Reklama


Reklama

To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów


Policjanci ze Szczytna zatrzymali dziś nad ranem mężczyznę, który wczoraj próbował przejechać funkcjonariuszy. Podczas pościgu użyto broni. Zatrzymany to 28-letni mieszkaniec Szczytna.Był poszukiwany przez sąd i prokuraturę. Jak tłumaczył, dlatego nie chciał zatrzymać się do kontroli. Uciekał ulicą Moniuszki. Tam porzucił auto, i dalej ruszył pieszo. Policjanci przez całą noc prowadzili czynności, aby ustalić, kto był kierowcą nissana sunny. Udało się. Mężczyzna został zatrzymany nad ranem. Funkcjonariusze na razie nie podają jednak szczegółów nocnej akcji. Jak udało się ustalić "Tygodnikowi Szczytno" 28-latek został zatrzymany w domu u jednego ze swoich krewnych.

 

Komunikat Prasowy KPP Szczytno

W środę (08.04.2020) na ul. Piłsudskiego w Szczytnie policjant będący w patrolu pieszym zareagował wobec dziwnie zachowującego się kierowcy. Z relacji funkcjonariusza wynikało, że mężczyzna miał głośno słuchać w aucie muzyki i wprowadzać silnik na wysokie obroty. Policjant podjął próbę wylegitymowania kierowcy, ten jednak nie chciał okazać dokumentów i był opryskliwy wobec niego. Po chwili kierowca ruszył autem potrącając interweniującego funkcjonariusza. Policjant, któremu na szczęście nic się nie stało, oddał strzały w kierunku oddalającego się auta. Dwie ulice dalej sprawca porzucił pojazd i oddalił się pieszo. Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość kierowcy, więc jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Wyjaśnił się też powód ucieczki mężczyzny. Okazało się, że był on poszukiwany przez sąd oraz prokuraturę do odbycia kar pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.


Reklama

Reklama

W czwartek wcześnie rano funkcjonariusze w jednym z mieszkań na terenie Szczytna zatrzymali 28-latka. Zaskoczony mężczyzna usiłował uciekać, jednak wobec zdecydowanej postawy policjantów był bez szans. Już wkrótce 28-latek usłyszy zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP SzczytnoKomentarze do artykułu

Venom

Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

czytelnik

myslalem ze policja wyciaga i uzywa broni w sytuacji zagrożenia czyli tylko wtedy jak ktoś wali na policjanta z giwera,siekiera, nóż a nie do nieuzbrojonych \"nastolatkow\"na dopach ????????

Obywatel

Nieuzasadnione emocje policjanta, strzelałby do każdego kto ucieka. Chora nienawiść do społeczeństwa. Chciał rozjechać ale nic psedo glinie się nie stało, jak zwykle nad wyraz opisane, zapewne go nawet nie tknął. Tak ciężko było mężczyznę ująć wcześniej i nikt nie mógł go znaleźć. Policjanta cofnac do szkoły, a teraz powinien odpowiedzieć za przekroczenie uprawnień

Obserwator

Witam. …policja ma prawo strzelać do napastnika, który atakuje, a nie do uciekającej osoby, w tym przypadku jest to dowód na to, że Policja dostała pozwolenie na strzelanie do Polaków, jak do psów, została też dozbrojona do walki z cywilami…ten szkolony w Izraelu tzw. „policjant” hańbiący policyjny mundur, strzelałby nawet do uciekającego dziecka, to czysta ukraińska nienawiść do Polaków. Pilnujcie się rodacy, bo oni coś knują.

Nick

I nikt nie pisze o Policjancie, który mógł zginąć. Ciekawe co on przeżył jadąc na masce samochodu tego przykładnego obywatela. Co do zagrożenia ze strony sprawcy, to gość, który bierze na maskę policjantka, stanowi ewidentne zagrożenie dla innych osób. Dodatkowo policjant przejdzie nieprzyjemne postępowanie wyjaśniające odnośnie użycia przez niego broni palnej. A w USA, w takiej sytuacji mógłby strzelać bez względu na okoliczności.

Dlaczego nie ,propozycja.

