Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno


Dwie mieszkanki gminy Szczytno zaraziły się koronawirusem na kursie tańca. 40- i 49-letnie kobiety są w izolacji domowej. Nie mają objawów. Z tego tytułu pięć osób z naszego powiatu znalazło się w kwarantannie – to najbliżsi obu kobiet. Mamy też dobrą informację. Z koronawirusa wyleczyła się już policjantka z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.Od początku epidemii w naszym powiecie stwierdzono 4 przypadki zakażenia kronowirusem, to: młody obywatel Niemiec, który przyjechał do swoich znajomych do Małdańca, młoda policjantka z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i dwie kobiety w średnim wieku z terenu gminy Szczytno. Objawy choroby miał jedynie 26-letni obywatel Niemiec. Trafił nawet do szpitala w Ostródzie. Z choroby się wyleczył. Nie zaraził swoich znajomych z Małdańca. Pozostałe trzy przypadki są bezobjawowe.

 

 

Kurs tańca z wirusem

 

Mieszkanki gminy Szczytno wirusem zaraziły się najprawdopodobniej podczas zajęć tańca w Morągu. Kurs odbywał się tam od 20 do 26 lipca. Koronawirusem zaraziło się na nim kilkadziesiąt osób z kilku województw.


Reklama

 

- Informację, że wśród uczestników tych zajęć tanecznych były dwie mieszkanki naszego powiatu, otrzymaliśmy od stacji sanitarnych z Torunia i Łodzi – mówi Tomasz Liwartowski, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczytnie. - Dotarliśmy do nich, bo panie nie miały świadomości, że uczestniczyły w zajęciach, gdzie była osoba bądź kilka osób, które mogły być już chore i zakażały koronawirusem.

 

Obu kobietom w poniedziałek zrobiono badania na obecność wirusa. W obu przypadkach wynik był dodatni. - Panie są jak na razie bezobjawowe – mówi Tomasz Liwartowski. - Przebywają w izolacji domowej. Jeśli wystąpią objawy, trafią do szpitala w Ostródzie. Pięć osób z ich najbliższego otocznia przebywa w kwarantannie.

 

Reklama

 

Policjantka wraca do pracy

 

Zakażonym kobietom po 12 bądź 13 dniach zrobione zostaną kolejne badania.

 

- Jeśli wynik będzie ujemny, to powtórzymy badanie po kolejnych 24 godzinach – mówi Tomasz Liwartowski. - Jeśli nadal okaże się ujemny panie otrzymają decyzję o zwolnieniu z izolacji. Tak właśnie się dzieje w przypadku policjantki z Wyższej Szkoły Policji. Poniedziałkowy test był ujemny. Powtórzyliśmy go we wtorek i też jest ujemny. Jeszcze dziś (środa – przyp. red.) pani otrzyma od nas decyzję o zwolnieniu z izolacji domowej i będzie mogła wrócić do swoich zawodowych zajęć.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze