Piątek, 23 Sierpień, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Terminator - felieton Romana Żokowskiego


Dzień sądu ostatecznego nadchodzi. Maszyny rządzą światem, a ludzie ukrywają się w podziemiach. Obraz świata żywo wyjęty z filmu ze znanym aktorem Arnoldem. Jeszcze do niedawna myślałem, że to tylko filmowa fikcja, ale po zamieszaniu z przyjęciem do szkół średnich, fikcja przeobraziła się w rzeczywistość.Na wstępie źle się wyraziłem, bo dzień sądu ostatecznego już nadszedł. Zafundowała go nam dobra zmiana w osobie byłej pani minister od edukacji. W jednym czasie zgoniła dwa roczniki i jeszcze zafundowała nam program komputerowy, który rządzi przyjmowaniem do szkół. Ten tajemniczy edukacyjny program można porównać do tego filmowego, bo w całości zawładnął przyjęciami do szkół średnich. Drogą elektroniczną trzeba złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły, a właściwie do szkół, bo wymienia się trzy szkoły, do których kandydat chce się dostać.

 

Na pierwszym miejscu wstawić należało klasę i szkołę tzw. wymarzoną przez ucznia. Na drugim i trzecim miejscu, klasy i szkoły, do których uczeń chciał się dostać w przypadku odrzucenia z pierwszego wyboru. I do tego momentu wszystko jest w porządku. Schody zaczynają się w momencie, kiedy uczeń po wypełnieniu wniosku chce jednak zmienić kolejność wybranych przez siebie szkół. Jak to zrobić? Dobre pytanie, bo nikt nie ma zielonego pojęcia. W złożonym już wniosku, nie ma możliwości nanoszenia zmian i korekt. Uczeń zwraca się do przyszłej szkoły (tej z pierwszego miejsca na liście), a szkoła odpowiada, że nie jest władna w tym temacie i odsyła do firmy, która zarządza programem z wnioskami.

 

Firma odpowiada, że oni nic do tego nie mają i tylko starostwo jest władne grzebać w tym programie. W starostwie odsyłają do szkoły, bo to na wniosek szkoły, firma zarządzająca programem dokonuje zmian we wnioskach. Uczeń zataczając koło wraca do szkoły i słyszy, że niech na początku września złoży pisemko o zmianę klasy. Niemoc ogarnęła wszystkie instytucje, bo żadna nie potrafi sobie poradzić z programem. Ów tajemniczy program zawładnął przyjęciami do szkół, o czym boleśnie przekonała się spora grupa uczniów, która po pierwszej rekrutacji nie dostała się do żadnej szkoły. Zamiast szaleć na wakacjach, drżą o swój dalszy los i czekają gdzie prześwietny program ich rzuci.


 

Ciekawość mnie zżera, ilu uczniów w naszym powiecie nie otrzymało przydziału? Słyszałem, że w Olsztynie to problem 1000 osób. A przecież miało być tak pięknie. Uśmiechnięta pani w telewizorze mówiła, że nie ma obawy, bo wszyscy dostaną się do wymarzonej szkoły. Kiedy płynęły sygnały, że tak nie będzie, to z podwójnym uśmiechem powtarzała to samo.

 

W podziękowaniu za dobrze przygotowaną reformę edukacji, część rodaków zafundowała tej pani płatne wczasy w europarlamencie. Może dobrze, że wyniosła się z kraju, bo sfrustrowani rodzice mogliby zrobić jej niezły matrix. Szkoda tylko naszych dzieci, które żyją w ciągłym stresie. A to egzamin wstępny, a to egzamin końcowy, walka o osiągniecie lepszych ocen na koniec roku, a na deser zamieszanie z przyjęciem do szkół. Dawka stresu i emocji, która niejednego ucznia przyprawiła o palpitację serca. Mam jednak nadzieję, że znajdzie się jakiś mądry i położy kres szaleństwu w szkole, bo szkoła jest dla „Terminatorów”, czyli uczniów pobierających nauki rzemiosła pod okiem mistrza.

 

 

Filmowy „Terminator”, to zabójca przysłany z przyszłości. Dobrze, że nasz „Terminator” został odesłany do przeszłości, bo Bóg jeden wie, ile by nam jeszcze szkody narobił. Niech teraz robi rozpierduchę w Brukseli, a my błagajmy prezesa, by następny nie był taki sam.

 

Roman Żokowski

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Ścianka pin art już działa
  Ty Jarek masz moj glos za tą ściankę gdyz to ponoć pomysł Leski ale ty go żeś wykozystał.
  Autor: Rafal
  2019-08-22 20:33:22
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  A od kogo pan to wie ;)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-22 11:55:08
 • Zespół, który może jeszcze zaskoczyć
  A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.
  Autor: Xyz 1995
  2019-08-22 10:53:52
 • „Deżawi” - felieton Romana Żokowskiego
  I co Pan teraz powie panie Żokowski? Pasym 3 mecze 3 zwycięstwa I to bardzo wysokie! Bilans 12 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Kadra meczowa bardzo spora i Pan mówił o braku ludzi? Poprzedni sezon do zapomnienia a idzie nowe rozdanie. A Sks Szczytno 2 mecze przegrane u siebie 0-1 porażka z Wilczkiem i wilkowo i 0-8 z Orletami Reszel i w tamta niedziele nie pojechali na wyjazdowy mecz z Roznowem. Sytuacja kadrową fatalna że mogą raczej sezonu nie dograć.
  Autor: Xyz1995
  2019-08-22 09:44:32
 • Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach (zdjęcia)
  Tragedia wiadomo ale tej kobiety mi nie szkoda.Wiem, że pojawi się mnóstwo hejtu ale teraz wierzę, że jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
  Autor: Nika
  2019-08-21 19:13:46
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Jak porządna galeria to i pewnie porządne toalety będą . Bo w naszym pięknym rzekomo turystycznym mieście nie ma nawet 1 kibelka . na mieście :D
  Autor: Lusi205i
  2019-08-20 16:07:49
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  8 godzin zablokowana droga była
  Autor: 007
  2019-08-18 18:30:21
 • Waldemar Kiernozek Project NEWI
  Artykuł pięknie napisany tylko mija się mocno z prawda ;) Pan Waldek fałszuje jak by przechodził mutacje głosu pozdrawiamy Zespół jarzębina (bo grać to trza umić )
  Autor: Andrew
  2019-08-18 14:32:38
 • Wieża ciśnień – Roman Żokowski
  Czy ta budowla koło wieży zostanie dokończona?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:32:37
 • Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego
  Czy wieża ciśnień zostanie odrestaurowana?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:26:14