Jak chcesz dodać komentarz to kup prenumeratę tygodnika,coś takiego powinien wprowadzić wasz Tygodnik Szczytno.

Calaprawda

Ustawę o broni znam na pamięć jako były laborant strzelnicy . A co do jawności statystyk. Karty statystyczne przesyłane do Ministerstwa Sprawiedliwości przez prokuratury i sądy nie różnicują oskarżonych czy podejrzanych względem wykonywanego zawodu. Nie ma też jednego paragrafu na strzelającego policjanta - może być to nieumyślne spowodowanie śmierci, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia, ciężki rozstrój zdrowia, albo zwykłe przekroczenie uprawnień. Dane są więc bardzo rozproszone i niemożliwe do wychwycenia, bo policjanci nie są formalnie osobną kategorią oskarżonych. Policja również nie prowadzi statystyk w tym zakresie.

Oj

Wyjdzie dorosły:)

Mieszkan

Tym pistoletem mógł kogoś postronnego zabić, dać takim broń do ręki to uważają że są ponad prawem. Strzelał do oddalającego się zagrożenia i takie są wyroki, nawet w gazecie pisali jak policjant poszedł do więzienia bo strzelał do oddalającego się zagrożenia

ciekawostka

Czyli wcześniej nie można było go znaleźć do odbycia kary a po tym incydencie błyskawicznie się udało

zxvdv

Calaprawda co to za glupoty hahahaha. Sledzisz wszystkie sledztwa jakie sie tocza w kraju? Jak nie masz pojecia to sie nie wypowiadaj

Do cała prawda

Hahahaha, postronne osoby które mogą zginąć od kuli. Polecam zapoznać się z PODSTAWOWYMI zasadami używania broni. Właśnie gdyby broń była używana częściej przez policję, nie było by takich idiotów. No ale cóż tak to jest gdy wiedzę na temat broni pozyskuje się z telewizji i hamerykańskich filmów.

Calaprawda

Zawsze mnie śmieszy tłumaczenie milicji że kierowca nie zatrzymujący się do kontroli celowo i z premedytacją rozjeżdżają ich. Jakoś nigdy żadna kamera w toku śledztwa tego nie wykazała, przeciwnie wręcz, to milicjant wskakuje pod pojazd, myśląc że swoim ciałem czy mundurem czy pistoletem zatrzyma pojazd? Potem będzie wstyd przed przełożonym że ktoś uciekł? A gdyby tędy szła jego córka i strzelając do auta zabił dziecko, to czy następnym razem strzelałby za nie zatrzymanie? Nie bronię tu żadnego idiote który nie zatrzymuje się do kontroli, tylko to przestroga że przez takie zachowanie naraża postronnych ludzi którzy mogą zginąć od kuli.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Sprawdźcie relację z Krakowa (chyba 25.10.2020), gdzie widać, że policjanci odłożywszy mocny rynsztunek idą z manifestantami razem! Może i naszym da to coś do myślenia?

  Śmieszek


  2020-10-26 23:49:38
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  super dobry biznes gratuluje ci i pozdrawiam

  olek


  2020-10-26 20:22:40
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Kiedy powstanie droga ekspresowa z Olsztyna do lotniska. To wydaje się być konieczne aby ludzie z Olsztyna nie jeździli do Gdańska .Musimy wspierać nasz region !

  Radek Nowak/ dirt


  2020-10-26 20:12:01
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Wczoraj w wielu miejscach koleżanki i koledzy tych protestujących popisali się barbarzyńskim zachowaniem, niszczeniem elewacji, wtargnieciami i zakłócaniem nabożeństw, dziś żądają legalnej aborcji. Szybko poszło. Tak mnie zastanawia co mają w głowach katolicy popierający aborcjonistki wklejający sobie nazistowski symbol?

  mol


  2020-10-26 19:05:09
 • Apartamenty Sonata zapraszają (zdjęcia)
  \"Poświęcenie przyszłym mieszkańcom zapewni szczęśliwe, dostatnie i bezpieczne życie\" - w przypadku gdy się to nie sprawdzi przysługuje odszkodowanie ?

  Ciekawy


  2020-10-26 10:25:20