Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Tak będzie wyglądało letnie oblicze Placu Juranda (zdjęcia)


Nieco ponad 226,5 tysiąca złotych będzie kosztowało rekreacyjne zagospodarowanie Placu Juranda. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą burmistrza Mańkowskiego, latem część placu przestanie być parkingiem, a stanie się wypoczynkowym deptakiem.



Zaplanowana rekreacja zostanie zlokalizowana na części jurandowego parkingu od strony ul. Sienkiewicza i zajmie niespełna połowę, może nawet 1/3 jego powierzchni. Zostaną na niej ustawione różnej wielkości i kształtów donice z zielenią, otoczone ławeczkami. Część parkingowa od rekreacyjnej ma być odgrodzona sezonowymi budyneczkami (może jednym) z gastronomią. Jakie to będą budyneczki i na jakiej zasadzie ich właściciele będą w nich prowadzili działalność – tego na razie nikt nie wie.


Reklama

 

- Wiemy tylko, że są osoby zainteresowane uruchomieniem takich punktów – mówi wiceburmistrz Ilona Bańkowska. - Rozważamy jeszcze kwestie formalne i techniczne, i niedługo zapewne oficjalnie będziemy zbierać oferty. Ważne jest, że te gastronomiczne obiekty, jeśli chodzi o ich architekturę, będą musiały być zatwierdzone przez konserwatora zabytków.

 

Na zaplanowane donice, ławeczki, kwiatki i drzewka konserwator zgodę wydał. Wiceburmistrz nie ukrywa, że zaproponowana forma placowej rekreacji w dużej mierze jest jej wyborem. - Wzorowałam się na tym, w jaki sposób został zagospodarowany dziedziniec poznańskiego ratusza. W Szczytnie będzie podobnie.

Reklama

 

W rozstrzygniętym już przetargu na elementy i montaż rekreacyjnego wyposażenia udział wzięły trzy firmy, w tym szczycieńskie Novum. Najniższą, a więc zwycięską cenę zaoferowała spółka Sorted z Chyliczek koło Piaseczna. Zamówienie ma być zrealizowane w ciągu 70 od dnia podpisania umowy.

 

Tak będzie wyglądało zagospodarowanie Placu Juranda w Szczytnie.

 

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".



Komentarze do artykułu

szary obywatel

Zgadzam się z \'tadeuszem\'. Chyba nie wzięto pod uwage, że Plac Juranda, to nie tylko parking, ale i naturalny ciąg komunikacyjny pieszych. I jeżeli pomiędzy planowanymi ławeczkami non stop będą chodzić ludzie, to super \'atrakcja\' tym siedzącym!

tadeusz

Dziedziniec ratusza w Poznaniu ponieważ tam w pobliżu nie ma takich terenów zielonych jakie sa w Szczytnie więc zasadność takiego przedsięwzięcia wątpliwe. Dziś można przejść z Placu po schodach na ul. Sienkiewicza. Już widzę jak pomiędzy ławeczkami przeciskają się osoby chcące skrócić sobie drogę do domu :) Chyba że przejście będzie zamknięte to ludzie będa się wściekać że muszą chodzić na około :) Pani Burmistrz powinna dostać nagrodę za swoje pomysły! Lepiej jej nie wypuszczać z miasta bo jeszcze \" coś ciekawszego \" będzie chciała nam tu zrobić :(

Leszek

Szczytno nie jest wielką aglomeracją , można pieszo , każdemu wyjdzie na zdrowie. Plac Juranda to nie parking. Jak najszybciej zamknąć ul. Kasprowicz i Spacerową. Tak trzymać Panie Burmistrzu.

Taki sobie czytelnik

Do Ryszard: nie przejmuj się, mojego komentarza też nie zamieścili, ale co tam. Jak TS chce być tubą obecnie panującej gminnej rady miejskiej - niech będzie. Ale pisać trzeba. Z pewnością czytają komentarze. A jak nie - to gorzej dla nich. Jak to kiedyś ktoś napisał: myślałem, że sięgnąłem dna, ale usłyszałem pukanie od spodu. Nie zagracać pl. Juranda niczym - starać się go zachować w takiej formie, w której kiedyś go pomyślano. Tak się składa, że kiedyś przeczytałem o budowie ratusza i stąd wiem, że ten okalający go plac miał być oddechem dla wielkiego gmachu pośród dość niewysokiej zabudowy centrum miasta. Wystarczy mi to, co zrobiła Górska z kandelabrami wokół ratusza - zmieniła je z nowoczesnych naówczas form (lata 30.) - na latarnie gazowe. Szkoda, że dla jakiegoś celu krótkotrwałego (kadencja) usiłuje zrobić się coś, co nie ma sensu - park w parku (obok dwa jeziora, parki, ścieżka rowerowa). Tak samo, jak z Klenczonem...

Ryszard

Redakcja wprowadziła cenzurę. nie zamieszczono mojego wpisu. No cóż jak się jest komunistyczną tubą urzędu, to nie dziwi. Żegnam na zawsze. Popierajcie denne pomysły miernego profesorka. Powodzenia

Daniel

Dobrze że będzie ładnie w Szczytnie ale dzieci też by coś chciały burmistrz mówił o nowym skateparku w tym roku niech dotrzyma słowa

Ponczo

Miejsca parkingowe które zostaną powinny być płatne a nie wiecznie plac zastawiony wygląda jak giełda samochodowa i czy do banku czy do sklepu na chwilę nie ma się jak zaparkować.

Chudy byk

No pewnie ,samochodów coraz mniej,kasy coraz więcej do wydania,zlikwidujcie wszystkie parkingi po co one jak i tak nie ma gdzie parkować.I jaka cena ,w domu burmistrz zrobił by to samo za jedną czwartą tego.

Jaś

Super pomysł pani burmistrz, nie zwracać uwagi na głupie teksty, wszystko co nowe rodzi się w bólach....

Jerek L

Pani Bańkowska już szykuje się na fotel burmistrza :)

Tomasz

Gratulacje! Świetny pomysł, który uatrakcyjnia wizualnie, funkcjonalnie i turystycznie nasze miasto.

xxx

Park za rogiem a oni sobie kwiatków nakupują. Kierowców pogonią na mini parking z nieutwardzonym podłożem ,który zmieni się po deszczu w bajorko :) Pracownicy urzędu zaparkują sobie auta i pójdą do pracy

Daniel

Kiedy będzie skatepark w Szczytnie

Rysiek z powiatu.

Gonić te auta z tego placu jak najszybciej ! Tężnie solankowe też tam zrobić proszę , choćby niewielka , będzie atrakcją dla mieszkańców i turystów.

Pedro

A gdzie zrobią miejsca parkingowe?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43