Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Tężnia prawdopodobnym zwycięzcą budżetu obywatelski


Trwa analiza głosów oddanych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Nie będzie to budżet rekordowy, jeśli chodzi o zaangażowanie mieszkańców, bo w terminie oddano łącznie 1282 głosy (692 karty i 590 przez internet). Z naszych informacji wynika, że największą popularnością cieszył się projekt Pawła Salamuchy dotyczący budowy tężni.- Dokładne wyniki będą znane najpóźniej do 17 września – powiedziała „Tygodnikowi Szczytno” Katarzyna Furczak, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Szczytnie. - W tej chwili trwa analiza oddanych głosów, czy na przykład te z tradycyjnych kart nie dublują się z głosami internetowymi. Sprawdzana jest też poprawność zawartych tam danych.


Reklama

 

Pani naczelnik powiedziała nam, że w tegorocznym budżecie oddano łącznie 1282 głosy. Do urzędu wpłynęły 692 tradycyjne karty do głosowania. 590 głosów oddano przez internet. Nie jest to zatem, pod tym względem, budżet rekordowy. Liderem w tej klasyfikacji pozostaje budżet z 2019 roku podczas którego oddano aż 2773 głosy, z czego aż 1555 osób poparło wówczas projekt strefy aktywności i rekreacji Zefir.

 

Z naszych informacji wynika, że największą popularnością cieszył się projekt Pawła Salamuchy dotyczący budowy tężni. Pod uwagę brane są dwie lokalizacje tej inwestycji: w parku przy ulicy Pasymskiej oraz w parku przy ulicy Skłodowskiej-Curie. Najprawdopodobniej tężnia powstanie jednak w parku przy Pasymskiej.

Reklama

 

- Poczekajmy na oficjalne wyniki – mówi Paweł Salamucha, ale nie kryje zadowolenia, że jego projekt cieszył się tak dużym uznaniem. - Jest to inwestycja dla mieszkańców naszego miasta i jestem bardzo zadowolony z tego, że mieszkańcy tak licznie na niego głosowali. Bardzo dziękuję za to poparcie.

 

W komisji konkursowej liczącej głosy biorą udział urzędnicy, autorzy złożonych projektów oraz radni. Tym razem byli to Andrzej Dziuban i Artur Trochimowicz.

W tegorocznym budżecie obywatelskim rywalizowały trzy projekty: tężnia solankowa, ławeczki ze słonecznym prądem oraz rowerowe miasteczko z boiskami do gier zespołowych przy Szkole Podstawowej nr 3.Komentarze do artykułu

David Hasselhoff

Ich grüße Paweł Salamucha! Ich kann sehen, dass meine Arbeit seine bürgerliche Haltung beeinflusst hat! Herzliche Glückwünsche! (tłumaczenie: Pozdrawiam Pawła Salamuchę! Widzę, że moja twórczość wpłynęła na jego postawę obywatelską! Gratuluję!)

Czytelniczka

Też mi szkoda, że nie na Skłodowskiej - tężnia ożywiłaby ten park i coś z nim zaczęłoby się dziać. Mieszkam w tamtym rejonie miasta - zdaje się że zapomnianym przez władze. Chętnie przeszłabym się po takim parku - nie musząc wędrować do centrum miasta.

Grzegorz

Panie Pawle nie pozwoli pan tylko tym pseudo partyjniakom z PSL u ubrudzić Pana projektu.

Czytelnik

Szkoda że nie przy Skłodowskiej... Przejdźcie się tamtędy po zmroku, ten park potrzebuje oświetlenia. Tężnia ożywiła by to miejsce. Pomijam fakt bliskości szkoły podstawowej nr 3 gdzie pracował obecny Burmistrz. Za chwilę dni będą krótsze a dzieci nadal będą chodzić ciemnym parkiem do domu... Za Niemca park przy 3-ce był wizytówką miasta, odsyłam do starych fotografii...

Jadwiga Pliszka

Super sprawa. Jestem za.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Będzie swoja woda
  Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

  Robert Częścik


  2021-09-19 13:26:06
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

  XXX


  2021-09-19 11:39:24
 • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
  Żenada żłobek w szkole

  Andrzej


  2021-09-19 08:01:04
 • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
  13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

  Potężny LegwanZORD


  2021-09-18 23:07:50
 • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
  W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

  Ms


  2021-09-18 07:55:41
 • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
  celebryci na pierwszym planie...

  gość


  2021-09-18 06:21:39
 • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
  Za 100 lat ????????????

  Follower


  2021-09-17 19:38:00
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

  massakra


  2021-09-17 15:28:24
 • Filmowcy z Niemiec kręcą film w murach byłego kolegium nauczycielskiego
  W tym filme ta Niemka jedzie w brudnym starym pociągu do Pasymia. Wyrzuca z przedziału Polaka, który grzecznie wychodzi. Z Pasymia widać tylko zrujnowaną szopę jako dworzec i chuliganów na rynku. Komenda policji w Olsztynie wieczorem jest \"o tej porze już nie osiągalna\". Polska policjanta na wodok córki staje śię mamuśką i praca przestaje być ważna (Niemka patrzy na nią z pohardą). Typowa obraz Polski w ZDF. Nie da śię tego oglądać. Że Polacy w tym u cuestniczą?

  Telewidz


  2021-09-16 14:40:50
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Dlaczego te dziewczyn muszą biegać w majtkach i pokazywać gołe brzuchy? Kto chce je tak oglądać? Ze sortem nie ma to nic do czynienia

  Nick


  2021-09-16 14:30:24

Reklama