jak do psów, została też dozbrojona do walki z cywilami…ten szkolony w Izraelu tzw. „policjant” hańbiący policyjny mundur, strzelałby nawet do uciekającego dziecka, to czysta ukraińska nienawiść do Polaków. Pilnujcie się rodacy, bo oni coś knują.

Nick

I nikt nie pisze o Policjancie, który mógł zginąć. Ciekawe co on przeżył jadąc na masce samochodu tego przykładnego obywatela. Co do zagrożenia ze strony sprawcy, to gość, który bierze na maskę policjantka, stanowi ewidentne zagrożenie dla innych osób. Dodatkowo policjant przejdzie nieprzyjemne postępowanie wyjaśniające odnośnie użycia przez niego broni palnej. A w USA, w takiej sytuacji mógłby strzelać bez względu na okoliczności.

Dlaczego nie ,propozycja.

Jak chcesz dodać komentarz to kup prenumeratę tygodnika,coś takiego powinien wprowadzić wasz Tygodnik Szczytno.

Calaprawda

Ustawę o broni znam na pamięć jako były laborant strzelnicy . A co do jawności statystyk. Karty statystyczne przesyłane do Ministerstwa Sprawiedliwości przez prokuratury i sądy nie różnicują oskarżonych czy podejrzanych względem wykonywanego zawodu. Nie ma też jednego paragrafu na strzelającego policjanta - może być to nieumyślne spowodowanie śmierci, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia, ciężki rozstrój zdrowia, albo zwykłe przekroczenie uprawnień. Dane są więc bardzo rozproszone i niemożliwe do wychwycenia, bo policjanci nie są formalnie osobną kategorią oskarżonych. Policja również nie prowadzi statystyk w tym zakresie.

Oj

Wyjdzie dorosły:)

Mieszkan

Tym pistoletem mógł kogoś postronnego zabić, dać takim broń do ręki to uważają że są ponad prawem. Strzelał do oddalającego się zagrożenia i takie są wyroki, nawet w gazecie pisali jak policjant poszedł do więzienia bo strzelał do oddalającego się zagrożenia

ciekawostka

Czyli wcześniej nie można było go znaleźć do odbycia kary a po tym incydencie błyskawicznie się udało

zxvdv

Calaprawda co to za glupoty hahahaha. Sledzisz wszystkie sledztwa jakie sie tocza w kraju? Jak nie masz pojecia to sie nie wypowiadaj

Do cała prawda

Hahahaha, postronne osoby które mogą zginąć od kuli. Polecam zapoznać się z PODSTAWOWYMI zasadami używania broni. Właśnie gdyby broń była używana częściej przez policję, nie było by takich idiotów. No ale cóż tak to jest gdy wiedzę na temat broni pozyskuje się z telewizji i hamerykańskich filmów.

Calaprawda

Zawsze mnie śmieszy tłumaczenie milicji że kierowca nie zatrzymujący się do kontroli celowo i z premedytacją rozjeżdżają ich. Jakoś nigdy żadna kamera w toku śledztwa tego nie wykazała, przeciwnie wręcz, to milicjant wskakuje pod pojazd, myśląc że swoim ciałem czy mundurem czy pistoletem zatrzyma pojazd? Potem będzie wstyd przed przełożonym że ktoś uciekł? A gdyby tędy szła jego córka i strzelając do auta zabił dziecko, to czy następnym razem strzelałby za nie zatrzymanie? Nie bronię tu żadnego idiote który nie zatrzymuje się do kontroli, tylko to przestroga że przez takie zachowanie naraża postronnych ludzi którzy mogą zginąć od kuli.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Zal was sciska ? Sami nie nosicie maseczek ale komentowac to pierwsi . ludzie jestescie zalosni

  Uczestnik


  2020-08-04 18:01:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Jak jeść popcorn i pić kawę w maseczce?

  Ale ale


  2020-08-04 14:24:23
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Racja, a we wrześniu będzie płacz i lament że młodzież do szkoły nie może bo korona w mieście, którą turyści przywlekli, hahahaha

  do szary obywatel


  2020-08-04 13:07:07
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  No, no, widzę prawdziwe Matki - Polki. Szczególnie jeśli chodzi o troskę o zdrowie własne i swoich rodzin.

  szary obywatel


  2020-08-04 12:11:21
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

  Anna


  2020-08-04 10:56:40
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

  mAREK


  2020-08-04 09:49:11
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

  KORONA


  2020-08-04 09:26:10
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Zabawa fajnie a gdzie maseczki


  2020-08-04 06:17:54
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

  ika


  2020-08-03 22:22:08
 • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
  Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

  wdzięczny raz jeszcze


  2020-08-03 17:08:35