Reklama


Reklama

Targowiska mają szanse na dofinansowanie


Do 31 sierpnia 2020 roku trwa nabór projektów do konkursu na inwestycje w targowiska i obiekty budowlane, przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów.Targowiska powstają w ramach działania podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich - wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury.

 

- O wsparcie mogą ubiegać się gminy, powiaty, związki międzygminne oraz związki powiatów – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Do podziału w tej edycji konkursu mamy blisko 2,9 mln zł. Pomoc może być przeznaczona na budowę lub przebudowę targowisk lub obiektów budowlanych przeznaczonych na cele promocji lokalnych produktów.

 


Reklama

Inwestycje mogą być przeprowadzane w miejscowościach liczących do 200 tys. mieszkańców. Powstałe lub przebudowane targowiska powinny być utwardzone, oświetlone, częściowo zadaszone, wyposażone w instalacje sanitarne oraz wyposażone w miejsca parkingowe.

 

Dodatkowo powierzchnia handlowa przeznaczona pod sprzedaż produktów rolno-spożywczych powinna stanowić co najmniej 30 proc. całej powierzchni handlowej.

 

W pierwszym naborze wniosków w 2017 roku podpisano 11 umów o przyznaniu pomocy na kwotę ponad 9,5 mln złotych, a wsparcie otrzymały: gmina Nidzica, gmina Biała Piska, gmina Olecko, gmina Rybno, miasto Elbląg, gmina Lidzbark, miasto Kętrzyn, gmina Biskupiec Pomorski i miasto Bartoszyce. Gmina Orneta oraz gmina Mikołajki zrezygnowały z dofinansowania w trakcie realizacji projektów.

Reklama

 

Suma wypłaconych do tej pory środków wyniosła blisko 7 mln zł.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI tu >>> kliknijKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze