Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

Tęgie głowy ze Szkoły Podstawowej nr 2


Jakub Iciak i Michał Pieńkos – to chluba Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnie. Jakub wygrał Wojewódzki Konkurs Matematyczny, co więcej wytknął komisji błąd. Z kolei Michał został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Informatyki.Takie wiadomości w dobie koronawirusa to rzadkość. Szkoły zamknięte są na siedem spustów, ale życie toczy się dalej. Właśnie ogłoszono wyniki konkursów wojewódzkich z matematyki i informatyki dla uczniów szkół podstawowych.

 

- I nasi uczniowie zajęli w nich znakomite miejsca – cieszy się Katarzyna Ulatowska, dyrektor placówki. - Jakub Iciak była najlepszy z matematyki, a Michał Pieńkos był finalistą z informatyki.

 

Błąd i oficjalne gratulacje

 

Jakub Iciak

 

Co ciekawe, gdy wyniki pojawiły się już w internecie, a wraz z nimi zadania i odpowiedzi Jakub znalazł błąd.

 

- Było to jedno z prostszych zadań, ale coś mi nie grało w odpowiedzi, którą komisja konkursowa uznała za właściwą – mówi 14-latek. - Gdy to sprawdziłem, bo sam rozwiązałem to zadanie, powiedziałem o błędzie swojej pani od matematyki, a ta poinformowała członka komisji. Przyznano mi rację – mówi z dumą Jakub.

 

Co więcej, członek komisji napisał oficjalnego maila do pani od matematyki o takiej treści: „Proszę pogratulować uczniowi czujności. To dowód na to, że tytuł Laureata uzyskał uczeń o wysokich kompetencjach”.


Reklama

 

- Myślę, że takie słowa mówi wszystko o naszym uczniu – cieszy się Katarzyna Ulatowska, dyrektor SP2.

 

Dumna mama

 

Jakub Iciak jest uczniem klasy 8B. Ma niemal 15 lat. Jak mówi matematykę uwielbia odkąd pamięta.

 

- Lubię bawić się liczbami, rozwiązywać zadania, sprawia mi to ogromną przyjemność – mówi. - Ale mam też inne zainteresowania – śmieje się. - Ostatnio wkręciłem się w układanie kostki Rubika, ale lubię też jeździć na rowerze, czy grać w gry komputerowe.

 

Na razie rekord ułożenia kostki to 31 sekund. - Ale myślę, że będzie jeszcze lepszy – dodaje.

 

Młody matematyk wybiera się do klasy informatycznej w Zespole Szkół nr 1 w Szczytnie. - O studiach jeszcze nie myślę, ale wydaje mi się, że będzie to coś związanego z informatyką.

 

Nauczycielką, pod której czujnym okiem rozwija swoje zdolności Jakub, jest Renata Wyszkowska. Jej bez wątpienia również należy się pochwała. Z osiągnięć syna zadowolona jest też mama Barbara Suprynowicz. - Każdy rodzic byłby dumny z tak zdolnego syna – mówi. - Dodam, że ten konkurs wygrał, gdy był chory i osłabiony.

 

Michał mistrz informatyki

 

Reklama

Jakub Pieńkos

 

Nie mniejszy sukces osiągnął Michał Pieńkos, uczeń klasy 7B tej samej szkoły. Został finalistą olimpiady informatycznej.

 

- Informatyką interesował się od momentu, gdy otrzymał specjalny komputer, do którego obsługi trzeba była nauczyć się języka angielskiego i podstaw programowania – mówi Jacek Pieńkos, tata chłopca. - Nauczył się jednego i drugiego. Potem skompletował sobie drukarkę 3D. Część rzeczy kupił, inne już dodrukował, gdy zaczęła działać. Jestem bardzo dumny z osiągnięcia syna. Myślę, że każdy rodzic byłby.

 

Hobby Michała oprócz informatyki to japońskie anime oraz gry komputerowe. W szkole informatyki uczy go Agata Lewalska–Konstanty.

 

 

Telewizja w nagrodę

 

Obaj uczniowie oprócz nagród indywidualnych wzięli też udział w nagraniu programu telewizyjnego Dance, Dance, Dance.

 

- Była to nagroda dla najzdolniejszej klasy, z najwyższą średnią ocen, w tym roku była to klasa 6A oraz dla 25 uczniów z najwyższymi indywidualnymi wynikami – mówi Katarzyna Ulatowska. - W ubiegłą sobotę była emisja programu z naszym udziałem. Ale na pewno można obejrzeć go jeszcze w telewizji. Dodam tylko, że wychowawczynią najzdolniejszej klasy jest Paulina Gogola.Komentarze do artykułu

Grażyna Wyrzykowska-Mączyńska

Brawo!!! Jakże cieszę się z Waszych sukcesów!!! To efekty ogromnej wieloletniej pracy i wytrwałości!!!! Gratuluje również Waszym Rodzicom i nauczycielom!!!

Wieża

Brawo. W tej klasie są same talenty. Tak trzymać.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41